KS Legionovia Legionowo remisuje na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:2

KS Legionovia Legionowo. Wyjazdowy remis ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki fot. KS Legionovia Legionowo.Facebook

KS Legionovia Legionowo. Wyjazdowy remis ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki fot. KS Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (14 sierpnia) piłkarze KS Legionovii Legionowo udali się na trudny mecz wyjazdowy ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczni trenera Michała Pirosa pomimo tego, że przegrywali już 2:0 potrafili odmienić losy spotkania i doprowadzić do remisu 2:2. Bramkę na wagę remisu w końcówce spotkana zdobył kapitan Legionovii Patryk Koziara po świetnym strzale z dystansu.

Podopieczni trenera Michała Pirosa w ramach drugiej kolejki spotkań III ligi grupy I sezonu 2021/2022 udali się w sobotę (14 sierpnia) na bardzo trudny mecz wyjazdowy ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Obydwie drużyny dobrze weszły w sezon wygrywając pewnie swoje pierwsze spotkania ligowe. Kibice obydwu drużyn liczyli na dobre widowisko z dużą liczbą goli. Jak się okazało fani obydwu ekip zobaczyli świetny mecz, w którym padły 4 bramki.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w 5 minucie po dobrej akcji objęli prowadzenie. Bramkę z bliskiej odległości zdobył Arkadiusz Gajewski. Zanim podopieczni trenera Michała Pirosa zdołali się otrząsnąć po stracie pierwszej bramki już w 9 minucie Świt podwyższył swoje prowadzenie na 2:0. Potężnym uderzeniem z woleja ze skraju pola karnego Legionovii popisał się Marcel Bykowski a piłka po tym strzale wpadła tuż pod porzeczkę bramki strzeżonej przez Jana Krzywańskiego. Pomimo dwóch szybkich ciosów jakie otrzymał zespół z Legionowa podopieczni trenera Michała Pirosa nie zamierzali się poddawać i z minuty na minutę radzili sobie coraz lepiej. W 22 minucie dobra postawa gości przyniosła efekt w postaci bramki kontaktowej. Strzałem tuż zza pola karnego popisał się Michał Bajdur. Zarówno goście jak i gospodarze mieli jeszcze swoje szanse na strzelenie kolejnych goli jednak kibice nie zobaczyli więcej bramek w pierwszej połowie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Legionovii, którzy już po kilku minutach mieli szansę wyrównać, jednak dobry strzał Dariusza Zjawińśkiego zatrzymał bramkarz Świtu. Od tego momentu goście starali się jeszcze bardziej doprowadzić do wyrównania jednak nie potrafili realnie zagrozić bramce gospodarzy. Sytuacja zmieniła się w 79 minucie. Bartosz Mroczek zagrał piłkę do ustawionego tuż przed polem karnym kapitana Legionovii Patryka Koziary, który przepięknym uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza gospodarzy. Podopieczni trenera Michała Pirosa doprowadzili do wyniku 2:2. Więcej bramek kibice obydwu drużyn już nie obejrzeli a spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Podopieczni trenera Michała Pirosa pokazali charakter i doprowadzili do remisu, chociaż przegrywali już 2:0. Najbliższe spotkanie ligowe piłkarze Legionovii rozegrają już w środę (18 sierpnia) o godz. 17. Na stadionie przy Parkowej w Legionowie odbędzie się mecz z Ursusem Warszawa.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Legionovia Legionowo 2:2 (2:1)

Bramki: A. Gajewski (5′), M. Bykowski (9′) – M. Bajdur (22′), P. Koziara (79′)

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Waszkiewicz, Budek, Wojdyga – Kaczorowski (74′ Smuga), Zaklika, Koziara, Bajdur (84′ Szerszeń), Mroczek (84′ Sonnenberg) – Zjawiński, Papazjan (60′ Dobrogost)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Lemanowicz – Cieślak, Kamiński, Cuch, Długołęcki, Kowalczyk (72’ Michalik), Sosnowski, Tkaczyk (68’ Nowotczyński), Bykowski, Gajewski, Wiśniewski.