Finał Mistrzostw Polski Kadetek w Siatkówce. Mają to!!!

LTS Mistrz

LTS Mistrz, Mistrz, Mistrz (fot. LTS)

0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7, 8:7, 8:8, 9:8, 10:8, 11:8, 11:9, 12:9, 13:9, 13:10, 14:10, 14:11, 14:12, 15:12 – to zapis ostatniego seta turnieju w Rumi! To w tie-breaku LTS Legionovia Legionowo wygrał 15:12 i po raz czwarty z rzędu został Mistrzem Polski Kadetek w Siatkówce!!!

To był bardzo długi i bardzo zacięty pojedynek. Już w pierwszym secie LTS musiał włożyć sporo energii, by wydrzeć przeciwniczkom seta. Dargfil prowadził bowiem 23:18 i tylko nagły zryw legionowianek dał prowadzenie w Wielkim Finale.

Tomaszowianki wygrały kolejne dwa sety

Drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego nie zamierzała rezygnować z walki i w drugiej odsłonie pojedynku wygrała na przewagi 28:26. Ciężki moment legionowianki przeżyły kilkanaście minut później, bo rywalki pokazały swą moc i wygrały trzeciego seta 25:20.

Powróciły do gry i… wygrały!!!

W czwartym secie do stanu 11:11 była walka punkt za punkt, ale właśnie wtedy podopieczne trenera Dawida Michora włączyły szybszy bieg i zaczęły odskakiwać rywalkom, które zaczęły się gubić. Tego seta wyraźnie wygrały legionowianki, bo 25:17. O zwycięstwie w mistrzostwach miał zadecydować piąty set.

Początek dla tomaszowianek, koniec – radość LTS-u!

MUKS zaczął lepiej tie-breaka i zyskał przewagę dwóch punktów – 4:2 i 5:3. Od tego momentu „Michorki” zagrały koncertowo. Doprowadziły do remisu po 7, a na przerwę na zmianę stron schodziły z punktem przewagi. I tu nastąpił kolejny zryw LTS-u. Gdy na świetlnej tablicy pojawił się wynik 13:9 chyba nie było już żadnych wątpliwości. Jeszcze pretendentki do tytułu obroniły dwie piłki meczowe, ale na więcej nie pozwoliła legionowska drużyna. Mają to! Mają to po raz czwarty z rzędu!!! Brawo dziewczęta, brawo sztab trenerski z Dawidem Michorem na czele, brawo prezes Konrad Ciejka. A brawa należą się też Klubowi Kibica, który od początku turnieju głośno dopingował swój zespół. Warto dodać, że Julia Orzoł została wybrana najlepszą zawodniczką rumskiego turnieju!

LTS Legionovia Legionowo – MUKS  Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:2 (27:25, 26:28, 20:25, 25:17, 15:12)

Mecz o 3 miejsce. KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:16, 25:12, 25:12)