Dzisiaj

16°C
ciśnienie 1026 hpa,

Jutro

19°C
min. 10°C, maks. 22°C
ciśnienie 1021 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 7.7 µg/m3 (31% normy)Ozon gazowy (O3): 49.51 µg/m3 (41% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 5.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 9.1 µg/m3 (5% normy)

Jabłonna. Kandydaci na stanowisko wójta gminy Jabłonna. Kto ma największe szanse?

kandydaci

 

Kampania wyborcza na wójta gminy Jabłonna trwa już od kilku miesięcy. Pojawiają się kolejne osoby, które sygnalizują gotowość ubiegania się o ten urząd. Jeszcze inni przewijają się w komentarzach mieszkańców. Analizujemy, kto ma największe szanse i dlaczego Jabłonna nie ma swojego kandydata.
Zapewne kandydatem w najbliższych wyborach będzie obecny wójt Jarosław Chodorski. Chociaż oficjalnie nic nie jest jeszcze powiedziane, to plany inwestycyjne i obietnice na kolejne lata już się pojawiają. Jeśli Chodorski chce dotrzymać słowa, musi więc wystartować w najbliższych wyborach. Kto stanie z nim do walki o przywództwo w gminie?

Kremówkowy Joe

Swoją kampanię wizerunkową prowadzi dość intensywnie obecny radny Adam Krzyżanowski. Chociaż nigdzie na spotkaniach nie mówi oficjalnie o kandydowaniu na urząd szefa gminy (prowadzenia kampanii wyborczej w tym terminie zabrania brawo), to mieszańcy w większości odbierają je jako walkę o głosy w wyborach na wójta. Adam Krzyżanowski opiera swoją kampanię głównie na spotkaniach patriotycznych, współpracy z kościołem i piknikach oraz imprezach dla mieszkańców poszczególnych wsi. Obecnie można powiedzieć, że radny Adam Krzyżanowski jest wszędzie. Jednak jak do tej pory nie pojawiły się praktycznie żadne merytoryczne informacje na temat tego, jak jego zdaniem powinna dalej się rozwijać gmina. Narastająca aktywność na sesjach i komisjach to podkreślanie sloganów. Da się jednak zauważyć popieranie inicjatyw mieszkańców z poszczególnych miejscowości w tym największej z nich, czyli Jabłonny. Jednym z elementów tej intensywnej kampanii jest rozdawnictwo. W ręce mieszkańców wpadają gadżety pochodzące z instytucji zatrudniającej radnego Krzyżanowskiego, czyli z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej albo „papieskie kremówki”, które stały się przyczynkiem do powstania przydomku Kremówkowy Joe. Tak silna kampania wizerunkowa, poza typową promocją przyszłego kandydata, może też być sposobem na odwrócenie uwagi od pewnych spraw, o których radny wolałby zapomnieć. Mowa tu o zarzutach przemocy w rodzinie, które pojawiły się między innymi w anonimowym piśmie skierowany do biura Rady Gminy Jabłonna.

 

 

Trzech muszkieterów

Zupełnie inną strategię stosuje kolejny radny, którego startu na wójta należy się spodziewać w najbliższych wyborach. Chodzi o Mariusz Grzybka. On jednak trzyma się z daleka od głośnych dyskusji i rzadziej pojawia się na plenerowych imprezach. Gdy się pokazuje, to często w towarzystwie radnych powiatowych: Zbigniewa Garbaczewskiego, kandydujący na wójta gminy Jabłonna w poprzednich wyborach oraz Grzegorza Kubalskiego, mający już w swoim dorobku to stanowisko. Czy takie poparcie wystarczy, by stać się istotnym graczem w jesiennej batalii? Tego nie jeszcze nie wiadomo, nie wiadomo również nic więcej o planach Mariusza Grzybka na rządzenie gminą, bo sam niewiele mówi w tym temacie.

Jedyna kobieta

Do grona panów dołączyła jedyna, jak na razie kobieta, Dorota Glinicka. Prezes zakładu opieki zdrowotnej mieszczącego się w Legionowie przy Sowińskiego 4. Glinicka, podobnie jak Grzybek i Krzyżanowski to kandydatka z Chotomowa. Podobnie jak jej poprzednicy dysponuje odpowiednim wykształceniem, jest jednak znacznie mniej znana mieszkańcom. To niesie potrzebę realizacji dość intensywnej kampanii, a jak do tej pory ta prowadzona jest raczej w oparciu o rozmowy z potencjalnymi kandydatami na radnych i mieszkańcami. Dorota Glinicka jest o tyle ciekawą postacią, że w różnych momentach przygotowań do kampanii pozytywnie wypowiadali się o niej obecni radni, którzy często stają po przeciwnych stronach barykady. Czy to znaczy, że będzie ona potrafiła pojednać skłóconych rajców? To raczej wątpliwe, bo Glinicka nie chce być utożsamiana z dotychczasowymi radnymi. Biorąc pod uwagę, że mieszkańcy coraz częściej krytykują nie tylko obecnego wójta, ale i Radę Gminy, a także konflikty między nimi, taka taktyka odcięcia się od tego, co było i co jest, może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Ludzie mówią

Podczas dyskusji na temat potencjalnego startu w wyborach, jako kandydat na wójta wymieniany jest też sołtys Dąbrowy Chotomowskiej Radomir Czauderna. Przypomnijmy, że Czauderna już raz próbował zawalczyć o to stanowisko w poprzednich wyborach, jednak nie zebrał znaczącej liczby głosów. Od tamtego czasu jego aktywność społeczna znacznie wzrosła, a to ma szansę przełożyć się na lepszy wynik wyborczy, tylko czy aż o tyle lepszy? Radomir Czauderna jest wymieniany jako kandydat, którego może poprzeć PiS. Podobne głosy pojawiają się w przypadku Nadleśniczego Stefana Traczyka, chociaż ten wielokrotnie dementował doniesienia o swoim starcie w wyborach, przynajmniej jeśli chodzi o stanowisko wójta gminy Jabłonna. Wielu mieszkańców jest przekonanych o starcie Witolda Modzelewskiego, obecnego przewodniczącego Rady Gminy. Ten również dementuje takie doniesienia, chociaż jak powiedział podczas ostatniej sesji Rady Gminy, kandydować zamierza, tylko nie wie, w której kadencji i czy to będzie gmina Jabłonna.

Jabłonna zdecyduje o zwycięstwie

Przy trójce kandydatów z Chotomowa, co grozi mocnym rozbiciem głosów i stosunkowo niewielkiej liczbie wyborców z terenów zachodnich gminy, decydujące znaczenie będą miały głosy mieszkańców Jabłonny, a zwłaszcza osiedli. Jak do tej pory starania o ich zdobycie widoczne są tylko ze strony Adam Krzyżanowskiego. Kto jeszcze zdecyduje się te głosy pozyskać? Do tej pory z samej Jabłonny nie pojawił się żaden kandydat. To dość zaskakujące, że miejscowość, na terenie której mieszka blisko połowa wszystkich osób zameldowanych na terenie gminy, nie wystawia swojego kandydata do wyścigu o najwyższe stanowisko. Rozbicie głosów między tak licznych kandydatów z Chotomowa i niepewna sytuacja w Jabłonnie zwiększają szansę obecnego wójta. Chodorski nie ma największego poparcia, a dla wielu osób jest on jednym z symboli nieudolnego zarządzania i konfliktu z radnymi. Jednak ta grupa wyborców, która przy nim trwa, może okazać się wystarczająca przynajmniej na drugą turę.

 

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 170

 1. Dla mnie wszystko jedno, kto będzie byle pan Chodorski. Warto zakończyć już tą przepychankę i zganianie na wszystkich tylko nie na niego. Ciągłe imprezy nas czekają, a jeździmy po dziurawych drogach. Po akcie wielkiego sprzątania jest ciągle brudno i tak wkoło Wojciechu co rok, to samo. Gminie potrzebny jest gospodarz nie lanser.

  • To prawda. Byle nie obecny fryzjer.

 2. jak na razie to tylko pierwsze śliwki robaczywki…….co sa warrci kandydaci okaze sie gdy w swoich progrmach wyborczych syppną „pmyslami” na rozwój gminy..

  • Byle nie dotychczasowy wójt. To porażka. Tylko fejsbook.

  • Popieram

   • To znaczy wszystko jedno kto aby tylko mieszkańcy poczuli zmiany, drogi,kanalizacja,komunikacja….po prostu 21 wiek.

    • oby to nie skończyło sie kolejnym wielkim rozczarowaniem, bo obecny i prtendent to jak by jedna półka………..tez wesoło i tylko tany tany

    • Edwardzie, czy słyszałeś może ile kanalizacji zrobił obecny wójt?
     Znasz może jakąś liczbę? Czy liczby Cię nie interesują, wystarczy ogólne biadolenie?

     • Liczby są ważne ale najważniejsza jest jakość rządzenia, która obecnie jest moim zdaniem bardzo słaba. Bo przyszła do samorządu osoba bez wymaganej wiedzy, przygotowania, doświadczenia. Jej wcześniejszy dorobek to praca na Modlińskiej w punkciku fryzjerskim. Osoba która do tej pory nie zarządzała ludźmi, ma jak widać problemy koncyliacyjne w samorządzie, w którym powinna być liderem. Tym liderem niestety nie jest. Cieszy mnie zatem, że wśród potencjalnych kandydatów są ludzie z przygotowaniem, merytoryczni. Stawiam na zmianę, zdecydowanie.

     • a ty słyszałes o talim cudzie że kanalizaja czy wodocig jest po to by z tego korzystali mieszkańcy i pytam czy znasz liczbe tych podłczonych? i zyznasz historie programów unijnych miły kumie ? i znasz ty kumie takie powiedzenie o ślepej kurze i ziarnie 😉

     • Te „cuda” to wyboiste drogi, zaśmiecone ulice i ciągły brak gospodarza. Trawska i chaszczory jest mi wstyd. Nic się nie zmienia. Tylko bełkot piarowy o historycznych cudach. Tak historyczne dziury w ulicach jak były tak są.

     • @Lena – wśród potencjalnych kandydatów są ludzie z przygotowaniem, merytoryczni i – co szczególnie ważne – bardzo posłuszni. 🙂

 3. Artykuł od czapy. Ci kandydaci, to wróżenie z fusów, a tak naprawdę, to żaden z byłych Radnych czy obecny Wójt się nie nadaje, bo za dużo spraw zawalili (szczególnie Radni chotomowscy patrz: przedszkole). Wszyscy ww. kandydaci są sterowani przez kogoś (włącznie z ta panią) i jest to zazwyczaj odłam POpaprańców, a Czaudi jest przez obóz rządzący.
  Ale jak miałbym ich ustawiać w kolejności do zwycięstwa to:
  1. Jarosław Chodorski
  2. Dorota Glinicka
  3. Adam Krzyzanowski
  4. Radomir Czauderna
  5. Mariusz Grzybek
  6. Witold Modzelewski

  • Leśnik ty albo postradałeś zmysły, albo gratulujemy poczucia horroru. Rozumiemy że próbujesz kreować swoją politykę, do tego trzeba trochę wiedzy…. i wyczucia. No przykro.

  • na tych ze zdjecia już nie głosujemy, ba nawet im nie dziekujemy tylko krzyszymy otwwacie w y p i…..cie !!!!!!

  • NIESTETY to dobra klasyfikacja.

 4. Ty chłopie chyba nie masz kontaktu z ludźmi i tak samo jak Chodorski straciłeś kontakt z rzeczywistością.

 5. Już jeden bez doświadczenia rozwala Gminę Jabłonna na czynniki pierwsze. Minimum wiedzy i doświadczenia taki ktoś musi posiadać. Eksperyment się nie powiódł i czas pomyśleć i wybrać człowieka doświadczonego, wykształconego i pracowitego. Leniom dziękujemy !!!!!

  • znasz takiego „doświadczonego”?

 6. Kontaktu z ludźmi, to Ty chyba sam nie masz „chłopie”. Ja tak jak spora część mieszkańców Gminy chce zmiany tego nieudolnego Fryzjera, ale zastąpić go takim „umoczonymi” niedorajdami, to zamienił stryjek siekierkę na kijek.,😄
  Oni po prostu nie mają szans z Jarkiem.

  • Wolę „niedorajdy” z wiedzą i merytoryczne postacie niż obecnego niedorajdę bez wiedzy i żadnego doświadczenia, który jest kompletnie niemerytoryczny, zwykły ciapciak. Fryzjarerom i leśnikom dziękujemy.

   • alez szanowana pani Kasiu w dyletanctwie jest wprost genialny, gdyby nie te chamskie odzywki pani sekretarz i tego meczybuły babickiego to nawet byłby to kandydat na lidera w skali kraju 😉

 7. To z Jabłonny nie startuje Wojtek „Kręcina” Kręcisz?

  • Owszem, swego czasu faktycznie myślałem o tym aby „pomóc gminie” 😉 ale moja konkubina przekonała mnie że podczas brutalnej kampanii z pewnością wyszłyby na jaw niektóre moje grzeszki (tak, dobrze się panie domyślają – głównie „obyczajówka” ). Tak więc koniec końców przy okazji tegorocznych wyborów skorzystam jedynie z czynnego prawa wyborczego.

 8. Ale się przy piątku obśmiałem. Gratuluję, pyszny, zdumiewająco krotochwilny artykuł (doprawdy nie spodziewałem się po panu Janiku).
  Ze swojej strony dodam że warto wspomnieć o jeszcze jednej osobie, mieszkańcu gminy – to może być bowiem prawdziwy Joker w talii…

  (…chwila niepewności… – wkrótce doprecyzuję)

 9. …na Legionowo za krótki, na Jabłonnę w sam raz…

 10. Nie rozumiem dlaczego pomijacie postać mieszkającego (podobno) w naszej gminie legionowskiego radnego pana Leszka Smuniewskiego? Człek ów ma wedle mnie wszelkie walory aby liczyć się w walce o fotel włodarza Jabłonny: doświadczenie samorządowe, nimb człowieka poza układem (inna kwestia co do tego doprowadziło 😉 ), odpowiednią prezencję, nieposzlakowaną opinię odnośnie tzw. życia rodzinnego, zawód wzbudzający szacunek (dla niezorientowanych: druch strażacki) a także – to już moja opinia – dyskretne acz konkretne wsparcie partii rządzącej krajem. No więc sami powiedzcie: czyż nie Joker?
  Szkopuł jedynie w tym, czy ktoś zachęci/zmusi go do startu w wyborach.
  😉

  • Pan Wojtek, jako znany Platformerski Politruk ma kolejną fantazje polityczna. Najpierw wciskał nam radnego Muchomora na stołek Wójta, a teraz jakiegoś kompletnie nieznanego gostka. To strategia odciążania SmogoSfery.,😉😀

   • Leszek Smuniewski nieznany? Ależ prawdziwy wsioch z pana.

    • Zważaj sobie „mieszczuchu”!!!🤠
     W legionowskim powiecie jest kilkanaście twarzy, którym wydaje się w ich megalomanskich głowach, że SĄ KIMŚ.
     Pan też do nich należysz, z tą różnicą, że inni mają odwagę się ujawnić, a Pan tchórzliwie chowasz się za durnymi nickami.,😜

   • No i wyjaśnił mnie pan.

 11. Panie Leszku, sorry za to bezceremonialne stwierdzenie „za krótki na Legionowo…” ale sam pan chyba rozumie że w obecnej rzeczywistości, bez „przysługi” służb lub prokuratury (kumaci wiedzą o jakiej sytuacji piszę) szans z obecnym prezydentem pan specjalnych nie ma. Szkoda byłoby marnować potencjał. 😉

  • panie Wojtku jak rany 😉 czy jestes pan tonący i ostatniej brzytwy sie pan chwyta ? 😉

  • I don’t think so.

 12. Fryzjer to już wiemy, że się nie nadaje bo musi mieć kompas, bez kompasu traci orientację i jest mocno zagubiony, dlatego zawsze za nim lub w kieszeni jest kompas, który wskazuje mu drogę, bo nie wie gdzie podążać. Pytanie na inteligencję, Kto mu ustawia kompas 😉

  • a na wsi gadajo ze kita z owsikiem nadaja mu kierunek….

 13. Redaktor Kubuś jak zwykle zrobił babola w swoim tekście. Zacny czerwonolicy zwany jest kremówkowy Dzon. A nie Joe. Jeszcze się ludzie pomylo i nie na tego zaglosujo.

 14. Sporo błędów: a) Kremówkowy Dżon a nie: „Joe”, B) #Wtykaromana ponoć już trup wyborczy, (do potwierdzenia) C) grzybek nie jest z 3 muszkieterów a z duetu G&G (od: Głupi i Głupszy, ta decyzja to śmierć PO na naszych przysiółkach). Tak więc jakby A.Mossakowska wróciła (tfu, tfu), bo: nie samochody a rowery i nie rozdają a kradną 🙂 D) obstawiam Modzela, o ile porzuci współpracę z Legionowską Mafią Samorządową, czas najwyższy zrozumieć, że roman śmierdzi i po zmianie szefostwa CBA zacznie się sezon. Na romana. To mówiłem ja, wasza londyńska agencja „ZmywakNews” (to dla moich hejterów, niech tez coś mają z weekendu) 🤣

  • He, he, mam dokładnie takie same odczucia tzn. że artykuł (ewidentnie pozbawiony korekty – vide liczne błędy) wyszedł spod pióra pani ex-redaktor.

  • Pani ex-fatal-error-redachtorka, mijając się ze mną wraz ze swą latoroślą w tej samej szkole gminnej, udaje obecnie, że mnie nie widzi (to ta, co ponoć jest złożyłem propozycje korupcyjną wprost do dyktafonu 🤣).. Z tego zachowania wnoszę, że problemy z rejestracją rzeczywistości mogą być dalej idące, niż tutejsze, historyczne teksty. W tym sensie kolega Janik podąża tą samą, bezsensowną i pełną wypaczeń, drogą, a Kremówkowy Dżon to zupełnie inna postać od Cotton-eye Joe (by RedNex) 🤣

   • O, wstawiło mi innego nicka, ciekawe 🤣

    • Może „Roberta” używa pan na innym forum dyskusyjnym.

    • A autor nawiążal jak sądzę do innej, o wiele bardziej kultowej postaci: Lemoniadowego Joe.

   • Nie, nie używam a na drugie mam inaczej (i tez nie używam).

    • O! Znaczy chrzczony!
     (otwarte pozostaje pytanie: czym 😀 )

     • etyliną bezołowiową 🙂

     • Chrzczony, chrzczony, tylko był mały i nie pamięta. Ale do kościółka nadal zagląda.

 15. W tej gminie x)łłłuuugo nie będzie dobrze bo stary układ walczy z nowym i tak będzie jeszcze 100 lat wieś przeciw napływowym mieszkańcom

 16. Ta kandydatka na Wójta, sądząc po zaciętych ustach nie wygląda na przyjazna i szczerą osobę.

  • pan(i) to zapewne jeszcze z tej szkoły gdzie uczyli rozpoznać charakter osobnika na podstawie organoleptycznej oceny kształtu jego czaszki 😉

   • Lepiej. Rozpoznaje idiotę po tekstach jego.

    • Niestety wobec takiego wyznania nie pozostaje mi nic innego jak ignorować pańskie wpisy (no cóż, wielka strata to to nie jest 🙂 )

    • Coś w tym musi być.

     • Nie podszywaj się niedobry człowieku.

 17. a mnie cos sie wydaje ze czarnym koniem moze byc radomir i to by byl dopiero fuks w gonitwie do koryta … 😉

  • Raczej gówno w przeręblu.

   • Grzeczniej chamie

 18. W sumie, to Czaudi mi nie przeszkadza, a nawet lubię tą jego prostotę i życiową uczciwość.
  To dobry kandydat na Wójta i zastąpienie Fryzjera.

 19. mądrze rzeczesz człowiecze zLondynu

 20. Panie Leszku S. w przypadku chęci startu w naszej gminie deklaruję wsparcie w kampanii. „Razem zmieniajmy Jabłonnę”. 😀

 21. Opisując walory legionowskiego radnego zapomniałem przypomnieć że ów głosował PRZECIW prezydenckiemu pomysłowi odnośnie chęci anektowania leśnych terenów Jabłonny.
  Smuniewski jako wójt gminy sąsiedniej, jakże atrakcyjnej inwestycyjnie (czytaj: dewelopersko) to byłby prawdziwy zgryz dla Pana Smogorzewskiego.

  • Leszek Smuniewski nie jest dziewicą i patrzac na słabość opozycji w Smogogrodzie, inteligentny Strażak jest rozdarty oczywistą, prywatną/domową dychotomią. Mimo wszystko jest zbyt uzależniony od Legionowskiej Mafii Samorządowej wiec nie, to nie jest dobry kandydat, za blisko smrodu LMS.

   • Proszę łaskawie rozwinąć myśl pt. „zbyt uzależniony” w kontekście strażaka bo owym posądzeniem strzela pan od dawna na ślepo do wszystkiego co się rusza (w tym także i do mnie – bądź co bądź politycznej dziewicy)

   • Leszek wie, ja wiem, ci co maja wiedzieć – też wiedzą. I tak niech zostanie.

    • Czyli facet jest skończony? Leży i nie podniesie się? 🙂

     • w Jabłonnie – nie musi się podnosić, ale na wójta nie wystartuje. A nawet gdyby, to powinniśmy się przed tym bronić, za blisko Legionowskiej Mafii Samorządowej.

 22. Obecny wójt jest do niczego niech przyjdzie wkoncu ktoś z doświadczeniem a przede wszystkim żeby wróciła druga strefa ztm dla Chotomowa

 23. Mizgjskiego wystawcie dostanie jeden głos, to jest postać wszech „lubiana” dookoła, na jednym poziomie yntelygencji co obecny niedorajda. Pośmiejemy się wszyscy.

  • Nie dostanie nawet jednego 🤣, z zupełnie innych powodów, niż ci się wydaje 🤣.

   • Strzelam: bo nie ma biernego prawa wyborczego (czyżby przegrany proces karny o długi?)

   • Do dziś włącznie żadne roszczenie się nie pojawiło, wiec jak to zwykle w postach hejterów bywa: radio Erewań, emocjonujące płotkarzy 🤣 PS. prawa mam, przyczyna jest znacznie prostsza 🙂

 24. A ten „Kremowkowy Kandydat”, to wciąż nadużywa przemocy domowej wobec żony czy to już przeszłość?

  • To bez znaczenia, przemoc w domu to cecha charakteru, mechanizm zachowania a nie sezonowa moda.

   • od razu widac znawce tematu..;)

   • Czytanie nie boli. W przeciwieństwie do razów, łaskawie udzielanych małżonce kandydata. Komuś pomaga myślenie, że siniaki już zeszły? Albo że powiedziała, ze nadal go kocha?

  • O ile mi wiadomo małżonka (ta rzekomo dręczona) towarzyszy mu na imprezach toteż wszelakie wypominanie wątków rodzinnych uważam za niestosowne, nie na miejscu i w kontekście trwającej (ewidentnej) kampanii poprostu podłe. Mam nawet odpowiednie określenie na takie niegodne postępowanie – to „mizgalstwo”.

   • Czyli jak nie pójdzie na imprezkę że „Świstakiem”, to dostaje…

    • Coś pan taki uprzedzony? Nie słyszał pan o domniemaniu niewinności?

    • Z oczywistych względów potępiając przemoc domową żartobliwie, acz przytomnie zwracam panu koledze uwagę że zawsze to lepiej aby wójtem został skruszony damski bokser niż np. ciapciak którego to własna baba leje. 😉
     O tym się głośno nie mówi, ale… ale nie raz słyszę żałosne popiskiwania swoich sąsiadów. 😉

    • Z kolei ma konkubina twierdzi że to nie odgłosy awantury jeno specyficznie pojętych uciech małżeńskich. Nie wiem o co jej chodzi, aż boję się to sobie wyobrazić. Brrrr!

     • obawiac nalezy sie tego ze po przegranych wyborach poznamy prawdziwe oblicze niedoszłego wójta . po prostu to bedzie istny wulkan gniewu i zalu ze nie został wybrany….

     • Who cares? A jakie to będzie miało znaczenie? 😀

     • wg kwantyfikatora ogólnego bez znaczenia, dla szczegółowego ogromne..;

 25. A to trio Głupi & Głupszy & Grubszy, to na serio gdzieś startuje? Przecież Ci faceci nadają się do kabaretu, a nie lokalnej polityki.

  • Melduję, że owszem tak: 50% duetu Głupi i Głupszy osobiscie zakomunikowała mi to na parkingu pod Kauflandem. Agencja #LondonZmywakNews, nalepsze źródło o lokalnych brudach 🤣

 26. Na pewno nie można dopuścić ani Fryzjera, ani Modzelewskiego – awanturnictwo, nieróbstwo, brak pomysłów – o reszcie kandydatów nie mam zdanie – na pewno wójt nie powinien być partyjny

 27. Biedni Ci kandydaci na Radnych z komitetu wyborczego „Kremowkowy Dżina” muszą „oczami świecić” przed wyborcami.

 28. Obecny wójt i Kremówkowy Joe to znak równości. Tańce, hulanki, swawole i parcie na szkło. Gmina potrzebuje lidera. Żaden z nich nie był i nie będzie gospodarzem. Pozowanie do zdjęć na budowie, nie ma nic wspólnego z nadzorem. Jak wyglądają obecne inwestycje, każdy widzi. Tych dwóch definitywnie odrzucam!

  • Ja tam widziałem ma foto, że obecny wójt na zdjęciach, niczym Kim Ir Sen, pokazuje paluchem wycelowanym w horyzont, kierunek kopania. Piękne to obrazy są, gminotwórcze; z tego wnoszę, ze sztab wyborczy ten sam, co ostatnio 🤣 Muszę kupić bilet na bydłolot, co by na czas kampanii być na miejscu, oczyma wyobraźni widzę te banery i ekipy od zrywania plakatów 🙂

   • Nieśmiało przypominam że „sztab wyborczy” zapewnił onegdaj panu Jarosławowi wysokie zwycięstwo z osobą Olgi M (którą zresztą pan dość nieudolnie wspierał) 😉

    • latka lecą i pamięć już u płodnego piórem belga siada – zalecam Miłorząb Japoński oraz setkę wódki dla odrobiny odwagi, by Oldze zadać pytanie kto z imienia i nazwiska ją wspierał w kampanii. Sztuczną szczękę proszę zostawić w domu, mogłaby się potłuc po usłyszeniu kto pomagał a kto nie 🙂

   • „Muszę kupić bilet na bydłolot” – skomentuję to następująco: od dawna uważam że nasi gminni samorządowcy mają deficyt charakteru.

   • Kim to twardy do bólu gość podporządkował sobie ludzi i nikt nie może odejść i podskoczyć, a ten to raczej przeciwieństwo stworzył tylko kilkuletni CYRK, w którym nawet nie jest główną postacią. Owszem, ma ten pejczyk, ale leje nim gdzie popadnie dlatego ludzie mu uciekają. Słaby z niego koleś. Takie ciuciu majtki z niego.

   • dobra, dobra, pamiętam że wspierał ją pan dobrym słowem na tutejszym forum dyskusyjnym

    • … bo pamiętam kto (mimo początkowych oporów) wsparł i Karmela, i mnie przy pomyśle na CEKS, przy walce z durnym Grabcem o rondo przy szkole, czy o spowolnienie pojazdów na Kisielewskiego. Olga Muniak, jakkolwiek to ktokolwiek z was rozumie, jest osobą, która pomaga w bezpiecznej drodze blisko tysiąca dzieci każdego dnia.

     • „wsparł (….) mnie przy pomyśle CEKS” – Ej MM – Marcin Mitoman. Pierdu, pierdu, najpierw opowiadasz bajki o Pig Center, a teraz ciebie ktoś wspierał w tym pomyśle? Mazgaj ty totalnie zgłupiałeś, bierz te prochy bo znów zaczynasz bredzić.

     • „Olga Muniak, jakkolwiek to ktokolwiek z was rozumie, jest osobą, która pomaga w bezpiecznej drodze blisko tysiąca dzieci każdego dnia” – pamiętam też całkiem dobrze co się działo zanim została „zmiękczona” (tu: czarnym pr-em) tzn. zanim zaczęła wspierać 😉
      Swoją drogą chyba już na zawsze dla postronnych czytelników – więc i dla mnie – pozostanie tajemnicą na czyje żądania (albo błagania) pousuwano pańskie pamiętne wpisy z komentarzy pod artykułem pt. „Czerwona kartka dla Olgi Muniak” 😉

     • Wielokrotnie pisałem, ale widać trzeba powtórzyć: anonimowe opinie na mój temat (czyli poza meritum dyskusji), mają tyle wartości, co czyjeś wymioty pod płotem: nie wiadomo czyje, treść mało ciekawa a sensu takiego dzieła dostrzec nie sposób. Więc nawet jeśli ktoś sobie „ulżył”, wydobywając własną żółć, to żeby miały one jakiekolwiek znaczenie, autor musiałby mieć twarz lub nazwisko. A zwykle tu, w przestrzeni komentarzy na mój temat – tej odwagi brak. I taką też przywiązuję uwagę do tych „wykwitów czyjegoś intelektu” – to bezwartościowe rzygi 🙂
      Czarny PR – nie bardzo. Obaj (z Kazkiem Szumskim) pisaliśmy na wprost o rzeczach, które nam, mieszkańcom, wprost się nie podobały. Jeśli dla kogoś ujawnienie przekrętu na destrukcie, kosmicznych kosztach kanalizacji w Jabłonnie, pomijaniu Chotomowa w budżetach inwestycyjnych czy wieloletnie bezczynności grzybka jest „czarnym PR” – to nic na to nie poradzę i nie ma sensu takiej osobie tego tłumaczyć.
      Artykułu „Czerwona kartka” już nie pamiętam (aż musiałem zaguglować co tam było), ale ze wszystkim swoimi komentarzami się zgadzam – napisaliśmy obaj, co musi się zmienić i jeśli spojrzycie – sprawy te zostały załatwione (także przez Olgę, co z pewnością nasili wymioty hejterów). Przy okazji – jestem pewien, że ani razu nie prosiłem o usunięcie moich komentarzy, wg mojej zawodnej pamięci nie zrobiłem tak ani razu w ciągu ostatnich 25 lat, z powodów fundamentalnych. Tu stosowna anegdota: pamiętam onegdaj lokalne forum, którego admin, związany z ówczesną „platformom”, próbował mnie do tego zmusić (do autocenzury i kasowania). Odmówiłem, mówiąc że prawdy forum zdechnie. Zostałem zablokowany, wraz z dwiema-trzema innymi osobami (bardzo aktywnymi i ciekawymi ludźmi, których poznałem przypadkowo już później). Owo forum zdechło zaraz potem, dziś widzę, że ostatnie newsy są tam z 2016 roku (mamy połowę 2018).

     • tak to tylko potwierdza działanie tza. „prawo Marcina” że gówno i w przereblu pływa 😉

 29. Powiatowa popełniła faux-pas, chyba ze względu na znaczenie dla powiatu należało najpierw przedstawić kandydatów na prezydenta miasta Legionowo. I tak mi chodzi po głowie czy aby te jakże urocze kandydatury /z których tylko Radomir nadaje się na sołtysa i niech tak trwa/ nie zostały „rzucone na pożarcie”, a w stosownym czasie przedstawiony zostanie niezbrukany kandydat(ka) na krótkiej smyczy wielkiego brata zza miedzy.

  • powiatowa popełnia tylko to, na co pozwoli Legionowska Mafia Samorządowa. Dlatego mamy klasyczny wrzut, pełen błędów a obserwatorzy mają pod tekstem od razu badanie wartości kandydatów. #wtykaromana (pani w czerni) – bez wartości, została spalona przez Zenona Dzika Chojnackiego zanim zaczęła, klasyczne DOA (Dead On Arrival) i jedynym obecnie dla nas stykiem z LMS jest Modzel. Chłop na tyle przytomny, że wie, czym różnią się interesy romka od interesów Gminy Jabłonna. GandG to żart z dyskontu. Kremówkowy Dżon – niech każdy rozstrzygnie sam, czy pasuje mu kandydat z taką przeszłością. Radomir – jak już wcześniej pisałem w wątku eskimoskim, nie wniesie najmniejszej zmiany a stracimy dwa lata na minimum obycia w samorządzie. Obecny wójt – zgodnie z zasadą ujawniania konfliktu interesów informuję, że dziś ponoć, pod bramą w jakże odległym Chotomowie, stanęła była koparka + rury do wodociągu i kanalizy + brygada uśmiechniętych Ukraińców (hejterzy dostaną apopleksji – plotki spod poczty mówią, że będę miał ponoć DWIE kanalizacje oraz ponoć elektroniczne sterowanie kierunkiem, gdzie leci moje… uosobienie romka :)). W takich okolicznościach przyrody, patrząc na Big Bena szczelnie otulonego rusztowaniem remontu, można napisać wszystko, ale prawda jest taka, że mimo kosy z Jarosławem Wspaniałym (choć Owsik mówi, podpierając mur Urzędu Gminy, że ja ponoć „Jarosławowi robię kampanię”; muszę zobaczyć w słowniku co to oznacza, bo chyba nie zdanżam z językiem polskim), to jednak on wodociąguje/kanalizuje Chotomów, w sensie – Jarosław NIE Owsik.
   PS. zgodnie z reżimem naukowego podejścia do faktów przypominam, że nie mamy jeszcze ostatecznego potwierdzenia, że Modzel zrezygnował z promowania #wtykiromana.

   • No pięknie. Zaraz poderwę drona aby to sprawdzić.

    • ja już mam foto 🙂 Widziałem też skończoną dokumentację do biało-czerownych przejść przy szkołach; więcej załatwiam zdalnie, niż kandydat na wójta grzybek czy Kremówkowy Dżon, mieszkający na miejscu 🙂 O przewodniczącym tworu „komisja ds. bezpieczeństwa” (Zenon Dzik Chojnacki) przez litość nie wspominam szerzej, zapewne zajęty jest polowaniem.

     • No coś musisz robić na kuroniówce. Notabene pisałeś że będzie we wrześniu. Wrzesień minął i d.pa. Poczekamy do następnego. Pamiętaj tylko że to droga powiatowa nie gminna. Bo mylisz pojęcia jak zwykle, no ale do tego się przyzwyczailiśmy. Coś strzelić, palnąć, żeby mądrze wyglądało. I to prawda, na wyglądzie się kończy.

     • gmina Jabłonna na „swoim” kawałku ul Modlińskiej, przy poczcie, takie oznakowanie zrobiła 5 lat temu. Tak więc powiat jet o tyle lat w tyle za lokalnymi murzynami ;)…..potem nastapiła era malowania wapnem byle by było taniej

     • 🙂 przejścia będą na drodze powiatowej i będzie ich jedenaście. Cała reszta kaziku to jedynie twoje wymioty a gdy piszesz o niewiedzy, spójrz w lustro i otrzyj usta 🙂

 30. Hi, hi, hi, jeden facio, który coś lokalnie robi i pisze o lokalnych machlojkach oraz stado plujących jadem nienawistników bez imion czy twarzy. Widzę duży ból tyłków u anonimów, gdy padają nazwiska i fakty. A fakty się zgadzają. A może to tylko 1-2 osoby, ze zwyczajnymi problemami z głową? A może pochwalicie się, co zrobiliście dla gminy, bo z komentarzy wynika, że nic a wylewacie swą żółć na ludzi, którzy jednak robią?

  • Żółć wylewa frustrat Marcinek od lat, na wszystkich forach. Pamiętaj o tym Kasiu przefarbowana z Marcinka. Jesteś żałosny.

   • spissek, teraz każdy, kto ośmiela się myśleć inaczej, jest mną? 🙂

 31. Marcin pisanie o sobie to już choroba. Lecz się człowieku.

  • Bynajmniej. A przedmówczyni dziękuję za zauważenie faktów.

   • Przedmówczyni pani Marcinka. Niedługo będzie z niego gender. Codziennie to inna postać.

    • To pokazuje jaki to jest oszust, frustrat i psycho wyjechakny kolo. Potem mówi my mieszkańcy, których sobie w głowie potroił. Żałosny mały człowieczek z psychiatrycznymi problemami. W tym Londymie też go nie wyleczyli.

     • gdy rzyg komentuje innego rzyga, im bliżej wyborów, tym aktywność anonimowych trolli rośnie 🙂

 32. Rzuca się w oczy, że tam, gdzie ujawniane są lokalne przekręty legionowskiej mafii samorządowej, wskazywane konkretne osoby lub conajmniej dziwne praktyki niektórych radnych i ich działania przeciwko Jabłonnie, tam zawsze pojawia się trolling. Zero argumentów, za to mordy pełne nienawiści do autorów, jedynych których potrafią zidentyfikować. Tak prymitywna propaganda nadaje się może do TVP, jednak lokalnie nie dacie rady. Jabłonna to nie Legionowo, czas to zrozumieć – naszą gminą nie dacie rady tak pogrywać.

 33. Sęk w tym, droga pani, że nasz lokalny Budda (czyli „ten który wie”) popadł w paranoję i wszędzie imaginuje sobie wrogów gminy (czytaj: wrogów swojego punktu widzenia odnośnie jej rozwoju), każden kto się z nim nie zgadza otrzymuje epitet jeśli nie ciemniaka to „wtyki smogo” 😀 Czy zdołała pani dostrzec że kolega Oświecony przez te wszystkie lata „działania” nie był w stanie zebrać wokół siebie na stałe żadnej lokalnej grupy mieszkańców? Bolesna prawda jest taka, że ów, z uwagi na pryszczaty charakter, traci przy bliższym poznaniu 😉 Bo jak on się publicznie zachowuje? Zero szacunku dla kogokolwiek. Epitety, wyszydzanie, kpiny, straszenie sądami, CBA itp.. „Każdy kto się ze mną nie zgadza to głąb”. Kto normalny ma ochotę na kontakt tet a tet z takim gościem? Radni zwyczajnie boją się krzykacza (zwlaszcza że bestia wydaje się być… jakby nieco bardziej inteligentna 😉 ) i – tak jak pisałem – nikt z nich nie ma na tyle charakteru aby pokazać mu miejsce w szeregu (tj. miejsce widza grzecznie proszacego o głos – bo tak to powinno wyglądać). Na to, aby publicznie, w majestacie prawa, przytemperowac jego nacechowaną impertynencją paniczowską mentalność. To dramat słabej rady i kierownictwa ug, któremu, nota bene najwyraźniej obecnie wydaje się że tonie – stąd też różne dziwne ruchy i kosmiczne plany, wieść niesie iż rzeczeni szukają wsparcia gdzie się da (nie tylko u Marcina 😉 ).
  Koniec konców osobiście to nawet lubie drania (bo jednak zrobił troche dobrego) ale boleję nad jego spaczonym charakterkiem, i – a co tam! – posunę się nawet do opinii że w ogólnym rozrachunku kolega Mizgal w większym stopniu jest szkodnikiem naszego samorządu niźli – jak mu się zdaje – jego healerem.
  Ps. Spodziewam się że nieznany mi w realu Chłop na Ośle, mimo naszej – jak mi się zdaje – kosy, w całej rozciągłości się ze mną zgodzi 😀

  • Po prostu MissGaja jeszcze w ryj od nikogo nie dostał i dlatego tak pyszczy.

   • ależ wpadaj, zapraszam, załóż wcześniej pieluchę 🙂

  • Zgadzam się z powyższym niemal całkowicie i w dodatku wszystkimi nickami przeszłymi, obecnymi i przyszłymi.
   Tak, to Łobuz bez żadnych zasad i wychowania.

 34. ale żeś pan/ni pojechał/ła……szok emocjonalny przelany na papier

 35. Widocznie na wczorajszej potańcówce za długo tańczyłem twista. 😀
  Nigdy w życiu tak się nie wybawiłem!

 36. Na mój szacunek trzeba zasłużyć. „Gromadzenie grupy”? A po co, skoro wszystkie dotychczasowe projekty lokalne zrobiłem bez żadnej „grupy” a i najbliższy – robię właśnie tak samo? Nie potrzeba mi drugiego szeregu, by działać, drugi szereg to zwykle są leserzy. „Straszenie sądami i CBA”? Z tego wynika, że ex Cholender jednak nie odrobił pracy domowej – nigdy nie straszę (z powodów zawodowych): wjazd CBA do UGJ, z mojego wniosku, zatrzymał wysypywanie destruktu a Sąd Administracyjny, z mojego wniosku, przełamał opór Janka Grabca w sprawie ronda (bardziej niż jacuzzi; tu dokarmiam rzygowników, rzecz jasna). Sprawa przed WSA musiała być szczególnie ważna dla podsektretarza w MC, bo Krzyś Grodek był łaskaw skasować całą historię walki o rondo przy CEKS 🙂 Wniosek: fakty kolejny raz zaorały trolli. A wbrew spiskowemu myśleniu – UGJ ani nie szuka u mnie żadnego ratunku, ani nie ma takiej potrzeby, ani nie mam takiej mocy sprawczej (by uzdrawiać). Brak mi także czasu, na kontakty z UGJ mam 2h miesięcznie. Cała reszta tej „opinii” to rzygi osoby której wydaje się że poznała mój charakter, po raptem dwóch rozmowach (z czego jednej spiskowej). W istocie rzeczy wielonickowy Belg” jest od lat na listach wynagrodzeń spółek Legionowskiej Mafii Samorządowej. Tak więc deklarowana „sympatia”, utopiona w wymiocinach trolla, funta kłaków jest warta; jak zawsze daleko i od meritum, i od faktów. CBDU 🙂

  • errata, bo przypomniałem sobie: pan fatal-error-Sławek z UGJ, ten od dotacji, szukał u mnie ratunku. Ale nie kleiła się korespondencja, nie mój smak, więc pogoniłem. Uczestnicy spotkań w sprawie wymiany pieców (polegliśmy na całej szerokości frontu, wymiany nie będzie, wiecie już o tym?) czy solarów (do których pan fatal-error-Sławek zniechęcał mieszkańców na maxa, opowiadając niestworzone historie aż ludzie wychodzili mu ze spotkań) wiedzą, o czym piszę. A jeśli newsy o autowypierdolce całego działu zamówień publicznych oraz działu pozyskiwania środków unijnych są prawdziwe (a są, sprawdziłem), to kolega Sławek został szefem samego siebie i zapewne ogarnia oba te, nietrywialne, fronty (kolejne konkursy odjeżdżają nam milionami złotych). To powinno was niepokoić a nie kto za pół roku wystartuje.

  • Tylko 2 pytania:
   „A po co, skoro wszystkie dotychczasowe projekty lokalne zrobiłem bez żadnej „grupy” a i najbliższy – robię właśnie tak samo? Nie potrzeba mi drugiego szeregu, by działać, drugi szereg to zwykle są leserzy.”
   1. w takim razie skąd permanentna liczba mnoga (jakbym czytał Gazetę Wyborczą 😉 ) przy opisywaniu swoich wysiłków? Wciąz pan pisze: „zrobiliśmy”, „wykonaliśmy”, „ogarneliśmy”, „ustaliliśmy” itd.

   „W istocie rzeczy wielonickowy Belg” jest od lat na listach wynagrodzeń spółek Legionowskiej Mafii Samorządowej”
   2. poproszę o jeden dowód na poparcie tezy, na razie przedstawia pan wszem i wobec dowód na paranoję, o której przez grzeczność jeno delikatnie wspomniałem 🙂

   • Liczba mnoga wynika z sentymentu do początków „działalności publicznej” tego Pana. Komitet założycielski tworzyli wówczas zarówno panowie pomijani obecnie milczeniem jak pan Syg-ła czy atakowani jak pan Grzyb-k oczywiście na czele z pionierem internetowego hejtu i niezrównanym dotychczas, na szczęście, mistrzem tego gatunku śp J.K.
    (ależ oczywiście panie Kitka, Pan też tam był, nie można Pana pominąć)
    Panowie myśleli, że zorganizują Bandę zdolną do podporządkowania sobie całej gminy, tylko nie mieli bladego pojęcia kto jest kim w Bandzie i zostali albo zastraszeni, albo olani, albo ustawieni w gotowości do aportowania na wypadek gdyby pan zechciał rzucić patyk pieskom.
    Indywiduum nie jest debilem, jak klasyfikuje Go wielu mieszkańców, On wie, że można niszczyć ludzi tylko mając sprzymierzeńców. Faktycznych czy przymuszonych – to bez znaczenia. Ale cwaniactwo tego „Pana” polega na tym, że operując liczbą mnogą jest w stanie zaliczać do swojej grupy wybrańców ludzi, zaliczanych jako przydatnych w/g zaistniałych potrzeb. Czyli każdego, kto może się przydać na danym etapie realizowania swoich interesów.
    Jego atakowanie prezydenta Legionowa, choćby nawet miało jakieś podstawy, jest jedynie świadectwem, że prezydent jest jednym z nielicznych, którzy nie ulegli zastraszeniu a „kompleks Romana” można wyczytać w większości wpisów Kretyna.
    I na koniec można się tylko zgodzić ze stwierdzeniem, że UG „nie szuka u mnie żadnego ratunku”. To akurat dobrze świadczy o UG, bo Indywiduum nie jest zdolne do ŻADNEJ kooperacji. Ono potrafi jedynie używać ludzi i instytucji do realizacji WŁASNYCH celów.

    • 🙂 kolejny producent rzygów, tym razem chichramy się i ja, i Owsik (jako ci, co wiedzą najlepiej, jak bardzo „kooperujemy jako banda”). Tak jest, gdy troll #LMS chciałby coś napisać, ale gdy nie zna faktow, próbuje łącyć zasłyszane a nieprawdziwe historie (podpowiem: ani jedno zdanie z postu „arka” nie ma pokrycia w faktach) 🙂 BTW: te „WŁASNE cele” to np. co? Co panu przychodzi do tej pustej głowy? 🙂

     • Niestety, wszystko prawda. Może chciałby Pan o tym zapomnieć – czemu się trudno dziwić – ale tak było i nic się nie zmieniło.
      I może Pan nie liczyć na to, że mnie Pan sprowokuje, w końcu od pierwszego spotkania jest Pan dla mnie Gnojkiem. A pozwalając sobie na nadzwyczajną szczerość to … nawet wcześniej.

     • a więc jednak konkretów nie ma? Co za suspens 🙂

 37. Śmieszny artykuł, w większości śmieszni kandydaci oraz żenujące komentarze.

 38. Sam się odważ i wystartuj. To zobaczymy jakie masz kompetencje i to my ocenimy czy jesteś śmieszny czy nie

  • Ależ jego nick mówi wszystko 😉

   Mnie nurtuje inna rzecz: kto daje pieniądze na kampanię wyborczą pana Krzyżanowskiego? Lokalne Stowarzyszenie Przyjaciół (nominalnie: …Jabłonny) ewidentnie kopiuje od Legionowa metodę pozyskiwania wyborczej gawiedzi (vide sobotnia potańcówka). Ciekawe czy robią to na rympał, czy może udzielono im licencji, wraz ze wszelkimi niezbędnymi instrukcjami? (bo jeśli odpowiedź jest twierdzaca, to rodzi to kolejne pytanie: czym za ową pomoc zapłacili?) 😉

   • do Uziemiony Belg „Nie chcę mi się z Tobą gadać”.

    • Do (L): no cóż, life is brutal – zawsze kibicowałem Polonii 😀

     • Do UZIEMIONY BELG: Szczere wyrazy współczucia, ale rozumiem, czasami ciężko jest Ci w życiu podjąć trafne decyzje 🙂 .

     • wybór nicka wskazuje, że z trafnymi decyzjami nie masz zbyt wiele wspólnego 🙂

   • panie Beneluxie, kasa pochodzi z NFZ dział publiczne rżnięcie głupa……..

  • Odważam się codziennie rano, jak zrobię kupę. Niestety nie mogę schudnąć.

 39. Pan Adam Krzyżanowski byłby dobrym wójtem. Wykształcony, oczytany, merytoryczny i niekofliktowy. Całkowite przeciwieństwo obecnego wójta.

  • che che che, dobre sobie, to kolejny mistrz kamuflazu, uprawiajacy nowo mowe tzw mowa trawa do ciemnego narodu, kto go nie zna blizej to na ten miodowy „lep” da sie złapać

   • Adamo „Świstak” już trzykrotnie przebił Jarosława „Fryzjera” w tych populistycznych balonikach, dmuchancach, kremówkach w kościołach, polerowaniu nagrobkow i muzyce disco-polo, bo musi nadrabiać brak semickiej urody, która w ostatnim czasie nasz Fryzio oczarował słowiańskie babcie.

 40. Gdyby nie rodzinne problemy byłbym w to uwierzył. A tak wielki cień zasłania człowieka

  • Dobrze pan napisal: „wielki cień zaslania”. Tyle że podług mojej skróżnej osoby tym cieniem nie są przebyte problemy rodzinne (powtarzam: dla mnie nie ma tematu) lecz… konkretna, realna osoba. 😉 Co do tego co napisał pan Pele – zgoda. Z jednym wyjątkiem. Mnie marzy się wójt z charakterem, a nie – sterowana z tylnego siedzenia persona (a tego właśnie, pomimo uznania niewatpliwych cnót 😉 , obawiam się w przypadku wyboru naszego drogiego doktora na urząd wójta).
   Ps. Dla przypomnienia: charakter wykazał – bodajże w 2015 roku – np. pan radny pieszczotliwie przez kogoś tu nazwany „dziaduniem”, który, pomimo odrzucenia przez Radę pozytywnej opinii komisji rewizyjnej (z A.K. u steru) odnosnie absolutorium dla owocow pracy bylej wójciny (czyli za ostatni rok jej rządów), nie zachował się jak chorągiewka i zdaje się 2 razy głosował za jego udzieleniem. A pamięta ktoś może jak raczył wtedy głosować aktualny kandydat? 🙂

 41. Niestety Panie Belgu, Kręciszu, itd. itp.
  Jest Pan Radnym, który skrzętnie ukrywa się, próbujac zmylić trop. Ale zbyt dużo Pan „klapie Jabłonowskim jęzorem” i jak się bliżej przyjrzeć Pańskim wypowiedziom, to jasno widać, że ma Pan dostęp do poufnych materiałów i opisuje Pan często sytuację, które nawet kamera podczas sesji gminnych nie byłaby wstanie wychwycić, więc może Pan się dobrze bawi, ale my mieszkańcy już nie.

  • Dobrze się bawię dążąc do prawdy 🙂
   Czyż nie to właśnie powinien robić radny?

 42. W nawiązaniu do mego domniemywanego „dostępu do poufnych materiałów” 😉

  https://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/jablonna/jablonna-pierwszy-raz-w-historii-jablonny-wojt-bez-absolutorium/

 43. A tak swoją drogą, to z tego Adamo taki pozorant, że nazwałbym go „Pan Pozorek”.😆

 44. A tak z innej beczki, to ten w niebieskiej kurtce na zdjęciu (sołtys osiedla Pogodne😁) naprawdę chce jeszcze kandydować. No…wiecie, wstydu nie ma. Przecież on rozwala każda twórcza inicjatywę. A sytuacja z przedszkolem w Chotomowie, to przez kogo. Ale żeby na Wójta. Słyszałem, że mu się marzy zastąpić DonKiciarza na stołku Przewodniczącego RG.

 45. No, no… to to całkiem prawdopodobne – w końcu PRG naprawdę dużo może (co pokazała obecna kadencja)

 46. Leśnik nie pisz bzdur bo, albo nie masz najmniejszego pojęcia jak kto działa, albo twoje działania służą tylko dyskredytacji.

  • Obstawiam both. 😀

  • Ale co działa?
   Droga Pani…

 47. Panie Adamie powodzenia w zbliżających się wyborach. Mieszkańcy wierzą, że zostanie pan wójtem i zabierze się pan za to towarzystwo wzajemnej adoracji.

  • Proszę nie pisać „mieszkańcy”. Dosyć tych populistycznych bzdur. Kilku „Swistakowych” przydupasow to nie meszkancy. A zabierze Was do wzajemnej kremowkowej adoracji.😜🤣

 48. To świstakowa rodzina pisze. Ten populizm sorry ale nikt go nie kupuje. To nie portal Jabłonna dla Marnego Świstaka.

 49. Boicie się Krzyżanowskiego, że wreszcie zakończy wasze układy i układziki. Krzyżanowski to jedyna osoba, która będzie w stanie odbudować tą gminę.

  • Czyli musiałby zakończyć też własną działalność „bezRadność”.
   Adieu mister Andrey.😀

  • Tak? Przecież Świstak krzyżowy był w układzie od lat z DON KITĄ. Jak takiemu człowiekowi można zaufać, który był pod jego butem?

   • Był, ale się wyzwolił, a teraz zapragnął wybić się na szefa.
    Co zrozumiałe, nie jest to mile widziane. Będzie ciekawa zabawa, tylko znowu kosztem mieszkańców gminy.

    • będzie ciekawa zabawa już w najbliższy weekend – na Przylesiu.

 50. Ter trzyma go Tereska i Agata. Obie byłe pracownice oświaty

  • zmieniajmy razem aby wszystko zostało tak jak było tylko troche bardziej wesoło…..

 51. A co się stało, że już nie pracują w oświacie ? Co to za ważne persony ?

 52. Brawo radny Adam Krzyżanowski. Będę na Pana głosował.

  • Ja na peewno nie. Fryzjerom i bok serom dziękujemy.

 53. Ojojoj, jaka gorąca dyskusja. Za chwilę może nie będzie już o czym, bo w sejmie debatują i na pewno przedebatują obniżkę wynagrodzeń dla samorządowców. Oczywiście swoje, jeżeli w ogóle ruszą, to pewnie na koniec kadencji, jak będą sprzątać dowody – oczywiście jeśli naród się obudzi…
  A jak tak dalej pójdzie, to kasa nie będzie w samorządach, tylko centralnie dystrybuowana, jak za czasów PRL i wtedy tylko jak legitymację partyjną będzie miał delikwent na wózku wójta, to może jakieś ochłapy z „Pisowskiego” stołu mu rzucą…

  • … racja, z małą poprawką (a nawet dwiema): 1. motywem pójścia do samorządu jest bardziej ambicja niż wynagrodzeni i 2. nawet jeśli wynagrodzenie spadnie, to wzrosną inne transfery, vide: wynagrodzenie gminnego prawnika, który oprócz tego, że olewa prawo, to jeszcze za pieniądze podatnika działa przeciwko nam.

 54. Ciekawe że nikt nie wspomniał o Kurku-Mosakowski który na sesji ws działki na polach panowskich paradował w koszulce z napisem „Kandydat na Wójta Gminy Jabłonna?”

  • no way, CKM’owi różne dziwne rzeczy się na ubraniach pokazują, więc raczej nie byłby to dobry pomysł.

  • Oszczędź pan.

   • @Atomek – na kolejną przyjdzie z gołym torsem 😉

Dodaj komentarz