Amazonko, dołącz do grupy kobiet, które mają te same doświadczenia. Razem łatwiej

klub-amazonek

Marsz różowej wstążki

 

Po samej diagnozie to szpitalne leczenie jest najważniejsze. Ale zabiegi operacyjne, chemioterapia, radioterapia, hormonoterapia to nie koniec drogi ku zdrowiu. Często pacjenci onkologiczni zmagają się ze skutkami ubocznymi leczenia. Podczas samego leczenia i potem podczas powrotu do zdrowia trudno jest znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania.

Nie ma nic gorszego od niepewności i braku wiedzy. Jak sobie poradzić z sytuacją, w której postawiła nas choroba? Jak rozwiązać powstające problemy?

Na te i inne pytania, mając własne doświadczenia postarają się odpowiedź wolontariuszki z Legionowskiego Klubu Amazonek przy Stowarzyszeniu Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”.

Nasz Klub powstał z chęci niesienia pomocy innym. Skupia mieszkanki miasta Legionowo, powiatu legionowskiego i okolic. Są wśród nas kobiety w różnym wieku, są matki małych dzieci, mężatki, wdowy i osoby samotne. Nie ważny jest wiek, zawód, status materialny, wszystkie zmagały się z ciężką chorobą i przechodziły drastyczne leczenie i trudną rehabilitację.

Możesz u nas uczestniczyć w:

  • spotkaniach, na które zapraszani są specjalni goście;
  • w różnych imprezach okolicznościowych;
  • w wyjazdach integracyjno-turystycznych.

Możesz po prostu przyjść i porozmawiać o swoich problemach.

Zapraszamy i czekamy w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 17:00

Tel. 696 802 569

Podstawowym naszym celem jest wszechstronne działanie na rzecz kobiet z rakiem piersi, wzajemne wsparcie, pomoc rodzinom z problemami wynikającymi ze skutków choroby nowotworowej i edukacji prozdrowotnej w ramach profilaktyki.
Właściwe odżywianie i zdrowy styl życia pozwolą uniknąć aż 80% chorób nowotworowych. Nadmierny stres, brak ruchu oraz spożywanie więcej kalorii niż potrzeba to czynniki, które sprzyjają rozwojowi nowotworów.
Dlatego nie obciążajmy komórek naszego organizmu, dostarczmy mu takich substancji, które będą wspomagać nasze siły obronne.

Szczególnie ważne są badania profilaktyczne wykonane w celu wczesnego wykrycia nieprawidłowości. Bierzmy udział w programach profilaktycznych raka piersi i raka szyjki macicy organizowanych przez NFZ.

Program profilaktyki raka piersi jest adresowany do ubezpieczonych kobiet w wieku 50-69 lat (przy określeniu wieku brany jest pod uwagę rok urodzenia).
Jeżeli przez ostatnie 2 lata nie miałaś wykonanej mammografii albo otrzymałaś w ramach programu pisemne zaproszenie zgłoś się do placówki na badanie realizujące program.

Program profilaktyki raka szyjki jest adresowany do kobiet w wieku 25-59 lat.

Jeżeli w ciągu 3 lat nie miałaś wykonanego badania cytologicznego zgłoś się do placówki, która podpisała z NFZ umowę na realizację programu.

UWAGA
Pacjentki, które przekroczyły już górną granicę wiekową kwalifikującą do programów także mają prawo do badań kontrolnych i mammografii – na podstawie skierowania od lekarza specjalisty (np. ginekologa, onkologa)
PAMIĘTAJ

BADANIA REALIZOWANE W RAMACH PROGRAMU SĄ BEZPŁATNE DLA OSÓB UPRAWNIONYCH DO ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ.

Przewodnicząca Koła

M. Trojanowska

Marianna Trojanowska