KZB Legionovia Legionowo. Remis na własnym stadionie z Huraganem Morąg 1:1

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

W sobotę (17 października) podopiecznie Michała Pirosa podejmowali na własnym stadionie zespół Huraganu Morąg. Niespodziewanie piłkarze z Legionowa zremisowali 1:1.

Kibice KZB Legionovii Legionowo po przegranej w poprzedniej kolejce na własnym stadionie z zespołem Znicz Biała Piska 1:2 liczyli na komplet punktów w spotkaniu z Huraganem Morąg, który przed tym spotkaniem miał tylko 7 punktów w 10 spotkaniach (2 zwycięstwa, 1 remis i 7 porażek).

Sobotnie spotkanie z Huraganem Morąg rozpoczęło się lepiej dla podopiecznych Michała Pirosa. W 8 minucie goście mieli rzut wolny, po którym gospodarze przejęli piłkę i przeprowadzili kontrę, którą na bramkę zamienił Andrzej Trubeha. Goście starali się doprowadzić do wyrównania stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak dobrze w bramce spisywał się Paweł Błesznowski. Wydawało się, że prowadzeniem gospodarzy 1:0 zakończy się pierwsza połowa, jednak w 45 minucie po strzale zza pola karnego piłka trafiła w rękę obrońcę Legionovii i sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Piotr Łysiak. Pierwsza odsłona zakończyła się remisem 1:1.

Druga część spotkania była wyrównana, z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy próbowali stworzyć sobie dogodne sytuacje, jednak dobrze w obronie grali zawodnicy Huraganu, którzy co jakiś czas kontrowali. Dobrze spisywali się obydwaj bramkarze. Spotkanie zakończyło się bramkowym remisem 1:1. Po tym spotkaniu podopieczni Michała Pirosa po rozegraniu 10 spotkań zajmują 7 miejsce z 18 punktami (5 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki) w III Lidze, w Grupie I.

Najbliższe spotkanie ligowe piłkarze KZB Legionovii Legionowo rozegrają w środę (21 października) na wyjeździe z Legią II, która zajmuje obecnie 9 miejsce z 17 punktami w lidze.

KZB Legionovia Legionowo – Huragan Morąg 1:1 (1:1)

Bramki: Andrzej Trubeha 8`- Piotr Łysiak 45`(karny)

KZB Legionovia Legionowo: Błesznowski – Kaczorowski, Gibas, Choroś, Barański, Karabin (75` Kowalski), Koziara, Kluska, Dąbrowski (46` Mich), Bajdur, Trubeha.

Huragan Morąg: Leszczyński – Ziemak, Szczudliński, Paliwoda, Patrzykąt, Bucio, Michałowski, Łysiak, Galik, Lisiecki (65` Dec), Kpassa (55` Kasprzyk).