Wieliszew. Zderzenie motocykla z autem osobowym. Ratownicy walczą o życie motocyklisty

motocyklista kaluszyn 3

Akcja ratunkowa w Kałuszynie (fot. P. Mostowiec)

Dzisiaj (30 lipca), około godziny 16.10 w Kałuszynie, na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Nowodworskiej doszło do wypadku. Zderzyły się osobowa toyota i motocykl marki honda.

Stan motocyklisty jest bardzo poważny. Trwa akcja ratunkowa. Ruch na DW 631 jest w tej chwili całkowicie zablokowany.

Na razie nie są znane dokładne przyczyny zdarzenia.

Według informacji z miejsca zdarzenia motocykl uderzył w drzwi pasażera toyoty yaris. Uszkodzenia auta są dość poważne. Do zderzenia pojazdów doszło najprawdopodobniej przy dość znacznej prędkości.

19-latka wymusiła pierwszeństwo?

Według wstępnych ustaleń policyjnej drogówki do wypadku doprowadziła 19-letnia kobieta kierująca toyotą. – 19-latka jadąca toyotą chcąc skręcić w ulicę podporządkowaną nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu na wprost 25-letniemu motocykliście. Wtedy doszło do zderzenia się tych pojazdów – mówi komisarz Jarosław Florczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie, podkreślając zarazem, że są to wstępne policyjne ustalenia, zaś ostateczne wnioski w tej sprawie postawią śledczy z Komisariatu Policji (KP) w Wieliszewie. – Motocyklista był nieprzytomny, kiedy transportowano go do szpitala – dodaje rzecznik prasowy legionowskiej policji.

Strażacy udzielali rannemu motocykliście pierwszej pomocy medycznej

Pierwszej kwalifikowanej pomocy medycznej rannemu motocykliście udzielali strażacy. Potem poszkodowanym zajął się zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował go do jednego z warszawskich szpitali. Kiedy strażacy pojawili się na miejscu zdarzenia mężczyzna kierujący jednośladem leżał na drodze, zaś kobieta jadąca osobówką znajdowała się poza pojazdem i nie wymagała interwencji medyków. – Motocyklista był nieprzytomny, ale miał zachowany oddech. Założyliśmy rannemu kołnierz ortopedyczny oraz unieruchomiliśmy złamania jego prawych podudzia i ręki przy użyciu szyn ratowniczych. Potem zastosowaliśmy tlenoterapię – mówi dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (KP PSP) w Legionowie.