Mimo że panele laminowane od dekad są wybierane jako wykończenie posadzki w mieszkaniach czy domach, to ich wygląd często krytykowano za brak naturalności w porównaniu do podłóg drewnianych. Jednakże ta opinia już parę sezonów wstecz się zdezawuowała dzięki innowacyjnym technologiom, które pozwoliły doścignąć naturalność podłóg drewnianych. Te nowe podłogi to połączenie kontrastów, gdzie każdy detal odzwierciedla ich unikatowość.
Mimo że panele laminowane od dekad są wybierane jako wykończenie posadzki w mieszkaniach czy domach, to ich wygląd często krytykowano za brak naturalności w porównaniu do podłóg drewnianych. Jednakże ta opinia już parę sezonów wstecz się zdezawuowała dzięki innowacyjnym technologiom, które pozwoliły doścignąć naturalność podłóg drewnianych. Te nowe podłogi to połączenie kontrastów, gdzie każdy detal odzwierciedla ich unikatowość.
Trend na panele podłogowe imitujące naturalne drewno, kamień lub marmur
W 2024 r. trendy podłogowe nie tylko kierują się ekonomią, ale także wprost odnoszą się do naturalności wzornictwa. Wyróżniające się wzory słojów, autentyczne ślady po sękach, oraz paleta najpiękniejszych odcieni naturalnego drewna, a nawet doskonała imitacja kamieni szlachetnych, zdobywają uznanie wśród miłośników wnętrzarskich nowości. To właśnie odniesienie do natury staje się wiodącym motywem wśród najnowszych trendów podłogowych. Nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał zniknąć w przyszłych latach, gdyż podłogi stanowią istotne tło dla całego wnętrza.
Obecnie najmodniejsze kolory podłóg harmonizują z aktualnymi trendami kolorystycznymi wnętrz, które inspirowane są przede wszystkim naturą. Panele o wyrazistych odcieniach drewna nadal cieszą się największym uznaniem. Bogata paleta różnych tonacji dębu czy orzecha doskonale komponuje się z nowoczesnymi, eleganckimi i designerskimi aranżacjami wnętrz.
Warto zauważyć, że w modnych wnętrzach, ciepłe odcienie podłóg nadają pomieszczeniom przytulny i domowy charakter. Natomiast panele winylowe w stonowanej szarości wnoszą do wnętrz nutkę rustykalnego uroku, dodając im wyjątkowego stylu. Oprócz szarości modne podłogi obejmują również odcienie beżu, bieli oraz głębokiej czekolady, które nadają przestrzeni bogactwo kolorystyczne i wyrafinowany charakter.
Popularność wzorów, które naśladują unikatowe usłojenie i teksturę naturalnych materiałów
Innowacyjne panele podłogowe wyróżniają się niezwykłą wiernością odwzorowania tekstury drewna oraz precyzyjną strukturą synchroniczną, co sprawia, że trudno jest rozróżnić powierzchnię paneli od autentycznej deski drewnianej. Możemy tę fakturę zweryfikować i sprawdzić jak prezentują się najwyższej jakości panele np. w salonach Grupy Fachowiec.
Nowe wzory imitujące orzech z zastosowaniem zaawansowanych technologii przekonująco odwzorowują naturalne usłojenie, które trudno odróżnić od ich naturalnych pierwowzorów. Ekskluzywne propozycje dla najbardziej wymagających klientów, nawiązujące do struktury modrzewia, utrzymane są w tonacjach szarości z delikatnym dodatkiem łagodnego beżu. Natomiast dęby, znane z elegancji i klasy, prezentują się dzisiaj niezwykle stylowo. Coraz częściej stosowana czterostronna V-fuga oraz zastosowanie struktury drewna szczotkowanego dodają panelom jeszcze większej naturalności. Perfekcyjnie odwzorowane słoje drewna oraz autentyczny rysunek to wyjątkowe cechy charakteryzujące kolekcje paneli laminowanych. Popularne nieustannie pozostają też te bardziej egzotyczne wzory, takie jak usłojenie wiązów, pinii, czy platanów.
Zastosowanie nowoczesnych technologii, które sprawiają, że panele są trudne do odróżnienia od prawdziwego drewna czy kamienia
Od kilku sezonów struktura synchroniczna cieszy się rosnącą popularnością jako jeden z głównych trendów w branży podłóg. Co sprawia, że wyróżnia się ona spośród innych rozwiązań, a także co stoi za jej coraz większym uznaniem. Panele laminowane wyposażone w tę strukturę doskonale odzwierciedlają naturalny wygląd drewna, często bazując na wzorze dębu, ale nie tylko. Jest to rezultat zaawansowanej technologii wytłaczania, która synchronizuje strukturę powierzchni z układem słoi widocznym na dekoracyjnym wzorze, stąd właśnie nazwa tej technologii. Dzięki temu podłoga prezentuje się niezwykle autentycznie, a stale doskonalone procesy produkcyjne sprawiają, że coraz trudniej odróżnić ją od podłóg wykonanych z prawdziwego drewna.