Czterech nietrzeźwych kierowców w ciągu ostatniej doby na terenie powiatu legionowskiego. Rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie

Alkomat fot. www.policja.gov.pl

Alkomat fot. www.policja.gov.pl

Pomimo coraz wyższych kar za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu niektórzy kierowcy cały czas decydują się na jazdę będąc w stanie nietrzeźwości. Tylko w ciągu minionej doby (3 listopada) policjanci na terenie powiatu legionowskiego zatrzymali czterech kierowców, którzy zdecydowali się na taki krok. Teraz wszystkich czterech kierowców odpowie przed sądem za swoje zachowanie i mogą im grozić poważnej konsekwencje.

 

 

Problem pijanych kierowców na polskich drogach jest nadal jedną z głównych przyczyn poważnych wypadków. Pomimo coraz surowszych kar za jazdę na podwójnym gazie, jakie wprowadzają rządzący nadal nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy decydują się na taki krok. Tylko w ciągu ostatniej doby w ręce policji z terenu powiatu legionowskiego wpadło czterech kierowców w stanie nietrzeźwości. – Policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego, który stylem jazdy zwrócił na siebie uwagę innych kierujących. Wezwany na miejsce patrol policji potwierdził, iż kierowca volkswagena nie powinien wsiadać za kierownicę. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Pozostali kierowcy w wieku od 29 do 67 lat, mieli od 0,5 do 1,4 promila alkoholu. – informuje kom. Justyna Stopińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Jak dodatkowo przekazała policjantka niechlubny rekordzista zatrzymany został na terenie Legionowa. Pozostali trzej kierowcy wpadli w Legionowie, Michałowie-Reginowie oraz Nieporęcie.

 

 

Wszyscy zatrzymani kierowcy odpowiedzą przed sądem

– Kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne nie niższe niż 5 tys. złotych. – informuje kom. Justyna Stopińska.

– Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje rozproszenie uwagi oraz senność. – przypomina kom. Justyna Stopińska.