Powiat. Dziś zaprzysiężenie nowej Rady Powiatu Legionowskiego. Relacja z sesji na bieżąco (zdjęcia)

sesja1powiat3

Pierwsza sesja Rady Powiatu Legionowskiego w kadencji 2018-2023, fot. GP/kg

Za chwilę rozpocznie się pierwsza w tej kadencji sesja rady powiatu legionowskiego. Oprócz zaprzysiężenia nowych 23 radnych, w tajnych głosowaniach wybrani zostaną przewodniczący i wiceprzewodniczący tego ciała uchwałodawczego. Nowo zaprzysiężeni radni wybiorą też nowego legionowskiego starostę, jego zastępcę oraz pozostałych członków zarządu powiatu legionowskiego. Zapraszamy do śledzenia tych obrad na naszej stronie internetowej.

We właśnie rozpoczynającej się nowej 5-letniej kadencji samorządowej, wszystkie posiedzenia ciał uchwałodawczych mają być udostępniane w sieci w czasie rzeczywistym – taki obowiązek na samorządowców nałożyła nowelizacja kodeksu wyborczego. Dzisiejsza (23 listopada br.) sesja rady powiatu także w powyższy sposób będzie transmitowana. Na portalu Gazety Powiatowej będziemy na bieżąco relacjonować przebieg tego pierwszego spotkania.

Kalendarium posiedzenia

23 nowych radnych powiatu legionowskiego spotka się dzisiaj (23 listopada br.) o godzinie 10 w starostwie. Radni złożą ślubowanie i odbiorą swoje mandaty. Zgodnie z postanowieniem komisarza wyborczego z Warszawy, na pierwszym posiedzeniu Rady Powiatu Legionowskiego wybrany zostanie jej przewodniczący i wiceprzewodniczący. Zaprzysiężeni radni wybiorą następnie starostę i wicestarostę oraz członków zarządu powiatu legionowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem powyższych głosowań czuwać będzie wybrana na początku tej sesji komisja skrutacyjna.

Uroczyście ślubują!

Trwa zaprzysiężenie 23 radnych. Poszczególni radni składają indywidualne ślubowania.

Komisja skrutacyjna bez radnych Koalicji Obywatelskiej i Porozumienia Samorządowego?

Trwa wybór komisji skrutacyjnej, która będzie czuwała nad prawidłowym przebiegiem dzisiejszych głosowań. W komisji tej nie mogą pracować radni, którzy ubiegają się o funkcje w prezydium rady i w zarządzie powiatu legionowskiego. Nad prawidłowością głosowań będą czuwać radni Agnieszka Powała i Izabela Kownacka z Bezpartyjnych Samorządowców (BS) i Piotr Choroś z Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Smuniewski przewodniczącym Rady Powiatu Legionowskiego!

Leszek Smuniewski z PiS został przewodniczącym Rady Powiatu Legionowskiego. Wybór tej osoby na to kierownicze stanowisko może sugerować, że w powiecie legionowskim będzie rządziła koalicja BS i PiS, o której zresztą od wielu dni mówiło się w kuluarach. Faktyczne zawarcie porozumienia między wspomnianymi ugrupowaniami potwierdzą z pewnością kolejne wybory osobowe.

Leszek Smuniewski został przewodniczącym Rady Powiatu Legionowskiego, fot. GP (archiwum)

Jakie będą następne nazwiska?

Udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że wiceprzewodniczącym tego ciała uchwałodawczego zostanie radny Przemysław Cichocki z BS. Starostą pozostanie Robert Wróbel z BS, zaś jego prawą ręką będzie radny Konrad Michalski z PiS. W zarządzie powiatu legionowskiego zasiądą tymczasem radni Grzegorz Kubalski i Sylwester Sokolnicki z BS. Niebawem się przekonamy, czy powyższe wskazania osobowe potwierdzą się w przedmiotowych głosowaniach. Zatem czekamy!

Wyborcza arytmetyka

Radny Leszek Smuniewski z PiS był jedynym zgłoszonym kandydatem na stanowisko przewodniczącego Rady Powiatu Legionowskiego. W tajnym głosowaniu poparło go 15 radnych. Jeden radny oddał głos nieważny, zaś pozostali samorządowcy nie wzięli udziału w tym głosowaniu.

Cichocki i Kado wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Legionowskiego

Radni Przemysław Cichocki z BS i Mirosław Kado z KO zostali wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Legionowskiego. W prezydium tej rady znalazł się radny z KO. Jednak szef tej formacji w powiecie legionowskim tj. radny Tomasz Talarski głośno zaprzeczył, aby KO rekomendowała kandydaturę Mirosława Kado na to stanowisko. Oświadczył również, że Mirosław Kado prawdopodobnie nie znajdzie się w klubie radnych utworzonym w powiecie legionowskim przez to ugrupowanie. To, że radny Przemysław Cichocki z BS został wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Legionowskiego niejako potwierdza spekulacje krążące w legionowskich kuluarach. To już drugie nazwisko, które we właściwych głosowaniach potwierdziło się oficjalnym wyborem. Zatem koalicja BS z PiS-em powoli staje się faktem.

Radny Przemysław Cichocki został wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Legionowskiego, fot. GP (archiwum)

Radny Mirosław Kado został kolejnym wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Legionowskiego, fot. GP (archiwum)

Wróbel pozostaje starostą!

Robert Wróbel zachowuje funkcję starosty legionowskiego, zaś BS otrzymują najważniejsze stanowisko w strukturach samorządowych powiatu legionowskiego.

Robert Wróbel został starostą powiatu legionowskiego, fot. GP (archiwum)

Starostą powiatu legionowskiego został Robert Wróbel z BS. Jego kandydaturę na to stanowisko poparło łącznie 15 radnych.

Michalski wicestarostą. Koalicja Bezpartyjnych z PiS-em potwierdzona!

Radny Konrad Michalski z PiS został wicestarostą powiatu legionowskiego. Był to jedyny zgłoszony kandydat do objęcia tej funkcji. Jego kandydaturę zgłosili zarówno jego partyjni koledzy, jak i sam starosta Robert Wróbel. Poparło go łącznie 15 radnych.

Konrad Michalski został legionowskim wicestarostą. Jego kandydaturę na to stanowisko rekomendował sam starosta Robert Wróbel, fot. GP (archiwum)

Kubalski, Sokolnicki i Stankiewicz w zarządzie powiatu legionowskiego

Członkami zarządu powiatu legionowskiego zostali radni Grzegorz Kubalski i Sylwester Sokolnicki z BS oraz Artur Stankiewicz z PiS. Powyższe wskazania personalne przesądzają o porozumieniu, do którego doszło między BS i PiS-em. Grzegorz Kubalski z BS otrzymał 14 głosów poparcia, Sylwestra Sokolnickiego z tej samej formacji poparło również 14 radnych. Tymczasem, Artur Stankiewicz z PiS stał się członkiem zarządu powiatu legionowskiego, dzięki przychylności 13 radnych. Głosowania były tajne. Można jednak stwierdzić, że powyższe kandydatury zostały zgodnie poparte przez większość radnych powiatowych skupionych w BS i w PiS-ie.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 49

  1. Całą kampanie zapewniali że nie pójdą z PiS.
    Mam nadzieję że Bezpartyjni i ich rodziny nie wypłyną na dniach jako dyrektorzy w spoleczkach za ogromne pieniądze z naszych podatków. ..

  2. Garbaczewski obok Talarskiego. Najlepszy dowód, jak zepsutą grupą są samorządowcy.

  3. To Sokolnicki obejdzie się smakiem

  4. Widać, że w Powiecie zawiało świeżym powietrzem (jak w Jabłonnie): Wróbel + Smuniewski to dobry, technokratyczny duet, będą wiosłować i silnie, i do celu. To korzyśc dla wszystkich mieszkańców. Rola Cichockiego to kompletna pomyłka, to przecież jest człowiek romana. Izolacja Garbaczewskiego – dobry ruch, mam nadzieję że to samo spotka Talarskiego, tak żebyśmy zaczęli trochę czyścić wspólną rzeczywistość z wpływów LMS.

    • Na początek ładnie zawiało pewnie ok pół miliona z budżetu wywiało na pensje dla członków zarządu. Jak będą tak wiosłować to zabraknie na inne rzeczy

      • Jeszcze tego nie grali, żeby 4 etaty (i pewnie 4 gabinety) zarządu utworzyć. Tani powiat.

        • Nie dołączyłem gabinetów sekretariatu i sekretarek. To bańka pęknie jak nic

          • … a co tam! Należy się!

          • faktycznie, za pana czasów to było nie do pomyślenia 😉

      • Do chłopa na ośle – w kadencji 2014-2018 etetowym członkiem zarządu był Kobrzyński PO (teraz PS), w kadencji 2010-2014 etatowy członkiem został Kubicki PO i tylko etetowym płaci się pensję za etat.

        • Starosta i wicestarosta też wchodzą w skład zarządu. Teraz grono etatowców jednak poszerzono.

        • O kogo? Starosta i w-ce + 3 członków (w tym jeden etatowy).

          Kadencja 2006-2010 starosta grabiec, w-ce kubicki, członek mateuszczyk, członek Kownacki, członek jaroń (5 osób)

          Kadencja 2010-2014 starosta grabiec, w-ce wróbel, etatowy członek kubicki, członek jaroń, członek Szczodrowski (5 osób)

          Kadencja 2014-2018 starosta wróbel, w-ce zaborowski, etatowy członek Kobrzyński, członek gajewska, członek kubalski (5 osób)

          Kadencja 2018-2023 starosta wróbel, w-ce Michalski, etatowy członek Sokolnicki, członek kubalski, członek Stankiewicz (5 osób)

          • Etatowców!

          • Czemu pan się dziwi? Przecież od dawna wiadomo że pis to partia etatystyczna

          • A w którym miejscu dałem wyraz zdziwieniu? Notabene, z tym etatyzmem to w dwójnasób trafna uwaga. Raz słownikowo. Dwa w skojarzeniu bezpośrednim.

          • Pierwszym etatowym był kubicki z PO, drugim kobrzyński z PS teraz PO a trzecim jest sokolnicki z BS.
            Gabinet ma tylko starosta, w-ce i etatowy, dwóch członków zwykłych gabinetów nie ma. Sekretarki sa wspólne dla starosty, w-ce, etatowego, skarbnika i sekretarza.
            Koszty pozostaną takie jak 4 lata temu i 8 lat temu też.
            Zwykła gównoburza.

          • Zgadza się poza tym, że ten Stankiewicz (WTF?) też jest etatowym.

          • Dodam, że uetatowienie Sokolnickiego nad wyraz słuszny ruch. Chodzi bowiem o dolanie kompetencji do zarządu, w którym znalazły się takie indywidua jak Michalski i Stankiewicz.

          • Stankiewicz nie jest etatowym tak samo jak kubalski, skąd taka informacja? Nie wiem jak pracują michalski i Stankiewicz – nie znam ich i nie wiem jakie maja kompetencje nigdy z nimi nie pracowałam i tu się nie wypowiem. Ale znaczna część byłych członków zarządu tych etatowych i nie etatowych nie była mocna merytorycznie ani nadto pracowita.

    • Co do Cichociego to Roman ma go w poważaniu. A cicocki ma marzenie aby wskoczyć na jego miejsce.

    • Człowiek chory na „LMS” – Lęki Megalomana Socjopaty? Megaloman z ostatniego filmiku, najpierw kąpał się w jednej wannie z tuzą „LMS”u (nazwa wymyślona przez psycho-geszefciarza), a teraz pluje na nich i tuli się do pisuarowych, bo liczy na geszefty tych drugich 🙂 Socjopata ma kręgosłup z silikonu i próbuje swoimi manipulacjami kształtować rzeczywistość? Jak długo ludzie będą tolerowali jego psycho-działalność?

      • w czasach wojjennych takim g…..golono łby na łyso……

      • Czy chory na #LMSa jest uleczalny i czy może zarażać? Jeśli tak, to jaką drogą przenosi się ten wirus? Może powinni zastosować program profilaktyki szczepień dla mieszkańców? Jestem jego sąsiadem w Chotomowie i nie chcę na taką chorobę nigdy w życiu zapaść, wygląda okropnie. Widzę, że jest mocno wyschnięty, oczy podkrążone, a na twarzy wyrasta mysia bródka, moczy się również w dzień, przez co cuchnie z daleka, ponadto ma przypadłości owsika ludzkiego i wszędzie je widzi. Czy może ktoś pomóc temu choremu?

      • Prawda jest taka, że on ją faktycznie kształtuje a ty potrafisz jedynie wymiotować własną żółcią dzieli więc was przepaść.

    • A myślisz że jak długo ten duet pociagnie.Ptaszki w powiecie juz o tym ćwierkają, a własciwie ćwierkaja juz od jakiegos czasu. Szkoda, że ten ptaszek tak szpetnie mieszkańców oszukał i oddał powiat pisowi.Obserwuj kogo teraz gdzie usadzi lub zwolni.

  5. LEGIONOWSKIE KAŁUŻE ROZMYŁY TO O CZYM BEZPARTYJNI MÓWILI PRZED WYBORAMI.

    • To nie kałuże. Wręcz zalew.

  6. Ale jajca 😀

  7. Ciekawe czy sytuacja wyglądałaby tak samo gdyby prez. Smogorzewski nie zaliczył był wpadki, w efekcie której przestał być członkiem PO?
    Tak, czy owak – oj, nie chciałbym być teraz w skórze pana posła Grabca 😉

    • Bez znaczenia. Niektóre wróble już w końcu kwietnia ćwierkały o takim scenariuszu.

  8. Partia Bezpartyjni Samorządowcy zgodnie z przewidywaniami podpisali koalicje z PIS

  9. Jak zdrajca Smuniewski się z pisiorami za stanowisko sprzedał wstyd niby wykształcony a tak się sprzedał

  10. Po co ten krzyk. Przecież ci co wybierali pseudobezpartyjnych to widzieli co jest napisane przy nazwisku kandydatów. Jak nie było napisane wprost to trzeba umieć czytać między wierszami. To są lub byli ludzie pisu. To po prostu przykrywka przed wyborami aby je wygrać później przy podziale stanowisk. A co do samego ćwirka to chyba zapomniał dzięki komu został starostą. Notabene takim bezpłciowym umiejącym się tylko głupio uśmiechać.

  11. Będzie kino w Legionowie. W starostwie. Repertuar – „Aż poleje się krew.”

  12. A jakby dogadali się z KO to co byście napisali? Czy coś Romano wam obiecał w powiecie i sprawa się rypła? Kali. Dobre imię?

  13. I wyszło Robercik nie Kałuża a wielkie Bagno wręcz trzęsawisko

  14. A tak Cichocki w Kobyłce się chwalił ze ma już stanowisko przewodniczącego a mógłby mieć tez wicestaroste ale nie chce bo nie będzie mógł w radach nadzorczych spółki budowlanej zasiadać a tam kasa za nic. Dno i po szyje muł.

    • Jednak ideowiec.

    • Swoją drogą ta spółka Kobyłka Dom sp. z o.o. to bardzo ciekawy twór- utworzona przez samorząd, kapitał założycielski 12 500 zł a tylkoooo 3 członków zarządu w tym Przemysław Cichocki i tylkoooooo 4 w organie nadzoru.

      • A kto go tam desygnował?

      • Desygnował go pan roguski. Kolega z PSL. Obaj są (byli-nie wiem jak jest na dziś) członkami tej partii. Teraz roguski przegrał ciekawe co ze stanowiskom cichockiego. Jak go wywala to obstawiam coś przy struziku. Idę o zakład ze do normalnej pracy nie pójdzie. Do tej pory poza załatwionymi partyjnie stanowiskami pracował tylko na infolinii jako telemarketer.

        • Dzięki za uzupełnienie biografii. Na marginesie ciekawa sprawa – 3 członków zarządu do realizacji średniej wielkości budynku – koszty ogólne (jeśli nie szczególne) całkiem, całkiem…
          Rzeczywiście kręcił się przy PSL teraz to sobie chyba utrudnił, ale wszedł na inną polityczną orbitę.

  15. Smuniewski za trzy lata krytyki Smogorzewskiego najpierw dostał stołek Komendanta Warszawskiej Straży Pożarnej, teraz jeszcze przewodniczącego rady powiatu. Ustawa o Państwowej Straż Pożarnej Art.57c. 1. Strażak nie może być członkiem partii politycznej. Wiem, wiem można nie być członkiem partii tylko kandydować z listy lub być popieranym przez partie. Przewodniczący rady powiatu w 115 tysięcznym powiecie to nie radny w „Koziej Wólce”. Czy już wszyscy w tym kraju stracili smak i przyzwoitość ?

    • Tych lat to jest trochę więcej, proszę policzyć jeszcze raz, ale czy to była krytyka?

      • Taka prawdziwa rozpoczęła się dopiero od początku poprzedniej kadencji rady miasta, gdy zabrakło miejsca w komisjach.

        • Wcześniej nie cisnął, bo chłopaki coś mu tam pomagali, a to komendantura w Nowym Yorku Mazowieckim, a to żona w starostwie…

          • no to niezły oportunista 😀

          • Zresztą, jako że podobno „historia jest nauczycielką życia” to może warto ją od czasu do czasu przypominać
            .
            krs-online.com.pl/porozumienie-samorzadowe-krs-696367.html
            .
            Jak z powyższego widać, pan Leszek ma pewne doświadczenie odnośnie stanowisk „w zarządzie” 😉

          • Oportunista pod koniec nie ma już chyba szans na słowo roku, ale moźe jednak…

Dodaj komentarz