Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1022 hpa,

Jutro

21°C
min. 13°C, maks. 21°C
ciśnienie 1023 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 9.3 µg/m3 (37% normy)Ozon gazowy (O3): 56.04 µg/m3 (47% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 5.3 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 34.8 µg/m3 (17% normy)

VI Przedszkolny Festiwal Nauki Klubów Młodego Odkrywcy

Komentowanie wyłączone
Flogiston 3

Za nami VI Przedszkolny Festiwal Nauki Klubów Młodego Odkrywcy, organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 9 AKADEMIA PRZYGODY w Legionowie pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

To cykliczne już święto wszystkich ciekawskich i  dociekliwych. W tym roku pokazy i eksperymenty przygotowali i prezentowali: przedszkolaki  z rodzicami, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum, liceum i technikum oraz studenci Politechniki Warszawskiej, animatorzy CNK, edukatorzy Centrum Inwencji Edukacyjnych w Kobyłce, kursanci i kadra Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, pracownicy działów edukacji Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Historycznego w Legionowie oraz edukatorzy i dzieci z niepublicznych placówek edukacyjnych. Udział w tegorocznej edycji Festiwalu wzięli także goście z innych miast: Warszawa, Wyszków, Wołomin, Pionki, Kobyłka, Łajski i Stasi Las.

W programie nie zabrakło barwnych reakcji chemicznych, samozapłonów, fotobłysków, fizyki dźwięku, astroinżynierii, robotyki, daktyloskopii, pirotechniki, szachowej akademii, termowizji, doświadczeń z suchym lodem, gazami, niezwykłymi cieczami i wielu innych.