KZB Legionovia Legionowo. Dwa kroki do awansu

KZB Legionovia - Unia Skierniewice_11_wynik

Legionovia KZB Legionowo rozgromiła na własnym boisku Sokoła Ostróda 6:0 i jest krok od awansu do II Ligi. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki.

Legionovia KZB Legionowo lideruje w III Lidze, grupie pierwszej mając dwa punkty przewagi nad Sokołem Aleksandrów Łódzki. Na zawodnikach z Legionowa ciąży presja awansu, bo są niezwykle blisko promocji do wyższej klasy rozgrywkowej i wypuszczenie takiej szansy z rąk byłoby tragedią dla całego zespołu. Na razie presja naszych piłkarzy motywuje do dobrej gry. W sobotę do Legionowa przyjechał Sokół Ostróda, zespół ze środka tabeli.

Legionowianie od samego początku nie marnowali czasu. Ofensywna gra przyniosła wymierny efekt w postaci bramek. W 21. minucie pierwszą bramkę dla Legionovii strzelił Patryk Paczuk, dwie minuty później podwyższył ten sam zawodnik. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się także Piotr Krawczyk, który swojego gola strzelił w 27. minucie.

Wysokie prowadzenie nie rozleniwiło Legionowian, którzy dodatkowo tego dnia byli niezwykle skuteczni. W 71. minucie gola zdobył Daniel Choroś, w 87. Luka Janković. Dzieła zniszczenia w 90. minucie dopełnił Piotr Krawczyk, który wykorzystał rzut karny.

Do końca sezonu Legonovia zagra jeszcze w środę o 18.00 na wyjeździe z Ursusem Warszawa, a prawdopodobnie decydujące spotkanie nasi piłkarze zagrają w sobotę o godzinie 17 ze Zniczem Biała Piska.

Legionovia Legionowo 6:0 Sokół Ostróda

Bramki: Patryk Paczuk 21, 23, Piotr Krawczyk 27, 90 (k), Daniel Choroś 71, Luka Janković 87