Wicemistrz i Mistrz Polski w Taekwondo Olimpijskim z Legionowskiej Akademii Sportów Walki

legionowska-akademia-sportow-walki-karol-holubowicz

Karol Hołubowicz Mistrzem Polski (fot. LASW)

W sobotę (28 czerwca) zawodnicy z Legionowskiej Akadamii Sportów Walki odnieśli sukces w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim, rozgrywanych w Bornym Sulinowie.

Damian Urbanek

Damian Urbanek, pomimo długiej przerwy w trenowaniu, dotarł do samego finału pokonując między innymi aktualnego mistrza Polski Seniorów, dopiero w finale uległ na punkty gospodarzowi turnieju i został Wicemistrzem Polski.

Karol Hołubowicz

Drugi zawodnik, Karol Hołubowicz, nie znalazł sobie równych. Pierwszą walkę stoczył z kolegą z AZS AWF WARSZAWA, wygrywając 12 : 3, pozostałe walki wygrał przed czasem zdobywając swój piąty tytuł Mistrza Polski.

Na zawodach zabrakło Konrada Skalskiego, który dwa dni przed wyjazdem doznał poważnej kontuzji nogi i nie mógł wystartować. Z Bornego Sulinowa klub przywiózł powołanie dla młodszego Hołubowicza – Hubert wraz z reprezentacją kraju wystartuje na Mistrzostwach Świata Kadetów, które odbędą się w Baku (stolicy Azerbejdżanu) w dniach 22-27.07.2014.