Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1025 hpa,

Jutro

19°C
min. 10°C, maks. 22°C
ciśnienie 1021 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 7.7 µg/m3 (31% normy)Ozon gazowy (O3): 49.51 µg/m3 (41% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 5.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 9.1 µg/m3 (5% normy)

Jabłonna. Ruszył konkurs. Wiemy, jakie wymogi ma spełniać przedszkole w Chotomowie

przedszkole 09

foto: GP/jj

 

W piątek 11 maja wystartował konkurs na koncepcję architektoniczną budowy przedszkola w Chotomowie. Wyniki powinny być znane 12 lipca tego roku.
Pierwszy etap związany z budową przedszkola w Chotomowie można uznać za rozpoczęty. Ogłoszono konkurs na przygotowanie koncepcji architektonicznej. Konkurs będzie realizowany w dwóch etapach, a ogłoszenie wyników zaplanowane jest na 12 lipca.

Terminy

Chętni do wzięcia udziału w konkursie mają czas na składanie deklaracji do 24 maja, do godziny 13:00, a do 28 mają mogą również zadawać pytania dotyczące konkursu, na które organizator odpowie do 5 czerwca. Na składanie gotowych prac czas jest do 2 lipca. Od tej pory organizatorzy mają 10 dni na ogłoszenie wyników.

 

 

Założenia dla nowego przedszkola

Jak czytamy w dokumentach konkursowych, głównym celem jest wyłonienie wizji architektonicznej wysokiej jakości pod względem kompozycyjnym i funkcjonalnym oraz uzyskanie najkorzystniejszego rozwiązania architektoniczno-funkcjonalnego dla wykonania zadania inwestycyjnego polegającego na budowie przedszkola. Koncepcja ma zakładać budowę przedszkola w dwóch etapach. Pierwszy to wybudowanie 8 oddziałów przedszkolnych z pełną infrastrukturą w tym salą wielofunkcyjną. Kolejne dwa odziały dostosowane do wymagań żłobka mają powstać w drugim etapie, który będzie związany z rozbiórką budynku mieszkalnego, który obecnie znajduje się na działce przedszkola. Założeń jest znacznie więcej i dotyczą one również estetyki, zagospodarowania otoczenia i dostępności budynku dla osób niepełnosprawnych. To jednak liczba oddziałów jest tym parametrem, który najbardziej interesuje mieszkańców Chotomowa.

Co i za ile?

Planowany koszt całej inwestycji, co też musi być brane pod uwagę przy tworzeniu koncepcji, ma się zamknąć w kwocie 10 000 000 zł i uwzględnia to wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj.

Dla uczestników konkursu przewidziano też nagrody pieniężne. Za III miejsce jest to 5000 zł, za II miejsce 10 000 zł a zwycięzca ma otrzymać 30 000 zł. Kwoty nagród to wartość brutto.