Gimnazjaliści z Wieliszewa bliżej kanonizacji Jana Pawła II

Gimnazjum-w-wieliszewie-papiez

Gimnazjaliści z Wieliszewa bliżej kanonizacji Jana Pawła II – spotkanie z Aleksandrą Zapotoczny

15 października mieliśmy okazję spotkać się z niecodziennym gościem, panią Aleksandrą Zapotoczny, głosicielką cudów, które dokonały się za przyczyną Jana Pawła II. W czasie godzinnego spotkania pani Zapotoczny barwnie opowiadała o tym, jak rozpoczęła się praca w biurze Postulacji Beatyfikacji i Kanonizacji Jana Pawła II w Rzymie. To właśnie ona, jako jedna z pierwszych, otwierała listy od wiernych, od czcicieli Papieża Polaka, którzy ufnie zwracając się do Niego o wstawiennictwo dostąpili cudów w swoim życiu.

Listy do papieża

Dowiedzieliśmy się, że korespondencja z Janem Pawłem II trwa od dnia jego śmierci, kiedy to obelisk na placu św. Piotra zapełnił się karteczkami i listami do papieża. Pisanie listów do zmarłych jest to włoska tradycja żegnania się ze zmarłym, podzielenie się z nim tym wszystkim, co zostało niewypowiedziane.

Po pogrzebie Jana Pawła II pielgrzymi składali listy na marmurowej płycie Jego grobu w Grotach Watykańskich, a po beatyfikacji do specjalnych skrzyń ustawionych w kaplicy św. Sebastiana w Bazylice św. Piotra, gdzie spoczywa błogosławiony Jan Paweł II. Karteczki przewożone są do siedziby Postulajcji ds. Kanonizacji Jana Pawła II. Na adres biura postulatora wpływają świadectwa ze wszystkich stron świata, wysyłane również drogą elektroniczną. Praca Postulacji polega na lekturze wszystkich informacji o otrzymanych łaskach, by wśród nich znaleźć niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia uzdrowienie przypisane wstawiennictwu Błogosławionego – cud wymagany w procesie Beatyfikacji.

Gimnazjaliści z Wieliszewa słuchali o cudach

gimnazjaliści z WieliszewaZ ciekawością słuchaliśmy, jak wiele trudu kosztowało czasami dotarcie do osób, które doświadczyły szczególnych łask, ale nie podały swojego adresu w liście. Pani Aleksandra mnożyła wzruszające przykłady cudownych uzdrowień, cudownego uniknięcia niebezpiecznych wypadków, czy nawet śmierci. Przedstawiła nam też fragmenty niektórych listów do Ojca Świętego, wyrażających podziękowania czy prośby, oraz obrazków malowanych dla Niego i modlitw napisanych przez dzieci i młodzież. Bardzo ciekawe było dla nas jej osobiste świadectwo życia, jak wielki wpływ na różne wydarzenia i zmiany miał i nadal ma Ojciec Święty. Na koniec spotkania Pani Aleksandra zachęciła nas do napisania naszych próśb czy świadectw związanych z Janem Pawłem II i Jego świętością, bo korespondencja z Naszym Papieżem wciąż trwa.

Aleksandra Zapotoczny

Pani Aleksandra Zapotoczny, urodzona w Wadowicach, jest absolwentką Wydziału Komunikacji Społecznej Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie. Obecnie pracuje jako dziennikarka akredytowana w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej oraz redaktor „Totus Tuus” – pisma towarzyszącego Procesowi Beatyfikacji i Kanonizacji bł. Jana Pawła II. Jest tez autorką kilku publikacji, między innymi książki pt. „Wielka księga cudów Jana Pawła II,” publikacji o unikalnym charakterze, zawierającej ponad 250 świadectw łask otrzymanych za wstawiennictwem Jana Pawła II. Książka jest kontynuacją bestsellerów: „Cuda”, oraz „Nowe cuda”, wydanych w łącznym nakładzie 150 000 egzemplarzy. Książka ta została wzbogacona o nowe świadectwa, w szczególności osób znanych z Polski.