Legionovia KZB Legionowo. Kolejna wygrana – tym razem pokonana Victoria Sulejówek

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

W środę (15 maja) na Stadionie Miejskim w Sulejówku miejscowa Victoria Sulejówek podejmowała Legionovię KZB Legionowo w ramach 27 kolejki III Ligi, grupy I. Zespół z Legionowa wygrał 1:0.

Przed tym meczem gospodarze zajmowali 16 miejsce w lidze – jest to pozycja, która sprawa, że jedyne o czym myśli ten zespół, to zapewnienie sobie utrzymania. Legionovia walczy natomiast o wycięstwo w lidze,  do lidera, zespołu Sokół Aleksandrów Łódzki traci tylko 2 punkty. Mecz na Stadionie Miejskim w Sulejówku rozpoczął się o godz. 19.00. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Taka sytuacja nie była satysfakcjonująca dla żadnej z drużyn. W drugiej połowie remis utrzymywał się do 60 minuty, kiedy to po ładnej drużynowej akcji piłka została posłana w pole karne z prawej strony boiska, gdzie dobrym uderzeniem głową popisał się Karol Podliński. Piłka po jego strzale przelobowała bramkarza i wpadła do bramki, jak się okazało był to jedyny gol tego spotkania.

7 kolejek do końca sezonu

Legionovia KZB Legionowo przywiozła z Sulejówka cenne trzy punkty i umocniła się na pozycji wicelidera mając 6 punktów przewagi nad Unią Skierniewice, jednak nadal traci dwa punkty do lidera ligi – Sokoła Aleksandrowa Łódzkiego, który wygrał swoje spotkanie z zespołem Znicz Biała Piska 4:0. Najbliższe spotkanie zespół z Legionowa rozegra w niedzielę (19 maja) u siebie z KS Pelikan Łowicz o godz. 17.30. W pierwszym spotkaniu obydwu drużyn w październiku 2018 roku padł remis 3:3.