Afty w ustach, choć są małe i niepozorne, potrafią sprawić dużo bólu. Często utrudniają przyjmowanie pokarmów, czasem nawet mówienie. Każda afta prędzej czy później znika, ale warto od razu po jej wystąpieniu sięgnąć po lek na afty i przyspieszyć gojenie. Co na afty w jamie ustnej najlepiej się sprawdzi? Jaki preparat na afty warto stosować? Jak działa spray na afty Sachol Fast Effect?
Aftowe zapalenie błony śluzowej jamy ustnej – co warto o nim wiedzieć?
Zanim przejdziemy do omówienia leku Sachol na afty, wyjaśnijmy sobie, jak wygląda afta w jamie ustnej. Jest to mała, okrągła, płytka zmiana (nadżerka lub owrzodzenie), która potrafi zrobić się wszędzie: na dziąśle, podniebieniu czy języku. Po 1-2 dniach na afcie robi się biały, żółty lub szary nalot, który jest otoczony czerwoną obwódką. Mała afta w buzi utrzymuje się przez kilka dni, a potem samoistnie znika, z kolei duża potrafi pozostawać w niej nawet przez kilka tygodni.
Warto też wiedzieć, od czego robią się afty w jamie ustnej. Afta w ustach na ogół jest konsekwencją występowania mechanicznych, fizycznych, chemicznych lub cieplnych bodźców drażniących. Zatem bezpośrednią przyczyną afty w jamie ustnej może stać się podrażnienie podczas zabiegu stomatologicznego, mycia zębów lub wywołane noszeniem aparatu ortodontycznego albo protezy, ale równie dobrze doprowadzić do niej mogą złe nawyki (obgryzanie paznokci lub gryzienie długopisu) oraz niedobór witamin i minerałów (np. żelaza lub wit. B6 i B12).
Skoro wiadomo już, co to są afty w jamie ustnej i od czego robią się afty, to przejdźmy teraz do konkretów, czyli omówienia, jak leczyć afty w jamie ustnej, by jak najszybciej uporać się z problemem.
Spray Sachol Fast Effect na afty w jamie ustnej – co to jest?
Domowe sposoby na afty nie zawsze przynoszą efekty, dlatego lepiej od razu zacząć stosować profesjonalne preparaty na afty. Spray na afty i aftowe zapalenie jamy ustnej Sachol Fast Effect to specjalistyczny produkt o długotrwałym działaniu, który szybko łagodzi ból i dyskomfort związany z występującymi w obrębie jamy ustnej zmianami. Zawiera w składzie ekstrakt z róży damasceńskiej, kwas hialuronowy i pantenol, co daje mu potrójną siłę działania.
Dzięki trzem aktywnym składnikom Sachol Fast Effect stanowi komplementarny zestaw substancji spełniających trzy podstawowe cele leczenia nawracającego aftowego zapalenia jamy ustnej takich jak:
- redukcja objawów bólowych,
- przyspieszenie gojenia zmian,
- zapobieganie nawrotom aft.
Warto dodać, że Sachol Fast Effect na afty w sprayu nie zawiera alkoholu, parabenów ani cukru.
Jak działa spray na afty Sachol Fast Effect?
Potrójna siła działania na afty i zapalenie jamy ustnej:
- ekstrakt z róży damasceńskiej – ma działanie przeciwbakteryjne oraz właściwości dezynfekujące, dzięki czemu wspomaga oczyszczanie aft oraz zapobiega ich nadkażeniu. Ponadto działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wspierając leczenie zmian zapalnych jamy ustnej.
- kwas hialuronowy – tworzy okluzyjną warstwę ochronną oraz nawilża jamę ustną, chroniąc uszkodzone tkanki przed penetracją przez chorobotwórcze drobnoustroje i drażniącym działaniem czynników zewnętrznych. Wspomaga proces gojenia.
- pantenol – wspomaga regenerację komórek, a także przyspiesza gojenie ran oraz odtworzenie prawidłowej bariery błony śluzowej jamy ustnej.
Jak pozbyć się afty z pomocą sprayu Sachol?
Preparat na afty w jamie ustnej jest bardzo łatwy w użytkowaniu, wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad.
- Umieść dozownik nad zmienionym chorobowo obszarem i nałóż produkt.
- Stosuj 2-3 razy dziennie (lub, w razie większego zapotrzebowania, częściej), pomiędzy posiłkami, przez 1 tydzień tudzież do całkowitego ustąpienia objawów.
- Powstrzymaj się od picia napojów i spożywania pokarmów przez co najmniej 30 minut po nałożeniu preparatu na afty Sachol Fast Effect, aby ułatwić jego przyleganie do błony śluzowej.
Wiesz już, co na afty warto stosować, by przyspieszyć gojenie bolesnych owrzodzeń i nadżerek. Pamiętaj jednak, że preparaty na afty takie jak Sachol przynoszą efekty wyłącznie wtedy, gdy są stosowane regularnie.