KZB Legionovia Legionowo. Wygrana z Błonianką Błonie na własnym boisku 2:1

KZB Legionovia Legionowo. Wygrana z Błonianką Błonie fot. KZB Legionovia Legionowo.Facebook

KZB Legionovia Legionowo. Wygrana z Błonianką Błonie fot. KZB Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (27 marca) podopieczni Michała Pirosa zmierzyli się na własnym boisku z Błonianką Błonie. Dzięki dobrej postawie piłkarze Legionovii wygrali 2:1 i zdobyli 3 punkty.

W sobotę piłkarze Legionovii podejmowali na stadionie przy ulicy Parkowej zespół Błonianki Błonie w ramach 21 kolejki spotkań III Ligi Grupy I. Już przed tym meczem podopieczni Michała Pirosa zapewnili sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Przypomnijmy, że po rozegraniu 21 kolejek tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską (zespoły z miejsc 1-8), w której będą prowadzone zmagania o awans do II Ligi. Natomiast zespoły z miejsc 9-22 po rozegraniu 21 spotkań znajdą się w grupie spadkowej i będą walczyć o utrzymanie. Błonianka potrzebowała zwycięstwa, żeby przy jednoczesnych potknięciach innych zespołów awansować do pierwszej ósemki tabeli, dlatego kibice Legionovii spodziewali się trudnego spotkania.

Początek spotkania to wyrównana gra z obu stron. Po stronie gospodarzy dobrej sytuacji nie wykorzystał Andrzej Trebuha, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Najskuteczniejszy strzelec Legionvii w tym sezonie oddał strzał nad poprzeczką. Piłkarze z Legionowa objęli prowadzenie w 32 minucie, kiedy rzut karny na bramkę zamienił kapitan zespołu Patryk Koziara. Goście jeszcze przed przerwą mieli dogodną sytuację, żeby wyrównać jednak groźny strzał z woleja obronił Jan Krzywański. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla podopiecznych Michała Pirosa. Już w 47 minucie po szybkim kontrataku Legionovii piłkę do siatki gości skierował Bartosz Mroczek. Gospodarze podwyższyli prowadzenie na 2:0. Błonianka nie zamierzała jednak odpuszczać. W 55 minucie goście wykorzystali błąd obrony Legionovii, a gola kontaktowego strzelił Dawid Jarczak. Piłkarze Błonianki do końca spotkania starali się atakować, jednak wynik nie uległ zmianie i KZB Legionovia Legionowo wygrała 2:1.

Sobotnia wygrana to już czwarte zwycięstwo z rzędu podopiecznych Michała Pirosa w lidze. Legionovia zajmuje obecnie drugie miejsce w lidze z 42 punktami. Pierwsze miejsce zajmuje Pogoń Grodzisk Mazowiecki z 49 punktami. Już w najbliższy weekend Legionovia po podziale na grupę mistrzowską i spadkową zagra u siebie z Legią II Warszawa.

KZB Legionovia Legionowo – Błonianka Błonie 2:1 (1:0)

Bramki: P. Koziara (32′ – k), B. Mroczek (47′) – D. Jarczak (55′)

KZB Legionovia Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański, Koziara, Zjawiński, Kluska (72′ Dobrogost), Bajdur (90′ Papazjan), Mroczek (90′ Karabin), Trubeha

Błonianka Błonie: Łysik – Skowron, Ćwik, Brewczyński (85′ Ruciński), Jarczak, Jendryczko, Niezgoda, Zalewski (54′ Kostyk), Czapa, Dębski, Faliszewski (79′ Krawczyk).