Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1025 hpa,

Jutro

19°C
min. 10°C, maks. 22°C
ciśnienie 1021 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 7.7 µg/m3 (31% normy)Ozon gazowy (O3): 49.51 µg/m3 (41% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 5.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 9.1 µg/m3 (5% normy)

Kręć na rowerze kilometry dla swojego miasta. Wygraj kamerę, zegarek lub kartę podarunkową

krec-kilometry

Zachęcamy mieszkańców powiatu do rywalizacji o klimatyczne parkingi rowerowe wyposażone w samoobsługowe stacje naprawcze. Wystarczy wsiąść na rower i pedałując zasilać konto swojego miasta. Każdy z uczestników ma szansę wygrać także nagrodę dla siebie.

To już siódma edycja kampanii społecznej „Kręć Kilometry” organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Tegoroczna rywalizacja rozpoczęła się 1 maja, a zakończy 30 września. Rowerzyści pokonując na swoich rowerach kolejne kilometry zasilają konto swojego miasta. W miejscowościach, których mieszkańcy nakręcą najwięcej kilometrów, pojawią się nowoczesne parkingi rowerowe.

Ranking miast

W tej chwili Legionowo ma na swoim koncie 1456 km, co plasuje je na 55. miejscu w rankingu. Jabłonna notuje 282 km, które wywiozły ją na 216. pozycję. Serock przejechał 112 km i znajduje się na 351. miejscu. W rywalizacji prowadzi Wałcz, na którego konto wykręcono już 26486 km.

 

 

Nagrody dla rowerzystów

Sami uczestnicy rywalizacji wezmą udział w konkursie, w którym do wygrania będą: karty podarunkowe o wartości od 100 do 1000 zł, kamera GoPro Hero 6 oraz zegarek GPS z wbudowanymi aplikacjami sportowymi, pomiarem tętna na nadgarstku i płatnościami zbliżeniowymi Garmin Pay™ Garmin vívoactive® 3.

Zadania konkursowe

Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować konto w serwisie www.kreckilometry.pl oraz wykonać dwa zadania konkursowe. Pierwsze polega na opisaniu  idealnej rowerowej Polski, „Jak wygląda perfekcyjny rowerowy świat z perspektywy wielbiciela „dwóch kółek?”. Drugie zadanie polega na ukończeniu minimum jednego wyzwania rowerowego. Należą do nich m.in. przejechanie określonych dystansów na rowerze, spalenie podczas jazdy na rowerze określonej liczby kalorii, pokonaniu na rowerze określonej liczby kilometrów, przejechanie danego dystansu w określonym czasie, przejechaniu na rowerze jak największej liczby kilometrów w określonym terminie. Każde Wyzwanie rowerowe ma określone indywidualnie nagrody. Uczestnik ma możliwość uczestniczenia w rywalizacji w kilku Wyzwaniach jednocześnie.