Dzisiaj

16°C
ciśnienie 1026 hpa,

Jutro

19°C
min. 10°C, maks. 22°C
ciśnienie 1021 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 7.7 µg/m3 (31% normy)Ozon gazowy (O3): 49.51 µg/m3 (41% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 5.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 9.1 µg/m3 (5% normy)

Wieliszew. Jubileusz 100-lecia OSP Krubin (wideo, zdjęcia)

100_lecie_osp_krubin

OSP Krubin (fot. P. Mostowiec)

12 maja strażacy z OSP w Krubinie świętowali jubileusz 100-lecia jednostki. Tak długą historią w naszym powiecie może pochwalić się jeszcze OSP Chotomów.

 

Jubileusz rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym w Janówku Pierwszym. Celebrowali ją ks. Krzysztof Krupa, ks. Krzysztof Czyżyk i ks. Józef Kałęcki. Następnie druhowie przemaszerowali na plac przed remizą w Krubinie, gdzie odbyła się oficjalna część jubileuszu. Towarzyszyły im Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Con Grazia” z Płońska oraz grupa taneczna Mażoretki.

 

Na uroczystość przybyło wieli znakomitych gości, w tym najstarsi honorowi członkowie jednostki. Podczas wydarzenia odsłonięto pomnik ufundowany w dużej mierze przez mieszkańców tej miejscowości i odznaczono jednostkę OSP Krubin Złotą Odznaką Związku. Poświęcono i uroczyście przekazano kluczyki do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Mercedes, a wielu zasłużonych druhów otrzymało odznaczenia i pamiątkowe statuetki. Odczytano list gratulacyjny od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego.

Po apelu można było obejrzeć przygotowaną przez druhów wystawę zdjęć dokumentujących historię jednostki oraz wpisać się do Księgi Pamiątkowej. Po części oficjalnej druhowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na obiad i świętowali dalej przy muzyce. Także mieszkańcy mogli liczyć na poczęstunek i ognisko.