Dziś zaczęły się wybory do Europarlamentu w Holandii i Wielkiej Brytanii. Polacy głosować będą w najbliższą niedzielę (25 maja). Wybierzemy osoby, które przez 5 lat będą miały znaczący wpływ na nasze życie, zarówno w ramach stanowienia prawa, jak i ustalania, gdzie trafią unijne pieniądze.
Aby ułatwić Państwu podjęcie decyzji, na kogo zagłosować, w aktualnym wydaniu Gazety Powiatowej zaprezentowaliśmy sylwetki kandydatów z poszczególnych komitetów. Opisy polityków codziennie publikujemy także na stronie internetowej. We wtorek przedstawiliśmy komitet Ruchu Narodowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wczoraj Europę Plus Twój Ruch. Dziś kolej na Prawo i Sprawiedliwość, Nową Prawicę Janusza Korwina-Mikke, Polskie Stronnictwo Ludowe i Partię Zielonych. Jutro opiszemy komitet Platformy Obywatelskiej.
Na 99 zgłoszonych kandydatów odpowiedzi udzieliło 21, pozostali nie skorzystali z tej możliwości przedstawienia się mieszkańcom powiatu legionowskiego. Prezentujemy nadesłane wypowiedzi. Publikacje powstały we współpracy z Inicjatywą Nieporęckiego Forum Obywatelskiego INFO.
Prawo i Sprawiedliwość – lista nr 4
Zdzisław Marek Krasnodębski – numer 1 na liście
Szanowni Państwo, kandyduję do Parlamentu Europejskiego jako lider listy Prawa i Sprawiedliwości – partii, która chce zmienić Polskę, przywrócić powagę polskiej polityce, wzmocnić nasze Państwo. Parlament Europejski to ważna instytucja Unii Europejskiej. To na jej forum rozstrzyga się wiele spraw, które potem mają wpływ na codzienne życie nas wszystkich. W Brukseli powinni nas reprezentować ludzie, którzy chcą i potrafią walczyć o polskie interesy, idee i wartości, o naszą wizję Europy. Zapewniam, że zawsze będę bronił naszych wspólnych spraw i zdrowego rozsądku. Proszę Państwa o głos 25 maja.
Jarosław Karol Krajewski – numer 3 na liście
W Parlamencie Europejskim zamierzam pracować na rzecz zwiększenia przejrzystości życia publicznego. Im więcej jawności tym mniej korupcji i nepotyzmu. Dzięki przejrzystym zasadom możemy zapewnić Polakom równe szanse. Będę też walczył o wprowadzenie bezpośredniej polityki rodzinnej, ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia rodzin wielodzietnych. Brak polityki prorodzinnej w Unii spowoduje pogłębienie negatywnych tendencji demograficznych; malejącej liczby urodzeń i starzenia się społeczeństwa. Energicznie włączę się również w proces budowy i wzmocnienia marki „Polska”, co wpłynie na podwyższenie wartości eksportowanych produktów.
Nowa Prawica – Janusza Korwina Mikke – lista nr 7
Michał Marusik – numer 1 na liście
Parlament Europejski nie jest moim celem. Ten biurokratyczny nowotwór jest naszym politycznym i ideologicznym wrogiem. Mój cel jest prosty: wolni i bogaci obywatele w wolnym i bezpiecznym kraju! Z kraju ucisku fiskalnego i propagandowego ogłupiania chcemy przeistoczyć Polskę w kraj ochrony Wolności, Własności i Sprawiedliwości. Wszystkim, których socjalistyczna Polska wygania dziś w poszukiwaniu chleba, pragniemy stworzyć warunki do powrotu. Dla naszego własnego dobra, dla dobra naszych dzieci i wnuków – obalmy w Polsce rządy lewicy. Każdy głos oddany na nas jest ręką podaną Polsce tonącej w bagnie socjalizmu.
Polskie Stronnictwo Ludowe – lista nr 9
Przemysław Cichocki – numer 9 na liście
Powiat legionowski zasługuje na swojego przedstawiciela w Parlamencie Europejskim. Nasz region może rozwijać się szybciej. W PE chce walczyć o środki unijne dla naszego powiatu. Od urodzenia mieszkam w Legionowie, jestem jedynym kandydatem z powiatu legionowskiego. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Warszawskim. Zależy mi na tym, aby młodzi ludzie mieli warunki do godnego życia. Trzeba ułatwić im możliwość zakładania własnych działalności i zdobycia doświadczenia po szkole średniej. 25 maja proszę o Twój głos.
Partia Zieloni – lista nr 12
Agnieszka Magdalena Grzybek – numer 1 na liście
Od wielu lat działam w organizacjach pozarządowych na rzecz praw kobiet, od kilku także na rzecz środowiska i zrównoważonego rozwoju. W Parlamencie Europejskim chcę zajmować się budowaniem bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego. Chcę solidarnej Europy, w której wszędzie będą obowiązywały takie same standardy. Będę walczyła o zwiększenie budżetu Unii Europejskiej, w którym znajdą się środki na cele społeczne, edukację, tworzenie nowych miejsc pracy oraz badania nad nowoczesnymi i przyjaznymi środowisku technologiami.
Ewa Anna Sufin – Jacquemart – numer 5 na liście
Rozwój musi być zrównoważony: musi zabezpieczać potrzeby nie tylko tych, ale też i przyszłych, pokoleń. Konieczna jest europejska solidarność i współpraca dla poprawy efektywności energetycznej i rozwoju energii odnawialnych. Rozwój rolnictwa ekologicznego, współpraca rolników skupionych w grupach producenckich z wspierającymi ich konsumentami, zrównoważona turystyka, powszechny dostęp do edukacji, kultury i służby zdrowia, lokalny biznes i handel – taki lokalny model rozwoju musi wspierać Unia Europejska i nasze państwo. Jeśli są to także Państwa poglądy, proszę o głos 25 maja.