KZB Legionovia Legionowo. Ciężko wywalczony remis z Bytovią Bytów na własnym stadionie

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

KZB Legionovia Legionowo podejmowała na Stadionie Miejskim w Legionowie Bytovię Bytów w ramach 14. kolejki II Ligi piłkarskiej. Po ciężkim meczu i grze w osłabieniu przez ponad 20 minut gospodarze zdołali zremisować 1:1.

Mecz na Stadionie Miejskim w Legionowie

W sobotę (19 października) o godz. 15.30 na Stadionie Miejskim w Legionowie gospodarze, KZB Legionovia Legionowo podejmowała zespół Bytovii Bytów. Mecz zapowiadał się ciekawie, ponieważ Legionovia obecnie w każdym meczu walczy zaciekle o punkty, natomiast goście w ostatnim czasie nie zachwycali na wyjazdach. W zespole Bytovii brakowało również kilku podstawowych zawodników.

I połowa dla gości

Mecz rozpoczął się lepiej dla gości z Bytowa. Już w 7. minucie po faulu na jednym z zawodników przyjezdnych sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Daniel Feruga, który zamienił okazję na bramkę. Legionovia po stracie bramki starała się doprowadzić do wyrównania jeszcze przed gwizdkiem arbitra na przerwę. Najlepszą okazję gospodarze mieli tuż przed przerwą, jednak po strzale jednego z zawodników Legionovii piłka zatrzymała się na słupku. Do przerwy jednak wynik się już nie zmienił – 0:1.

II połowa: wyrównanie i czerwona kartka

W drugiej połowie zarówno gospodarze starali się wyrównać jak i goście podwyższyć wynik spotkania. Dobrą sytuację mieli zawodnicy Bytovii, jednak Mateusz Szela nie zdołał pokonać Pawła Błesznowskiego. Kilka minut później Legionovia za swoje starania została nagrodzona. W 63. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej odnalazł się w polu karnym Rafał Zembrowski, który głową skierował piłkę do siatki gości. W tym momencie Legionovia miała realne szanse na uzyskanie dobrego wyniku, jednak chwilę później, bo w 70. minucie, strzelec gola wyrównującego Rafał Zembrowski otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Gospodarze grali ponad 20 minut w osłabieniu. Na szczęście dla Legionovii goście nie wykorzystali tej sytuacji i wynik spotkania już się nie zmienił. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Kibiców na pewno cieszy, że Legionovia zaczęła w końcu punktować zdobywając 5 punktów w ostatnich 3 meczach, jednak nadal zajmuje ostatnie miejsce w lidze, a do bezpiecznego 14. miejsca traci 6 punktów. Najbliższa okazja, żeby podreperować dorobek punktowy Legionovia będzie miała w sobotę (26 października). Podopieczni Serhija Zajcewa zmierzą się wtedy na wyjeździe z zespołem Błękitni Stargard, który po 14 kolejkach zajmuje 8. miejsce w II Lidze z 21 punktami. Będzie to ciężki mecz, ponieważ gospodarze zanotowali ostatnio serię trzech zwycięstw z rzędu na własnym stadionie.

KZB Legionovia Legionowo – Bytovia Bytów 1:1(0:1)

Bramki: KZB Legionovia Legionowo: Rafał Zembrowski(63`) – Bytovia Bytów: Daniel Feruga (7`karny)

KZB Legionovia Legionowo: P. Błesznowski – B. Gołaszewski, R. Zembrowski, B. Waleńcik, D. Choroś, J. Straus, A. Imiela (88`K. Wolski), P. Koziara, D. Pietraszkiewicz, M. Małek (76`E. Więdłocha), A. Gajewski (79`K. Podliński).

Bytovia Bytów: P. Kapsa – P. Wolski (82` A. Szmidke), F. Lengiewicz, K. Kawula, A. Liberacki, M. Szela (64` D. Stanczew), D. Feruga, M. Błaszkowski, A. Kwiatkowski, N. Hołtyn (71`K. Czubak), P. Giel.