Legionowo. Roczna narada policji. W powiecie legionowskim jest bezpieczniej?

Roczna narada policji w ratuszu(fot. KPP Legionowo)

W ubiegłym roku na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Legionowie doszło do 3 wypadków śmiertelnych na drogach, policjanci zatrzymali 397 nietrzeźwych kierowców i odebrali 849 praw jazdy.

Za najbardziej uciążliwe dla mieszkańców uznano przekraczanie prędkości, picie alkoholu w miejscach publicznych i nieprawidłowe parkowanie.

Dane statystyczne za 2016 rok przedstawiono w czwartek 2 lutego w legionowskim ratuszu, gdzie odbyła się narada roczna. Wzięli w niej udział przedstawiciele służb porządkowych, organów ścigania i samorządowcy z terenu powiatu. Z informacji, jakie podano podczas narady, wynika, że w ubiegłym roku dyżurni odebrali 22 462 zgłoszenia na numer alarmowy oraz wykryli 25 177 wykroczeń. Zabezpieczali także 45 imprez masowych.

 

Bezpieczniej na drogach

Zdaniem policji nastąpiła znaczna poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W 2016 roku odnotowano 29 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 36 zostało rannych. Rok wcześniej doszło zaś do 59 wypadków, w których śmierć poniosło 7 osób, a 74 osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali także 397 nietrzeźwych kierowców. To wzrost w stosunku do roku 2015 o 11 osób. Odebrano również 849 praw jazdy w tym 756 dokumentów za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/ h.

Jak wynika ze statystyk, na terenie całego powiatu w 2016 roku wszczętych zostało 2513 postępowań przygotowawczych, z czego 1654 dotyczyło przestępstw kryminalnych. W 2016 roku o 155 spadła w stosunku do roku 2015 ogólna liczba wszczętych przestępstw w 7 wybranych kategoriach najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 7

  1. Nowy Komendant Powiatowy robi dobrą robotę. Tak, chwalę, bo widzę poprawę w tych fragmentach ich pracy, które rozumiem i które wymagały pilnej zmiany. Tak, chwalę, bo komendant dotrzymuje słowa a te decyzje, które obserwowałem, były transparentne i jasne. Wyłonieni przez niego ludzie okazali się zgodni z potrzebami służby i dobrym, pozytywnym stosunkiem do mieszkańców (pozdrawiam Naczelnika Drogówki 😉 ). Dobrą robotę warto chwalić. Poza pochwałami na gruncie zawodowym warto podkreślić – to bardzo kumaty człowiek, który rozumie potrzebę zachowania równowagi pomiędzy siłą własnej a prawami obywateli. To nareszcie dobry człowiek na tym stanowisku, warto było domagać się zmian.

    • Czyli znów zmieniasz zdanie, bo jakiś czas temu postanowiłeś walczyć z drogówką aby nie kryli sie po krzakach i nie suszyli w bramach. W tej materii nic się nie zmieniło, no może poza ul. Chotomowską. U zbrocha w bramie suszą regularnie. I co ty na to?

      • nie jestem wozem patrolowym, żeby sprawdzać cały powiat, to niewykonalne. Jeśli widzisz łamanie prawa przez Policję – reaguj. Ja tak robię a po stronie Policji pojawili się ludzie, którzy rozumieją, potrzebę zachowania równowagi, o czym wyżej. Tak więc Jerzy – wszystko w twoich rękach, to wymaga jedynie minimalnego wysiłku. Na radarze mryga mi jeszcze lampka przy nadaktywnym blondynie w policyjnym mundurze z Jabłonny (który jest zwolennikiem „karania w maksymalnej wysokości wszystkich”, to cytat z odpraw), ale to wyłącznie kwestia czasu, kiedy na siebie wpadniemy i będziemy mieli okazję porozmawiać. PS. U zbrocha to niby jest gdzie?

        • u zbrocha czyli u gminnego radnego w bramie w kałuszynie. Idealnie zakamuflowani.
          //www.google.pl/maps/@52.4505116,20.8653007,3a,29.3y,45.52h,80t/data=!3m6!1e1!3m4!1sd46r5b6Y9uvmjS-t742FTQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

          • no to zgłaszaj, to jest złamanie prawa oraz złamanie rozkazu komendanta głównego, który jasno rozkazał: w momencie pomiaru MUSI być widoczny cały pojazd oraz umundurowany policjant. Łapanie zza bramy czy muru cmentarza jest przestępstwem z art 231 Kodeksu Karnego i podlega ściganiu. PS. nawet nie do końca wiem gdzie Kałuszyn jest.

    • Jak czytam, już nawet policjanci wiedzą, że psycholowi się przytakuje. Jak się chce mieć spokój oczywiście.
      Ale na poważnie, to jest PRZERAŻAJĄCE że głupota tak się panoszy, siejąc strach i wymuszając „współpracę”.
      Jak to opanować?
      A jest coraz gorzej.
      Najpierw OM później radni gminy, JG i radni powiatowi, teraz komendant, szef drogówki….
      Cała nadzieja w prezydencie, ten nie jest strachliwy. Walka trwa.
      A jak pięknie psychol grozi policjantowi z Jabłonny (niech się Pan nie daje, panie „blondynie w policyjnym mundurze”)
      cyt: „…to wyłącznie kwestia czasu, kiedy na siebie wpadniemy i będziemy mieli okazję porozmawiać. ”
      A jeszcze poważniej, czy jesteśmy skazani na taką Mendę na zawsze?
      Ludziska, gdzie macie swoje kręgosłupy?
      Dlaczego tak się boicie jednego „nawiedzonego”?

  2. z tym całym widocznym pojazdem to chyba żaden patrol „suszący ” w Polsce nie spełnia wymagań….. tak mi się zdaje….

Dodaj komentarz