W środę (3 kwietnia) odbyła się konferencja prasowa pod Gminnym Centrum Kultury w Jabłonnie (Dom Ogrodnika), podczas której Witold Urbański przedstawił swoją osobę jako kandydata na Wójta Gminy Jabłonna oraz kandydatów na radnych jabłonowskich z Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Urbańskiego. Kandydat na wójta przedstawił również najważniejsze założenia programowe swojego komitetu oraz rozwiązania, jak je zrealizować.
Wśród najważniejszych rzeczy, którymi w przypadku wygrania wyborów na wójta Gminy Jabłonna zamierza zająć się Witold Urbański prezentują się następująco:
- Usprawnienie transportu zbiorowego dla mieszkańców gminy Jabłonna do Warszawy
- Przyśpieszenie budowy wodociągów i kanalizacji na terenie gminy Jabłonna
- Budowa dróg i asfaltowanie dróg gruntowych na terenie gminy Jabłonna
- Budowa szkół w Jabłonnie i Skierdach
- Wykorzystanie potencjału turystycznego i rekreacyjnego Wisły poprzez współpracę m.in. z Polską Akademią Nauk (PAN) i przedsiębiorcami
- Poprawa komfortu życia seniorów na ternie gminy Jabłonna
Witold Urbański przedstawił również kandydatów z Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Urbańskiego, którzy kandydują do Rady Gminy Jabłonna:
Okręg nr 1: Jacek Zieliński – pasjonat kolarstwa, mieszkaniec Jabłonny od pokoleń. Prywatnie mąż i ojciec trzech synów. Przedsiębiorca z branży cyberbezpieczeństwa i logistyki transportu.
Okręg nr 3: Mariusz Mówiński – Doświadczony przedsiębiorca, ultramaratończyk, społecznik. Od 20 lat mieszkaniec Jabłonny, twórca Stowarzyszenia Sportowego Polskie Ultra. Dyrektor biegu Backyard Ultra Polska odbywającego się na terenach Pałacu w Jabłonnie, biegu kultowego przyciągającego najlepszych zawodników z Polski oraz innych krajów Europy. Doświadczony przedsiębiorca.
Okręg nr 4: Beata Morawska – Coach rozwoju osobistego. Działaczka społeczna. Przez lata prowadziła Akademię Dzieciaków w Legionowie. Angażuje się w sprawy lokalnej społeczności i szkolnictwa. Od 2013 roku mieszkanka Jabłonny. Od 2016 działa aktywnie jako przedsiębiorca zdobywając praktyczne umiejętności niezbędne w relacji z drugim człowiekiem.
Okręg nr 5: Przemysław Grygowski – z Mazowszem związany od lat, wraz z rodziną mieszka w Jabłonnie od 2005 r., inżynier branży budowlanej. Absolwent Politechniki Warszawskiej. Od wielu lat czynnie działa na rzecz wspólnoty mieszkaniowej.
Okręg nr 6: Magda Cieszkowska – Studentka III roku prawa na UKSW, marketingowiec, graficzka, prezes Koła Naukowego. Od najmłodszych lat działa na rzecz lokalnej społeczności. Swoją działalność społeczną rozpoczęła już w szkole podstawowej podczas licznych wolontariatów, które kontynuuję do dziś.
Okręg nr 7: Katarzyna Śniadecka – Z wykształcenia jest historykiem, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej, aktualnie doktorantka Akademii Vistula. Działa i publikuje w Instytucie Historycznym im. Andrzeja Ostoja Owsianego, Instytucie Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Światowym Związku Żołnierzy AK – Kole Krajowym „Opocznik”. Posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte na stanowiskach biznesowych w wielu firmach i korporacjach.
Okręg nr 9: Witold Urbański – Mieszkaniec gminy Jabłonna, działacz społeczny. Ma dwójkę dzieci, które obecnie studiują. Posiada doświadczenie w dziedzinie przedsiębiorczości oraz administracji publicznej, jest audytorem wewnętrznym funduszy UE i krajowych, zarządzał biurem powiatowym ARiMR. Posiada wykształcenie wyższe uzupełnione o studia podyplomowe (tytuł MBA). Od 2018 roku jest radnym gminy Jabłonna.
Okręg nr 12: Faustyna Białous – Z wykształcenia polonistka, z zawodu badacz społeczny. Od lat działa w kole naukowym, w którym m.in. organizuje ogólnopolskie konferencje naukowe. Ciągle poszerza swoją wiedzę, obecnie studiuję socjologię. Mieszkam z rodziną w Chotomowie od 15 lat.
Okręg nr 13: Krzysztof Brukwicz – Z wykształcenia prawnik, obecnie na studiach podyplomowych na Politechnice Warszawskiej. W Chotomowie mieszka od 15 lat. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Miłośnik podróży motocyklowych, który jeżdżąc po Polsce przekonał się jak wiele jest do zrobienia w gminie Jabłonna.
Okręg nr 14: Cyryla Wilga – Od 30 lat mieszkanka Rajszewa, szczęśliwa mama trójki dzieci i żona. Obecnie prowadząca działalność gospodarczą. Zaangażowana w życie lokalnej społeczności, przez wiele lat zgłaszająca postulaty do gminy o poprawę infrastruktury i jakości życia.
Okręg nr 15: Paulina Zubrzak – Dziennikarka i specjalista bezpieczeństwa wewnętrznego z wykształcenia, przedsiębiorczyni z branży beauty oraz przyszła podolog. Mieszkanka Trzcian. Prywatnie żona i mamą dwóch córek.
Poniżej publikujemy założenia programowe Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Urbańskiego:
O odważnych projektach musimy głośno mówić i je realizować
W 2018 roku dzięki poparciu mieszkańców zostałem Radnym Gminy Jabłonna, to dzięki współpracy z mieszkańcami doprowadziłem do utworzenia nowego sołectwa Chotomów Północny wspólnie doprowadziliśmy do powstania pierwszego Koła Gospodyń Wiejskich w Gminie, utworzenia ścieżki edukacyjnej w lesie i wielu inicjatyw opisanych na stronach Gazety Powiatowej. Zostaliśmy zauważeni podczas planowania inwestycji, jednak wciąż widzę potencjał na szybsze i efektywne realizowanie zadań w całej Gminie. To byłby dla mnie zaszczyt i przyjemność zostać wójtem Gminy Jabłonna. Jednym z moich celów jest otworzyć Urząd Gminy mieszkańcom. Mogę zagwarantować, że wszystkie działania urzędu będą realizowane transparentnie, a pełny dostęp do informacji publicznej będzie normą.
Ze względu na duże i rosnące zadłużenie Gminy aktualne jest około 100 milionów zł, musimy jednak przeprowadzić audytu wszystkich procesów i wydatków, wyjaśnić sytuację niewypłacalnych dłużników Gminy takich jak pola golfowe z tymi tematami sobie poradzimy. Przewiduję, że pojawią się sprawy, których odkrycie wprowadzi wiele oszczędności. Konieczne jest zapewnienie pełnej kontroli finansów w Gminie i dobrego przygotowania organizacyjnego, abyśmy mogli skorzystać z ogromnych pieniędzy z KPO. Dla mnie ważne jest żeby wdrażać rozwiązania urbanistyczne przyjazne mieszkańcom i zadbać o maksymalizację efektów, czyli ważna jest nie tylko ilość kilometrów wybudowanego wodociągu czy kanalizacji, ale ilu mieszkańców będzie z tego korzystało.
Wyzwaniem jest też transport zbiorowy do Stolicy i pomiędzy najbliższymi miejscowościami to dla mnie priorytet, który pozwoli na zmniejszenie ruchu samochodowego i poprawi jakość powietrza, co przełoży się na nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Z sukcesami przekonuję do tego samorząd warszawski, wspólnie osiągniemy szybki rezultat w postaci bezpośredniego autobusu do metra Młociny, a w dalszej przyszłości połączenie tramwajowe. Dla mnie oczywistym jest włączenie stacji PKP Chotomów i Janówek do ZTM warszawskiej strefy.
O odważnych projektach musimy głośno mówić i nad nimi pracować bo tylko wtedy jest szansa, że będą zrealizowane. W mojej ocenie budowa wodociągów i kanalizacji wymaga przyspieszenia tempa oraz włączenia wsi zachodnich. Realizacja prac budowlanych musi być kompleksowo nadzorowana, tak aby uniknąć wielokrotnych utrudnień w tym samym miejscu i co najważniejsze zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Będę chciał przekonać większość radnych nowej kadencji, że sprawne wykonanie na wszystkich drogach gruntowych nakładek asfaltowych przyniesie oszczędności i poprawi estetykę oraz komfort życia mieszkańców pamiętajmy, że drogi bez unoszącego się kurzu to lepsza jakość powietrza. Zaproponuję mieszkańcom zakładkę na stronie WWW do zgłaszania problemów i pomysłów, która posłuży jako jedno ze źródeł opracowania i wdrożenia wspólnie z radnymi Wieloletniego Planu Inwestycyjnego WPI. Zależy mi na tym, żeby dobre pomysły naszych mieszkańców były docenione i brane pod uwagę jednym z nich jest dołączenie naszej gminy do warszawskiego systemu roweru miejskiego. Chcesz rozwoju zagłosuj na zmianę.
Chciałbym zaznaczyć, że wszystkie rozpoczęte już zadania powinny być kontynuowane. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców to rozpoczęcie remontu wałów przeciwpowodziowych na Wiśle, jestem przekonany, że ten proces inwestycyjny może być przyspieszony. Ważnym tematem jest także budowa drugiego odcinka obwodnicy Jabłonny. Będę zabiegał, aby Samorząd Województwa jak najszybciej wprowadził ten projekt w fazę realizacji. Ta droga poprawi bezpieczeństwo i pozwoli na rozwój centrum Jabłonny estetycznego i przyjaznego dla mieszkańców.
W dziedzinie nauki widzę potrzebę stworzenia dla młodzieży nowoczesnej szkoły średniej oraz wykorzystanie obecności Polskiej Akademii Nauk na naszych terenach. W tej sprawie prowadziłem już rozmowy z pracownikami naukowymi instytutu i mam z ich strony deklarację współpracy i wsparcia. Dodam, że jestem zwolennikiem budowy dwóch szkół w Jabłonnie i Skierdach gdzie Gmina posiada już kupione działki i takie rozwiązanie przyniesie oszczędności w dowożeniu dzieci, oraz poprawi wygodę mieszkańców.
Kierowanie Gminą to szereg wyzwań, rozwiązywania problemów i odpowiedzialności, którym razem z mieszkańcami sprostam. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy głosowali na mnie w ostatnich wyborach na radnego cieszę się, że mogłem dla Was pracować oraz wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do mojego kandydowania na wójta. W imieniu swoim i wszystkich kandydatów na radnych z KWW Witold Urbański zapraszam Państwa na wybory 7 kwietnia 2024 r. od godziny
7 rano do 21.
Zapraszamy na nasz fanpage
Fb KWW Witold Urbański