Przy wejściu głównym do atrium legionowskiego magistratu stanęła właśnie bramka unieszkodliwiająca substancje potencjalne toksyczne i niebezpieczne dla zdrowia z m. in. ubrań wierzchnich petentów. Urzędnicy będą testować nowe urządzenie do połowy października.
Odkażanie petentów
Nasilenie się epidemii koronawirusa skłoniło legionowskich urzędników do przetestowania urządzenia unieszkodliwiającego substancje niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego, a przenoszone przez ludzi na skórze, ubraniach i przedmiotach. Dzisiaj w drzwiach wejściowych do atrium magistratu ustawiono specjalną bramkę, której zadaniem jest pomoc w zniszczeniu koronawirusa. Funkcjonalność i skuteczność tego urządzenia ma być sprawdzana do połowy października. – W związku z pandemią COVID-19 oraz zwiększającą się liczbą zachorowań, w trosce o zdrowie mieszkańców, sprawdzamy możliwości zastosowania różnego rodzaju urządzeń przeciwdziałających rozprzestrzenianiu się wirusa. Pragniemy, aby w dobie pandemii urząd mógł pracować i by było to bezpieczne – dla odwiedzających i dla urzędników. Należy podkreślić, że takie urządzenie testowane były również przez inne urzędy, choćby na terenie Warszawy – wyjaśnia Kamil Stępkowski z legionowskiego magistratu.
Jak działa bramka?
– Zadaniem bramki INIO jest wsparcie procesu dekontaminacji ubrań wierzchnich, przenoszonych akcesoriów oraz skóry osób przechodzących przez bramkę i poddawanych dekontaminacji. Cały proces dekontaminacji realizowany jest bezdotykowo, przy użyciu wytworzonego i rozpylanego przez urządzenie aerozolu – mgły wytworzonej z płynu o silnych właściwościach bakteriobójczych i grzybobójczych. Płyn ten, zawierający nanokoloidy srebra jest środkiem całkowicie bezpiecznym dla skóry i odzieży, niepowodującym pieczenia skóry, podrażnień oczu czy dróg oddechowych – poinformowali urzędnicy na Facebooku.