Legion Legionowo. Wysokie zwycięstwo w Mareckiej Lidze Koszykówki

legion-nadarzyn_35

Mateusz Zawistowski (z piłką) trafiał za trzy z 44% skutecznością (fot. arch GP/MM)

W 5. kolejce Mareckiej Ligi Koszykówki Legion Legionowo rozegrał spotkanie z Półtonami Kobiałka. Tym razem skład legionowskiego zespołu był liczniejszy, niż na poprzednie spotkanie z gospodarzami rozgrywek. Do Marek pojechało 9 zawodników.

Pierwsze punkty rzucili koszykarze Kobiałki, którzy wyszli na prowadzenie 3:0. To był jedyny moment meczu, gdy Kobiałka wygrywała z Legionem. Chwilę później dwa rzuty za trzy punkty trafili Mateusz Zawistowski i Jeremi Kosiński, dając prowadzenie swojemu zespołowi. Taki rzutów zza linii 6 metrów i 75 centymetrów trafili w sumie w pierwszej kwarcie w sumie sześć. Trafiali kolejno Wiktor Żmijewski, ponownie Zawistowski, Jakub Matysiak i w końcówce kwarty… niezawodny Zawistowski.

Powiększali swoją przewagę

Drugą kwartę Legion wygrał 14:9, a cztery „trójki” trafił Sebastian Kostecki. W kolejnej, najsłabszej kwarcie w wykonaniu legionowskich koszykarzy, podopieczni trenera Tomasza Matysiaka, musieli zadowolić się skromną, czteropunktową zdobyczą. Dopiero w ostatnich 10 minutach gry ponownie zaczęli trafiać, w tym znów za trzy punkty. Dlatego też wygrali zasłużenie całe spotkanie 63:36.

Półtony Kobiałka – KS Legion Legionowo 36:63 (7:23, 9:14, 9:4, 11:22)

KS Legion Legionowo: Kostecki – 18, Zawistowski – 15, Kosiński – 14, T. Matysiak – 6, J. Matysiak – 3, Żmijewski – 3, Turkowski – 2, Pawłowski – 2, Komorowski.