IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana na wyjeździe z Jokerem Świecie. Novia odnosi szóste zwycięstwo z rzędu

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana z Jokerem Świecie fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo.Facebook

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana z Jokerem Świecie fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego w ramach jedenastej kolejki spotkań TAURON Ligi udał się w sobotę (4 grudnia) na mecz wyjazdowy z Jokerem Świecie. Zawodniczki z Legionowa dobrze zaprezentowały się w meczu wyjazdowym wygrywając 0:3 (22:25, 23:25, 21:25) i zgarniając komplet punktów. Jest to już szóste zwycięstwo z rzędu w TAURON Lidze zespołu prowadzonego przez Alessandro Chiappiniego.

Gospodynie sobotniego spotkania, drużyna Jokera Świecie od początku obecnego sezonu słabo sobie radzi w TAURON Lidze – w dotychczasowych dziesięciu spotkaniach wygrały tylko dwa razy. W zupełnie innych nastrojach do tego meczu przystępowała drużyna przyjezdna prowadzona przez Alessandro Chiappiniego. Siatkarki z Legionowa miały za sobą serię pięciu wygranych spotkań. Kibice Legionovii liczyli na zwycięstwo swojego zespołu.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od wyrównanej gry punkt za punkt z obydwu stron o czym może świadczyć wynik 6:6. Od tego jednak momentu lepiej zaczęły prezentować się legionowianki, które objęły prowadzenie 11:8. Gospodynie nie zamierzały się jednak poddawać i wyrównały do stanu 14:14. Później gra znowu była zacięta i wyrównana do stanu 22:22. Podopieczne Alessandro Chiappiniego zachowały jednak w końcówce tej partii więcej zimnej krwi i zdobyły trzy punkty z rzędu wygrywając pierwszego seta 25:22.

W drugiej odsłonie zawodniczki Jokera nie podłamały się i wyszły na parkiet bardzo zmotywowane czym zaskoczyły przyjezdne szybko obejmując prowadzenie 9:3. Widać było, że podopieczne Alessandro Chiappiniego grały nerwowo i popełniały sporo błędów. W końcu jednak siatkarki z Legionowa uspokoiły swoją grę i doprowadziły do remisu 12:12. Dobrze punktowała Gyselle Silva Franco, natomiast w obronie dobrze radziła sobie Maja Tokarska i Aleksandra Gryka. Od tego momentu to przyjezdne zaczęły przejmować inicjatywę i objęły prowadzenie 17:15. W dalszej części tego seta dobrze prezentowały się również Alicja Grabka i Olivia Różański. Legionowianki prowadziły już nawet 24:20. Wtedy do odrabiania strat mocno zabrały się gospodynie, które zmniejszyły prowadzenie Legionovii na 24:23. Ostatecznie jednak to podopieczne Alessandro Chiappiniego postawiły kropkę nad i w tym secie i wygrały 25:23.

Początek trzeciej odsłony to wyrównana gra z obu stron do stanu 6:6. Od tego momentu przyjezdne postanowiły jak najszybciej zakończyć to spotkanie. Podopieczne Alessandro Chiappiniego zaczęły narzucać swoje warunki gry obejmując prowadzenie 10:7 i 15:10. Zawodniczki Jokera nie mając już nic do stracenia rzuciły się do odrabiania strat. Dobra postawa sprawiła, że gospodynie wyrównały a następnie objęły prowadzenie 19:18. W końcówce seta to jednak zawodniczki z Legionowa przejęły inicjatywę i pewnie wygrały trzecią partię 25:21 i całe spotkanie 3:0.

Dzięki zwycięstwu 3:0 nad Jokerem Świecie podopieczne Alessandro Chiappiniego mają już na swoim koncie w obecnym sezonie 8 wygranych i 21 punktów. Najbliższe spotkanie ligowe siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo rozegrają na wyjeździe 13 grudnia z #VolleyWrocław.

Joker Świecie – IŁ Capital Legionovia Legionowo, 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)

TAURON MVP: Olivia Różański

Joker Świecie: Michalewicz, Oliveira, Twardowska, Rachkovska, Gawlak, Brzoska, Jagła (libero), Nowak (libero), Skrzypkowska, Sikorska, Zaborowska.

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Tokarska, Gryka, Lemańczyk (libero), Damaske, Dąbrowska i Szczyrba.