Choroby serca a odchudzanie – czy jest to możliwe bez aktywności fizycznej ?

serce

Choroby serca są zmorą dzisiejszych czasów. Nie wynika to tylko z szybkiego pędu życia, a również źle zbilansowanej diety i czynników genetycznych. Warto zadbać o ten ważny organ. Czy wiesz, że każdy dodatkowy kilogram obciąża twoje serce? Wiele aktywności fizycznych musi odbywać się pod okiem profesjonalisty, ale odchudzanie przy chorobach serca jest możliwe.

 

Jak zacząć, jeśli chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy przy chorobach serca ?

Pierwszym najważniejszym etapem będą badania lekarskie, szczególnie wizyta u kardiologa i sprawdzenie obecnego stanu serca i naczyń krwionośnych. Jeśli już od dawna kontrolujesz swoje serce to i tak przed rozpoczęciem nowej aktywności bądź odchudzania skontaktuj się ze specjalistą. Ważne są obecne wyniki. Aktywność fizyczna musi być dostosowana do stanu twojego zdrowia, nawet jeśli nie są to choroby serca – zawsze o tym pamiętaj! Trener musi uwzględnić wszystkie czynniki przy doborze aktywności i częstotliwości ćwiczeń. Wiele informacji na temat dbania o dietę znajdziesz na stronie medicot.pl na stronie powstało wiele porad pisanych przez profesjonalnych dietetyków jak i lekarzy , którzy posiadają bardzo dużą wiedzę na temat zdrowia.  Warto również odwiedzić dietetyka i dostosować dietę z uwzględnieniem stanu naczyń krwionośnych i serca.

Dieta przy chorobach serca ?

Bez względu czy organizm jest obciążony jakimiś chorobami czy nie dieta powinna być dobrze zbilansowana. Znaczy to mniej więcej tyle, że wraz z pożywieniem powinno się dostarczać odpowiednie ilości białka, węglowodanów i tłuszczów. Nie zapominaj o witaminach i minerałach. Jeśli organizm jest dodatkowo obciążony jakąś chorobą serca, najlepszą drogą będzie udanie się do dietetyka. Profesjonalista dostosuje odpowiednio ilość kalorii i produkty, które wspomogą funkcjonowanie organizmu, a szczególnie serca.

Co uwzględnić w diecie odchudzającej przy chorobach serca ?

Przy chorobach serca nasze menu powinno uwzględniać odpowiednią ilość owoców i warzyw. Niezwykle ważny jest błonnik – chroni serce, pomaga w utrzymaniu zdrowej masy ciała i redukcji złego cholesterolu we krwi. Korzystnie na serce będą wpływać zielone warzywa, takie jak na przykład brokuły, sałata, natka pietruszki, rośliny strączkowe. Zadbaj o to, aby na twoim stole gościło pełnoziarniste pieczywo. Produkty bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe zmieniają korzystnie profil lipidowy i zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób takich jak miażdżyca, zawał czy choroba niedokrwienna serca – wzbogać więc swoje posiłki w ryby morskie. Najlepszym wyborem będzie makrela, śledzie, łosoś atlantycki a także tuńczyk i halibut.

Z czego zrezygnować przy odchudzaniu z chorobami serca ?

Jeśli z jakiś powodów nie chcesz układać swojej diety ze specjalistą, zadbaj o to, aby niezbyt często pojawiały się na twoim stole takie produkty jak tłuste i czerwone mięso – wybieraj raczej białe i chude, na przykład mięso kurczaka. Unikaj smażenia. Jeśli jednak coś będzie wymagało takiej formy obróbki termicznej, użyj oliwy z oliwek – poprawi ona profil lipidowy i korzystnie wpłynie na obniżenie ciśnienia tętniczego. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to zawsze jest ona wskazana, tylko tempo musi być dostosowane do twojego serca. Spacer będzie dobrym wyborem, jeśli jesteś osobą początkującą i zupełnie nie wiesz od czego zacząć. Przy chorobach serca często stosuje się leki z które działają uspokajająca i obniżają ciśnienie warto poczytać o różnego rodzaju zamiennikach tańszych produktów na serce, więcej możesz przeczytać tutaj https://medicot.pl/xanax-zamiennik-bez-recepty-gdzie-kupic-sklep-internetowy/ w artykule , znajdziesz nazwy zamienników oraz gdzie zakupić je najtaniej zakupić.

Odchudzanie a choroby serca – czy się wykluczają ?

Zrzucenie nadprogramowych kilogramów może znacząco poprawić funkcjonowanie naszego serca. Każdy dodatkowy kilogram przy chorobach serca nabiera większego znaczenia. Warto zadbać więc, aby serce służyło nam jak najdłużej w doskonałej formie. Dieta i odchudzanie nie wykluczają się z chorobami serca – ale zawsze pamiętaj, aby odbywało się to pod nadzorem specjalistów. Unikaj szybkich diet i efektu jo-jo, niedostosowanej aktywności fizycznej i nie trać zapału. Mimo, że czasami ta droga będzie dłuższa przy chorobach serca, to warto być konsekwentnym i dzięki temu iść torem wzmacniania serca. Powodzenia!