KZB Legionovia Legionowo. Bezbramkowy remis z Lechem II Poznań, chociaż 3 punkty były na wyciągnięcie ręki

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

W sobotę (7 marca) piłkarze KZB Legionovii Legionowo podejmowali zespół Lecha II Poznań. Pomimo dobrych sytuacji, walki i zaangażowania do samego końca gospodarzom zabrakło skuteczności. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

W sobotę (7 marca) na Stadionie Miejskim piłkarze KZB Legionovii Legionowo podejmowali piłkarzy Lecha II Poznań w ramach 22 kolejki II Ligi. Dla podopiecznych Bogdana Jóźwiaka był to pierwszy mecz przed własną publicznością po rozpoczęciu rundy wiosennej. Sytuacja Legionovii przed tym meczem nadal była trudna. Zespół od początku sezonu w II lidze pomimo walki i zaangażowania piłkarzy w każdym meczu zdobył zaledwie 12 punktów w 21 kolejkach. Brakowało skuteczności pod bramką rywali, natomiast Legionovia często przegrywała po szybkich kontrach przeciwników. Piłkarze gości przystępowali do tego spotkania po siedmiu meczach bez porażki w II Lidze.

I połowa

Pierwsza połowa rozpoczęła się atakami Legionovii na bramkę Lecha II Poznań. Niestety dał o sobie znać największy problem podopiecznych Bogdana Jóźwiaka w tym sezonie, czyli brak skuteczności. Goście pierwszy celny strzał oddali dopiero w 31 minucie, ale w bramce dobrze zachował się Damian Podleśny. Goście do końca pierwszej połowy umiejętnie stopowali akcje ofensywne gospodarzy, jednak brakowało im pomysłu na akcje ofensywne.

II połowa

Początek drugiej połowy był wyrównany. Obydwie drużyny starały się stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika, jednak brakowało skuteczności. Ostatnie 15 minut meczu należało do piłkarzy Legionovii, pomimo kilku dobrych sytuacji w bramce Lecha II Poznań dobrze spisywał się Miłosz Mleczko. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, z którego zadowolona powinna być drużyna gości. Piłkarze i kibice Legionovii mogą czuć lekkie rozczarowanie ponieważ 3 punkty były w tym spotkaniu na wyciągnięcie ręki. Mecz był twardą fizycznie rywalizacją, o czym może świadczyć liczba żółtych kartek – 11 (4 dla Legionovii i 7 dla Lecha II Poznań).

KZB Legionovia Legionowo po tym meczy zajmuje przedostatnie 17 miejsce w lidze z 13 punktami, a do bezpiecznej 14 lokaty traci 14 punktów. Najbliższe spotkanie ligowe czeka podopiecznych Bogdana Jóźwiaka na wyjeździe z Górnikiem Polkowice w sobotę (14 marca).

KZB Legionovia Legionowo – Lech II Poznań 0:0 (0:0)

KZB Legionovia Legionowo: Damian Podleśny – Rafał Zembrowski, Marcina Kluska (70. Luka Janković), Oskar Koprowski, Michał Bajdur, Piotr Maślanka, Patryk Koziara, Mateusz Małek (62. Kacper Będzieszak), Michał Bury, Karol Podliński (76. Andrzej Trubeha), Daniel Choroś.

Lech II Poznań: Miłosz Mleczko – Karol Smajdor, Filip Nawrocki (42. Jakub Białczyk), Kacper Andrzejewski, Jakub Niewiadomski, Artur Marciniak, Eryk Kryg, Bartosz Bartkowiak (86. Łukasz Szramowski), Paweł Tupaj (79. Tomasz Kaczmarek), Timur Żamaletdinow (83. Hubert Sobol), Jakub Karbownik.