Dlaczego maszynka do mielenia mięsa się zapycha?

17774-SBrWj4spfxPTEpSW

Jeśli Twoja maszynka do mięsa często się zapycha – to znak, że korzystasz z niej w nieprawidłowy sposób. Dlatego wspólnie zastanowimy się, dlaczego tak może się dziać i wyjaśnimy, co możesz zrobić, aby uniknąć w przyszłości podobnych sytuacji.

 

Zapchana maszynka do mielenia mięsa – poznaj najczęstsze przyczyny!

Zapychanie się maszynki do mięsa jest zwykle spowodowane przez kilka czynników. Co istotne dzieje się tak nawet wtedy, gdy w Twojej kuchni króluje najlepsza maszynka do mielenia mięsa do kupienia na sklep.jelux.pl. Model nie ma znaczenia, jeśli nie przestrzegasz kilku podstawowych wskazówek.

 

Zapchana maszynka do mielenia mięsa – co może być przyczyną?

  • Tępe ostrza maszynki do mięsa.
  • Obecność ścięgien w mielonym mięsie.
  • Niewłaściwa higiena i pielęgnacja urządzenia.
  • Umieszczanie zbyt dużej ilości mięsa w komorze do mielenia na raz.
  • Częste mielenie tkanek łącznych, więzadeł i innych twardszych części mięsa.

 

Zapychanie się maszynki do mięsa stanowi bardzo powszechny problem wśród osób, które korzystają z tego urządzenia. Nawet jeśli uwzględniasz rekomendowaną ilość mięsa wkładanego do pojemnika – być może spotykasz się z taką sytuacją ze względu na niewłaściwe użytkowanie urządzenia. Najważniejsze jest dokładnie zapoznać się z instrukcja producenta – wtedy najlepiej wiesz, co robić i jak konserwować sprzęt, aby uniknąć zapychania. Możesz też o poradę podpytać sklep Jelux lub inny, w którym nabyłeś maszynkę. Pamiętaj też, że odpowiedzialność za czystość urządzenia jest najważniejsza.

 

Ważne! Nie wszystkie maszynki do mięsa są zaprojektowane do wykonywania tego samego zadania. Niektóre modele z łatwością radzą sobie z mieleniem kurczaka, podczas gdy inne rozpadają się, nawet jeśli mięso ma odrobinę tłuszczu. Dlatego ważne jest upewnić się, że maszynka do mielenia mięsa którą kupujesz – spełnia Twoje oczekiwania względem planowanego użytkowania.

 

Co robić, a czego unikać – aby maszynka do mielenia mięsa tak często się nie zapychała?

Dbaj o to, aby wszystkie podzespoły maszynki były w dobrym stanie. W końcu to są właśnie te części, którymi kroisz i mielisz mięso, więc musisz upewnić się, że są ostre i gotowe do działania. Oczywiście po jakimś czasie mogą się nieco stępić, wtedy najlepiej jest je naostrzyć zgodnie z zaleceniami producenta. 

 

Co najważniejsze, czyść maszynkę do mięsa tak często, jak pozwala na to czas.  Prawidłowe czyszczenie ostrzy jest równie ważne.  Zawsze po doprowadzeniu ich do czystości upewnij się, że są suche, aby uniknąć korozji. 

 

Pamiętaj też, że maszynka do mielenia mięsa działa najlepiej, gdy jej elementy są zimne. Jeśli masz miejsce, trzymaj wszystkie części nieelektryczne w zamrażarce, a przynajmniej włóż je do zamrażarki chwile przed użyciem (godzina powinna być całkowicie wystarczająca).

 

Wskazówka dodatkowa! Czas poświęcony na krojenie mięsa  jest odzyskiwany podczas mielenia. Kiedy zadbasz o to, by posiekać mięso na mniejsze kawałki, łatwiej będzie się z nimi uporać w trakcie mielenia. Duże kawałki mięsa częściej powodują zatykanie niż mniejsze.