Legionovia KZB Legionowo. Stal z charakterem… wygrała z Legionovią (galeria)

Legionovia-legionowo

Legionovia Legionowo (fot. Bartłomiej Bator)

Na Miejskim Stadionie w Legionowie miejscowy zespół podejmował Stal Stalową Wolę. Piłkarze Legionovii nadal walczą o utrzymanie na trzecim poziomie rozgrywek. Stalówce także brakuje jeszcze punktów, by zapewnić sobie ligowy byt.

Jednak lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy w 16 minucie objęli prowadzenie. Autorem bramki dla „Stalówki” był Andrzej Trubeha. Legionowianie nie mogli pozbierać się po stracie bramki, więc… goście wykorzystali kolejną sytuację pod bramką Bartosza Kowalczyka i podwyższyli rezultat. Bramkę dla Stali zdobył Adrian Gębalski, a była to 30 minuta gry.

Dobili gospodarzy, nawet matematyka tu nie pomoże

Gwoździem do przysłowiowej trumny było trzecie trafienie Stali w 82 minucie gry. Kolejną bramkę na swoje konto zanotował Trubeha, odbierając całkowicie nadzieję, na korzystny wynik dla gospodarzy. Stal Stalowa Wola pewnie wygrała potyczkę na Mazowszu i jest nad kreską. Legionovii pozostają jeszcze cztery gry, ale ugranie jakichkolwiek punktów z liderem Jastrzębiem, Garbarnią Kraków czy ŁKS-em i Zniczem będzie graniczyło z cudem.

Legionovia KZB Legionowo – Stal Stalowa Wola 0:3 (0:2)

Strzelcy: 0:1 – 16′ Andrzej Trubeha, 0:2 – 30′ Adrian Gębalski, 0:3 – 82′ Andrzej Trubeha.

Legionovia KZB Legionowo: Bartosz Kowalczyk – Mikołaj Grzelak, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanič, Wojciech Kalinowski, Gracjan Kuśmierek (46′ Mateusz Leleno), Tomasz Wojcinowicz (85′ Konrad Trzmiel), Konrad Zaklika, Wojciech Szumilas (46′ Luka Janković), Eryk Więdłocha (64′ Przemysław Rybkiewicz), Grzegorz Mazurek.

Stal Stalowa Wola: Dorian Frątczak – Michał Mistrzyk, Szymon Jarosz, Grzegorz Janiszewski, Bartosz Sobotka, Andrzej Trubeha, Stepan Hirśkyj (46′ Bruno Żołądź), Mateusz Bukowiec (75′ Przemysław Stelmach), Michał Trąbka, Tomasz Żyliński (53′ Patryk Stefański), Adrian Gębalski (72′ Adrian Dziubiński).