Budowa żłobka publicznego, podwyżki dodatków motywacyjnych dla nauczycieli i zniesienie opłaty adiacenckiej dla mieszkańców – to najważniejsze konkrety z programu wyborczego 31-letniego Artura Sierawskiego, historyka i przedsiębiorcy ubiegającego się w najbliższych wyborach samorządowych o mandat wójta gminy Wieliszew. Jedyny rywal wieloletniego włodarza tej gminy, 46-letniego Pawła Kownackiego utworzył swój własny komitet wyborczy, w którym skupił swoich najbliższych współpracowników, którzy powalczą ponadto o mandaty nowych wieliszewskich radnych.
Wieloletni wójt będzie miał rywala
Wygląda na to, że wieloletni wieliszewski włodarz, Paweł Kownacki, który już od 14 lat jest wójtem tej gminy w kwietniowych wyborach samorządowych będzie miał rywala. O mandat wójta będzie się bowiem również ubiegał 31-letni Artur Sierawski, historyk i lokalny przedsiębiorca. Kandydat utworzył swój własny komitet wyborczy tj. Komitet Wyborczy Wyborców (KWW) Wspólnota Trzech Wsi, w którym skupił 8 swoich najbliższych współpracowników, którzy w tych samych wyborach powalczą o mandaty nowych wieliszewskich radnych.
Kim jest Artur Sierawski?
31-letni Artur Sierawski od urodzenia mieszka w Krubinie. Z wykształcenia jest historykiem, z zamiłowania zaś nauczycielem. Aktualnie prowadzi zakład pogrzebowy w gminie Jabłonna. Oprócz tego, kandydat na wójta jest społecznikiem, który od wielu lat działa na rzecz lokalnej społeczności, jest m. in. strażakiem ochotnikiem, członkiem rady sołeckiej wsi Krubin oraz współzałożycielem Wieliszewskiego Klubu Historycznego. – Gmina Wieliszew znana ze swojego uroku i lokalnej atmosfery, stoi przed wyborem nowego stylu zarządzania. W związku z dynamicznymi zmianami w charakterze naszej gminy, zmieniają się też potrzeby mieszkańców. Zmieniają się oczekiwania i tych osób mieszkających tutaj „od zawsze” oraz tych „nowych”. Gwałtowny wzrost liczby mieszkańców powoduje przyspieszenie pewnych procesów. Urbanizacja jest procesem nieuniknionym. Nasze zaangażowanie wynika z głębokiej potrzeby transformacji i dostosowania się do dynamicznych zmian w charakterze gminy. Stąd wynikła potrzeba utworzenia nowego Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Trzech Wsi. Wszyscy członkowie jesteśmy sąsiadami, których jednoczy wspólny cel – stworzenie lepszej przyszłości dla naszej gminy. Bez powiązań z żadną partią polityczną czy grupą lokalnych interesów, stajemy jako niezależni kandydaci, gotowi wprowadzić realne zmiany. Naszym impulsem do startu w wyborach jest silna potrzeba zmian, a nasze hasło wyborcze mówi wszystko: Czas na Zmiany! Chcemy skupić się na zwiększeniu nacisku na poprawę komfortu życia każdego mieszkańca naszej gminy. I mamy na to pomysł! – mówi Artur Sierawski.
Program wyborczy
Budowa żłobka publicznego, podwyżki dodatków motywacyjnych dla nauczycieli i zniesienie opłaty adiacenckiej dla mieszkańców – to najważniejsze konkrety z programu wyborczego ubiegającego się o mandat wójta gminy Wieliszew, Artura Sierawskiego. Wśród pozostałych, jednak już nie tak konkretnych propozycji należą m. in. harmonijny urbanistyczny rozwój gminy, budowa i rozbudowa infrastruktury drogowej oraz wodociągowo-kanalizacyjnej, uruchomienie monitoringu gminnego i przywrócenie oświetlenia na ulicach nocami, inwestycje w transport zbiorowy w gminie Wieliszew, budowa nowych gminnych przestrzeni rekreacyjnych oraz rozwój gminnej bazy turystycznej, poprawa oferty zajęć wyrównawczych i kół zainteresowań dla uczniów w wieliszewskich placówkach oświatowych, zaangażowanie seniorów w gminne procesy decyzyjne, wspieranie lokalnej przedsiębiorczości oraz zwiększenie pozyskiwania środków zewnętrznych.
Listy wyborcze KWW Wspólnota Trzech Wsi
KWW Wspólnota Trzech Wsi Artura Sierawskiego zamierza zrealizować powyższe cele, poprzez osoby kandydujące w najbliższych wyborach samorządowych do Rady Gminy Wieliszew. Chętnych na te stanowiska jest aż dziewięciu.
Poniżej publikujemy kompletne listy kandydatów KWW Wspólnota Trzech Wsi na radnych do Rady Gminy Wieliszew.
Okręg wyborczy nr 1 obejmujący swoim zasięgiem takie miejscowości jak Janówek Pierwszy, Górę i Krubin.
Artur Sierawski, historyk i przedsiębiorca, będący zarazem kandydatem na wójta gminy Wieliszew.
Okręg wyborczy nr 3 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Olszewnica Stara i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Długą (strona nieparzysta od nr 1 do końca), Jałowcową, Jaśminową, Franciszka Karpińskiego, Kwiatową, Lawendową, Leśną, Lotniczą, Małą, Marysieńki, Adama Naruszewicza, Juliana Ursyna Niemcewicza, Ogrodową, Polną (strona parzysta od numeru 2 do nr 26, strona nieparzysta od nr 13 do nr 35), Prostą, Słoneczną Polanę, gen. dyw. Witolda Urbanowicza, Warszawską, Wiejską (strona nieparzysta od nr 29 do końca), Wojska Polskiego oraz Zorzy.
Maciej Kubicki, mieszkaniec Olszewnicy Starej, pracownik kancelarii prezydenta Polski, absolwent politologii na Uniwersytecie Gdańskim.
Okręg wyborczy nr 5 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Skrzeszew i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Anielską, Brygady Pościgowej, Cedrową, Cisową, Cyprysową, Juliana Fałata, Familijną, Zdzisława Grocholskiego, Jodłową, Kościelną (od numeru 1 do 45 nieparzyste, od numeru 2 do 54 parzyste, od numeru 47a do numeru 93 nieparzyste, od numeru 56 do numeru 114A parzyste), Krótką, Leśną, Łagodną, Nowodworską, Polną, Rozwojową, Różaną, Senną, Sielankową, Spokojną, Szkolną, Świerkową, Jana Brzechwy, Józefa Chełmońskiego oraz Kwitnącą.
Aneta Kroker, mieszkanka Skrzeszewa, florystka, przedsiębiorczyni.
Okręg wyborczy nr 6 obejmujący swoim zasięgiem miejscowości takie jak Komornica, Poddębie, Sikory i Topolina oraz część miejscowości Skrzeszew i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Bagienną, Dojazdową, Górną, Graniczną, Janiny, Juliusza Słowackiego, Kościelną (od numeru 95 do numeru 173 nieparzyste, od numeru 116 do numeru 156 parzyste), Łączną, Mikołaja Reja, Nasielską, Olszankową, Partyzantów, Polanę Klucz, Ptasi Azyl, Spacerową, Turystyczną oraz Wczasową.
Agnieszka Kalinowska, mieszkanka Wieliszewa, absolwentka Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.
Okręg wyborczy nr 7 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Wieliszew i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: 600-lecia, Bobrową, Chmielną, Wiktora Dziarskiego, Jaśminową, Mirabelki, Modlińską (strona parzysta nr od 166 do końca, strona nieparzysta nr od 159 do końca), Poniatówkę, Józefa Przedpełskiego, Ptasią, kapitana Stanisława Konstantego Sadkowskiego, Spokojną, Józefa Truszczyńskiego, Wiśniową, Zacisze oraz Żabią.
Anita Twardo, mieszkanka Wieliszewa, inżynier bezpieczeństwa i higieny pracy, pracownik Szkoły Podstawowej nr 2 (SP nr 2) w Wieliszewie.
Okręg wyborczy nr 8 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Wieliszew i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Baśniową, Dębową, Flisaków, Górki, Jarzębinową, Jeziorną, Konwaliową, Lawendową, Leśną, Łąkową, Magnolii, Miętową, Niepodległości, Różaną, Sasankową, Sosnową, Spacerową, Storczyków, Świerkową, Świętojańską, Willową oraz Żurawią.
Katarzyna Greśkiewicz, kierowniczka nadzoru wodnego w Wodach Polskich w Wołominie, członkini Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Skrzeszewie.
Okręg wyborczy nr 9 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Wieliszew i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Magnacką, Modlińską (strona nieparzysta od numeru 137 do 157, strona parzysta od numeru 106A do 164G), księdza Jerzego Popiełuszki, Słoneczną, Wesołą oraz Żytnią.
Paweł Skop
Okręg wyborczy nr 10 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Wieliszew i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Aleję Solidarności (strona parzysta nr 70 i strona parzysta nr 70A, strona nieparzysta nr od 11 do końca), Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (strona parzysta od nr 2 do końca), Królewską, Krótką, Książęcą, Janusza Kusocińskiego, Modlińską (strona nieparzysta nr od 31 do nr 135C, strona parzysta nr od 2 do 98A), Myśliwską oraz Poprzeczną.
Dariusz Żukowski, mieszkaniec Wieliszewa, z wykształcenia leśnik.
Okręg wyborczy nr 12 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowość Łajski i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Aleję Róż, Białobłocką, Bukową, Choinową, Fryderyka Chopina,Władysława Sikorskiego (od numeru 2 do końca parzyste), Grzybową, Gwiaździstą, Kasztanową, Klonową, Kolejową (od numeru 12 do numeru 200), Konwaliową, Leśną, Leszczynową, Lipową, Modrzewiową, Nowodworską (od numeru 89 do końca nieparzyste, od numeru 92 do końca parzyste), Paprociową, Polną, Przemysłową, Przylesie, Stanisława Moniuszki, Suwalną, Topolową (od numeru 2 do końca parzyste), Wierzbową, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Burzową, Gościnną, Malinową, Sadową, Szarych Szeregów, Szczęśliwą oraz Augusta Potockiego.
Mariusz Cendrowski, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej.
Zdjęcia: KWW Wspólnota Trzech Wsi, Facebook