Legionowo. KS Legionovia KZB Legionowo pokonała Polonię Warszawa w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

W środę (24 kwietnia) KS Legionovia KZB Legionowo podejmowała w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski w piłce nożnej zespół Polonii Warszawa. Drużyna z Legionowa ,pomimo tego że przegrywała, zdołała pokonać rywali i wygrała 2:1.

W środę (24 kwietnia) o godz. 17.00 KS Legionovia KZB Legionowo na własnym stadionie podejmowała gości z Polonii Warszawa w ramach meczu ćwierćfinałowego okręgowego Pucharu Polski. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, żadna z drużyn nie potrafiła trafić do bramki rywali. Druga połowa zaczęła się lepiej dla przyjezdnych, którzy wykorzystali rzut karny i za sprawą Krystiana Pieczary objęli prowadzenie. Jednak zawodnicy z Legionowa nie poddali się i pokazali charakter. Do wyrównania doprowadził Eryk Więdłocha, który po składnej akcji fenomenalnie uderzył piłkę zza pola karnego, a ta wpadła tuż pod poprzeczkę.

Mecz zbliżał się do końca i wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, wtedy w ostatniej minucie tuż przed polem karnym KS Legionovia wykonywała rzut wolny. Do piłki podszedł Patryk Koziara, który popisał się przepięknym uderzeniem w okienko bramki przeciwnika nie dając bramkarzowi żadnych szans. Pomimo braku goli w pierwszej połowie druga zapewniła kibicom ogromną dawkę emocji. Mecz półfinałowy okręgowego Pucharu Polski zaplanowany jest na 8 maja, potencjalnymi przeciwnikami KS Legionovia mogą być: Legia II Warszawa, Korona Ostrołęka lub Błonianka Błonie. Wcześniej zawodnicy z Legionowa zmierzą się w sobotę (27 kwietnia) o godz. 16.30 na własnym boisku z RKP Bronią Radom w lidze.