Idź na wybory! Wybierz lepszą przyszłość

kolejrka

Wybory samorządowe już 7 kwietnia. Tego dnia wybierzemy naszych przedstawicieli do rad gmin i powiatów. Damy także mandat zaufania radnym województwa oraz wójtom, burmistrzom i prezydentom. To od naszych głosów zależy, w jakim kierunku będą się rozwijać nasze małe ojczyzny. Każdy głos ma znaczenie.

 

Jaka będzie frekwencja? To zależy od nas

Według danych PKW na Mazowszu w wyborach samorządowych może wziąć udział ponad 4 mln wyborców, a głosowanie odbędzie się w blisko 3,5 tys. obwodów. Niestety, jak pokazują badania – wybory samorządowe cieszą się zwykle mniejszym zainteresowaniem, niż parlamentarne, stąd niższa frekwencja. Mniejszy udział w wyborach samorządowych zauważalny jest zwłaszcza w grupie młodych wyborców. A to właśnie samorządowcy są najbliżej obywateli, ich codziennych spraw i mają wpływ na funkcjonowanie lokalnych społeczności.

 

Czy Mazowsze powtórzy frekwencyjny sukces?

Podczas ostatnich wyborów samorządowych w 2018 r. jedynym regionem w Polsce, w którym frekwencja wyniosła ponad 60 proc. było Mazowsze! Najliczniej głosowali mieszkańcy Warszawy
– blisko 67 proc., a tuż za nimi uplasowali się mieszkańcy powiatu przysuskiego – 65 proc., sokołowskiego, szydłowieckiego i warszawskiego zachodniego. Wszędzie tam blisko 62 proc. wyborców wzięło udział w głosowaniu. Biorąc pod uwagę całe województwo mazowieckie, może się ono pochwalić najwyższym w kraju udziałem wyborców w głosowaniu wynoszącym 61,02 proc.

 

Jak podkreśla Anna Brzezińska, radna województwa, przewodnicząca sejmikowej Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu – w wyborach samorządowych  decydujemy o przyszłości swojej i przyszłych pokoleń. – Wybieramy naszych przedstawicieli, którzy przez 5 następnych lat będą wprowadzać w życie wartości, którymi się kierujemy. Solidarność, pomocniczość i zaangażowanie to szczególne drogowskazy dla każdego samorządowca – zaznacza radna.

 

Sejmik Województwa Mazowieckiego to kluczowy organ w tworzeniu programów wsparcia, które odpowiadają na potrzeby mieszkanek i mieszkańców. W kompleksowy sposób wspomagają różne dziedziny życia, wspierają m.in. inwestycje w ochronę zdrowia, placówki kultury i programy edukacyjne skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, ale także do seniorów i seniorek na całym Mazowszu
– dodaje radna Anna Brzezińska.

 

Wtóruje jej Dorota Stalińska, radna województwa, wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. – Zawsze powtarzałam, że nie będzie wielkiej kultury bez inwestowania w najmniejsze placówki kulturalne. To często właśnie w małych miejscowościach rodzą się największe talenty. Musimy dawać im szansę i wspierać w spełnianiu marzeń. Inwestycje w kulturę, to inwestycje we wrażliwość kolejnych pokoleń. Dzieci i młodzież na Mazowszu mają we mnie swoją sojuszniczkę – tak rozumiem pracę w samorządzie i z tego powodu zachęcam wszystkich do udziału w wyborach – z miłości do kultury.

 

Jak oddać ważny głos?

  1. Sprawdź swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców i znajdź swój lokal do głosowania.
  1. Idąc do lokalu wyborczego pamiętaj, aby mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.
  2. Na każdej karcie do głosowania postaw jeden znak „X” w kratce po lewej stronie obok nazwiska jednego wybranego kandydata.

 

Pamiętajmy, że nasz głos ma znaczenie, dlatego ważne jest, abyśmy dokonali świadomego i odpowiedzialnego wyboru.Nasze małe ojczyzny potrzebują opieki, zaangażowania i skuteczności w działaniu. W nadchodzących wyborach samorządowych pokażmy, że Mazowsze ma najbardziej zaktywizowaną społeczność. Kierunek, w którym przez kolejne 5 lat będzie zmierzało Mazowsze musi uwzględniać wszystkie grupy społeczne. Na tym polega praca radnych, burmistrzów i wójtów, na wsłuchiwaniu się w głos swoich mieszkańców i realizowanie ich oczekiwań, włączając w nie wszystkich apelują Anna Brzezińska i Dorota Stalińska, radne województwa.

 

Etykiety

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 1

  1. Chceta chłopy coby tu rzyka mleka płynęła? To głosujta na świnki przy korytku. Na 10 samorządowców 4 kręci własne lody, a 5 bierze diety i na tym ich robota się kończy. Do koryta pchają się zazwyczaj te
    same od lat nieskażone inteligencją mordy. Sporo radnych nie potrafi przeczytać uchwały ze zrozumieniem, o analizie budżetu gminy nie wspomnę. O czymś takim jak patrzenie perspektywiczne, to nawet szkoda wspominać, bo jest tu i teraz. I tak to „głosujmy” wygląda.

Dodaj komentarz