Rondo w Zegrzu Południowym w gminie Nieporęt jest przejezdne. Protestujący rolnicy ciągnikami jadą obecnie drogą wojewódzką nr 631 (DW nr 631) w kierunku Marek, gdzie na rondzie mieszczącym się przy centrum handlowym M1 rozpoczną blokadę drogową. Policja zabezpiecza ten przejazd.
Bez utrudnień komunikacyjnych
Wygląda na to, że rolnicy porzucili pomysł zablokowania ronda istniejącego w ciągu dróg krajowej nr 61 (DK nr 61) i DW nr 631 w Zegrzu Południowym w gminie Nieporęt. Obecnie, około 60 ciągników rolniczych jedzie DW nr 631 w kierunku Marek, gdzie na rondzie zlokalizowanym w ciągu drogi ekspresowej S8 i DW nr 629, położonym na wysokości centrum handlowego M1 rozpoczną blokadę drogową. W to miejsce udają się również autokary z manifestantami. – Potwierdzam, że rondo w Zegrzu Południowym jest przejezdne. Zabezpieczamy przejazd rolników w kierunku Marek – informuje podkomisarz Justyna Stopińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie.
Czy dojdzie do blokady ronda w Zegrzu Południowym w godzinach popołudniowych?
Warto w tym miejscu przypomnieć, że rolnicy mają zgodę na blokadę rond w Zegrzu Południowym w powiecie legionowskim oraz w Markach w powiecie wołomińskim od godziny 10 w środę, 6 marca 2024 r. do godziny 10 w czwartek, 7 marca 2024 r. Nie wykluczają, że nie skorzystają z tych możliwości i nie zablokują ronda w naszym regionie np. w godzinach popołudniowych. – Do Warszawy nie możemy wjechać. Niedługo rozpoczniemy protest na rondzie w Markach. Nie wykluczam, że w drodze powrotnej nie zablokujemy ronda w Zegrzu Południowym – mówi Mateusz Żurawiński, koordynator rolniczych protestów w powiecie pułtuskim. – Sytuacja jest dynamiczna. O ewentualnej blokadzie ronda w powiecie legionowskim najwcześniej będę mógł się wypowiedzieć w godzinach popołudniowych – dodaje.
Do sprawy będziemy wracać.