Miejski Architekt Zieleni, Miejski Urbanista, Pełnomocnik ds. Jakości Powietrza, czy też Koordynator Sportu Szkolnego – to nowe stanowiska, które utworzone zostaną w strukturach organizacyjnych Urzędu Miasta (UM) w Legionowie już w następny poniedziałek, 2 grudnia 2024 r. Oprócz tego, wybrane referaty miejskiego magistratu zmienią nazwy, a niektóre z nich zostaną rozbudowane, zyskując tym samym nowe obowiązku służbowe.
Od poniedziałku, 2 grudnia 2024 r. zmienia się struktura organizacyjna UM w Legionowie. Zmiany w tej strukturze zarządzeniem wydanym pod koniec listopada 2024 r. wprowadził prezydent Legionowa, Bogdan Kiełbasiński.
Miejski Architekt Zieleni, Miejski Urbanista, Pełnomocnik ds. Jakości Powietrza, czy też Koordynator Sportu Szkolnego – to tylko niektóre nowe jeszcze oficjalnie nieobsadzone stanowiska, które utworzone zostaną w strukturach organizacyjnych legionowskiego magistratu. Oprócz tego, wybrane referaty tegoż urzędu zmienią nazwy, a niektóre z nich zostaną rozbudowane, zyskując tym samym nowe obowiązki służbowe.
Poniżej, publikujemy grafiki obrazujące jeszcze obecnie obowiązujący schemat organizacyjny UM w Legionowie oraz ten, który zacznie obowiązywać w poniedziałek, 2 grudnia 2024 r.
Struktura organizacyjna UM w Legionowie, obowiązująca do końca listopada 2024 r., fot. UM w Legionowie
Struktura organizacyjna UM w Legionowie, obowiązująca od 2 grudnia 2024 r., fot. UM w Legionowie
Dzięki zmianom, legionowscy urzędnicy będą lepiej i skuteczniej realizować plany rozwojowe Legionowa
– Zmiany w regulaminie organizacyjnym UM to nic innego jak dostosowanie struktury do bieżących potrzeb i zadań, które realizujemy jako samorząd – wyjaśnia Monika Jakubiak-Rososzczuk, rzecznika prasowa miejscowego magistratu. – Przez pół roku bacznie przyglądaliśmy się pracy poszczególnych komórek organizacyjnych, rozmawialiśmy z urzędnikami, weryfikowaliśmy zgłaszane trudności i diagnozowaliśmy słabe ogniwa. Układaliśmy szczegółowy plan rozwoju miasta i analizowaliśmy każdy element funkcjonowania urzędu, oceniając jednocześnie efekty pracy poszczególnych komórek organizacyjnych. Jesteśmy przekonani, że zaproponowane zmiany usprawnią nasze działanie. Inne potrzeby w Legionowie były kilka, czy kilkanaście lat temu, inne są dziś. Realizację istotnych zadań trzeba przyspieszyć, w innych obszarach lepiej skoordynować pracę, inaczej podzielić obowiązki, wyznaczyć zespoły i ich liderów, którzy w całości wezmą odpowiedzialność za konkretne obszary np.: Wydział Środowiska i Ekologii, a w nim referaty, nad realizacją wielowątkowych założeń czuwa naczelnik, za poszczególne elementy odpowiadają kierownicy. Niektórym sprawom w mieście, choćby zagospodarowaniu przestrzeni, czy terenom zielonym, trzeba przyjrzeć się szerzej, niż przez ostatnie lata. Tu potrzebni są specjaliści, którzy w sposób bardzo spójny, ale i całościowy wezmą za nie odpowiedzialność, stąd nowe funkcje: Miejski Architekt Zieleni, czy Miejski Urbanista. Wszystkie zmiany, które wprowadzamy mają jeden cel, jakim jest lepsze funkcjonowanie urzędu w każdym z obszarów, które wspólnie z mieszkańcami wyznaczyliśmy jako priorytetowe – tłumaczy Bogdan Kiełbasiński, prezydent Legionowa.