Legionovia KZB Legionowo. Spadek do 3 Ligi…

legionovia-garbarnia

Legionovia Legionowo (fot. arch. Mariusz Sokalski)

Mecz z Garbarnią Kraków to zaległość z 22. kolejki spotkań 2 Ligi. Wtedy to (17 marca), boisko przy Parkowej nie nadawało się do gry.

W środowe, deszczowe popołudnie na legionowskim stadionie, lepiej spotkanie zaczęli, aspirujący do gry na wyższym poziomie rozgrywek, piłkarze z Krakowa. W 25 minucie gry bramkarz Legionovii, Mateusz Kochalski wybronił uderzenie Michała Wrześniowskiego, który zdecydował się na strzał zza linii pola karnego, ale przy dobitce Patryka Serafina był bezsilny.

Grzegorz Gawle przypieczętował… spadek Legionovii

Legionowianie obudzili się po przerwie. Najpierw do remisu doprowadził Mario Vasilj. Na tego gola kibice musieli czekać do 74 minuty gry. W końcówce emocje podniosły się zdecydowanie, bo miejscowy zespół wyszedł na jednobramkowe prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Klemen Nemanič. Była to 86 minuty gry i wydawało się, że gospodarze przedłużą swoją agonię. Garbarnia jednak grała do końca. Na minutę przed końcem spotkania Grzegorz Gawle pogrążył miejscowy zespół. Trafił do bramki Kochalskiego i na 3 kolejki przed końcem rozgrywek Legionovia żegna się z trzecim poziomem rozgrywek…

Legionovia KZB Legionowo – Garbarnia Kraków 2:2 (0:1)

Strzelcy: 0:1 – 25′ Patryk Serafin, 1:1 – 74′ Mario Vasilj, 2:1 -86′ – Klemen Nemanič, 2:2 – 89′ Grzegorz Gawle 89.

Legionovia KZB Legionowo: Mateusz Kochalski -Mikołaj Grzelak, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanič, Maciej Ostrowski, Mateusz Leleno (62′ Wojciech Kalinowski), Konrad Zaklika, Michal Skwarczek, Luka Janković (62′ Grzegorz Mazurek), Przemysław Rybkiewicz (66′ Gracjan Kuśmierek), Mario Vasilj.

Garbarnia Kraków: Aleksander Kozioł – Łukasz Furtak, Michał Wrześniewski, Krzysztof Kalemba, Łukasz Pietras, Filip Wójcik (87′ Arkadiusz Garzeł), Wojciech Wojcieszyński, Marek Masiuda, Szymon Kiebzak (90′ Mateusz Ciesielski), Serhij Krykun (77′ Grzegorz Gawle), Patryk Serafin (77′ Marcin Siedlarz).