Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1025 hpa,

Jutro

19°C
min. 10°C, maks. 22°C
ciśnienie 1021 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 7.7 µg/m3 (31% normy)Ozon gazowy (O3): 49.51 µg/m3 (41% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 5.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 9.1 µg/m3 (5% normy)

Serock. Tir wypadł z trasy i wciąż leży w przydrożnym rowie (zdjęcia)

Komentowanie wyłączone
TIR - DK62

Ciężarówka leżąca na poboczu DK nr 62 ściągnęła do serockich Gutów służby ratunkowe, fot. Piotr Mostowiec

Kierowca, który porzucił ciężarowego dafa w przylegającym do drogi krajowej nr 62 (DK nr 62) rowie w miejscowości Guty, jeszcze dzisiaj na swój koszt ma go stamtąd usunąć.

Nie zagraża bezpieczeństwu innych kierowców

O ciężarówce, która leży w przylegającym do DK nr 62 rowie w serockich Gutach, legionowskie służby ratunkowe dowiedziały się wczoraj (5 października br.), kilka minut przed godziną 20. – Pojazd był zamknięty, nie był on uszkodzony i nie było w nim, ani w jego pobliżu żadnych osób – mówią strażacy, którzy w 3 zastępach wyruszyli na DK nr 62 do serockich Gutów. – Ciężarówka leżała na poboczu drogi i nie stwarzała żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa innych kierowców w ruchu drogowym – mówi podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie.

 

Zobowiązanie właściciela ciężarówki

W związku z brakiem zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym na tym odcinku DK nr 62, strażacy odstąpili od działań ratunkowych i wrócili do bazy. – Udało nam się odnaleźć właściciela pojazdu. Zobowiązał się on, że jeszcze dzisiaj tj. 6 października br. zatrudni specjalistyczną firmę, która usunie ciężarówkę z pobocza tej drogi – zapewnia tymczasem rzeczniczka prasowa legionowskiej policji.