Serock. Coraz więcej włamań i kradzieży w gminie?

wlamanie-dom-kradziez

fot. simongroenewolt / Foter / CC BY-ND

Mieszkańcy gminy Serock skarżą się na coraz większą liczbę włamań do domów. Czy jednak to samo wynika z policyjnych statystyk?

Na jednym z for internetowych mieszkańcy gminy Serock prowadzą dyskusję o coraz większej liczbie włamań, do których dochodzi w tym roku na terenie całej gminy. W sobotę 24 stycznia 2015 roku miały miejsce 3 włamania w naszej „bezpiecznej” gminie: Ludwinowo Zegrzyńskie, Dosin i Jadwisin. Teraz w naszej gminie włamania do domów jednorodzinnych to chleb powszedni. Nie przeszkadza im nawet alarm ani nic innego. A co na to Policja ? Czy będziemy tak się po prostu przyglądać ? – komentuje jedna z użytkowniczek. Dwa kolejne włamania w Serocku do domów na Wyzwolenia. I jak nadal nie ma problemu ? – dodaje. Na Wyzwolenia? Przecież to prawie centrum miasta. Teraz widać co jest warto monitoring w tym mieście. Niepotrzebnie wydane pieniądze i szkoda prądu na te kamerki obecnie. – komentuje inny forumowicz. Postanowiliśmy sprawdzić więc, o ilu przypadkach włamań i kradzieży poszkodowani właściciele poinformowali policję.

Ukradli pieniądze i sprzęt wędkarski

Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, iż na terenie gminy od początku 2015 roku do policji wpłynęło 6 zgłoszeń dotyczących włamań i kradzieży. Pierwszy z przypadków miał miejsce 25 stycznia w Ludwinowie Zegrzyńskim. Tam sprawca wszedł do domu przez nawiercenie drzwi balkonowych, w środku nie było domowników. Z mieszkania złodziej wyniósł 2 tysiące złotych. Do kolejnego zdarzenia jeszcze w styczniu doszło na terenie miasta w okresie między 11 a 27 stycznia, złodziej podczas nieobecności właściciela wyłamał w domku letniskowym drzwi wejściowe i wszedł do środka. Z budynku wyniesiono sprzęt wędkarski o wartości około 4,5 tysiąca złotych.

W lutym 4 włamania

W lutym funkcjonariusze zostali poinformowani o 4 włamaniach, do których dochodziło zarówno w domach jak i domkach letniskowych znajdujących się na terenie miasta. Do przestępstw doszło w Serocku przy ulicy Polnej, 3  Maja, Radzymińskiej oraz Miłosza. Jednak z uwagi na dobro postępowania policja nie chce udzielać szczegółów dotyczących tych zdarzeń.

Nie znaleziono sprawców

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku mieszkańcy zwracali uwagę na plagę włamań w gminie, niestety policyjne statystyki pokazują, że gmina nadal boryka się z tym problemem. Na policję zgłaszają się kolejne poszkodowane osoby, ta jednak jeszcze nie znalazła sprawców przestępstw. W sprawach tych prowadzone są postępowania przygotowawcze przez Komisariat Policji w Serocku pod nadzorem miejscowej Prokuratury. Dotychczas nie udało nam się zatrzymać sprawców włamań. – informuje asp. Emilia Kuligowska z KPP w Legionowie.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 9

  1. Brakuje włamania z tego roku do domu jednorodzinnego przy ulicy Cyprysowej w Jadwisinie około godz. 20.00 w sobotę tego samego dnia co w Ludwinowie Zegrzyńskim (była Policja i ochrona Juventus).
    Złodzieje zdążyli jak zwykle uciec wcześniej.

  2. Było też włamanie na Książęcej w Jadwisinie pod koniec ubiegłego roku. Wieczór na pewno po 18.00 jak jest ciemno w piątek chyba był to październik.

  3. Ja nie rozumiem jak można nie namierzyć złodziei ? A ilu mamy policjantów w gminie ?

  4. Włamania ucichły od kiedy Lewandowski z Jadwisina siedzi na dołku, o jaki zbieg okoliczności.
    Czyli Policja nie doceniała młodych złodziei z Jadwisińskiego Pekinu ?
    Ciekawe jak zamierza oddać to co ukradł poszkodowanym ?

  5. Dwaj złodzieje z Jadwisina (aktualnie siedzą na dołku jak głosi wieść gminna) Mają na kocie podobno tez Nowy Dwór Maz.
    Najbardziej to szkoda ich matek np. Pani Kasprzak to bardzo porządna i sprawiedliwie zarabiająca na życie kobieta, a teraz musi wstydzić się za syna złodzieja, prawda ? Żal, że taki młody człowiek nie pomyśli o swojej rodzinie jaki los im zgotował, nie wspominając oczywiście o okradzionych ludziach.
    Współczuję serdecznie tym 2 matkom, bo niczym nie zasłużyły sobie na takich synów. Żeby zmazać swoje grzechy powinni zadośćuczynić poszkodowanym ludziom, czyli oddać to co ukradli. Na pewno matkom też by ulżyło i mogłyby spojrzeć tym ludziom w oczy. Biedne kobiety współczuję im.

  6. Dwaj złodzieje z Jadwisina są podobno na zasłużonej odsiadce Pan o nazwisku na L. i Pan M.K.
    Jeden z nich wydawałoby się z porządnego domu. Matka pracująca uczciwie na chleb, a tu taki wstyd.
    Nic tylko współczuć kobiecie. Dwaj panowie złodzieje cały czas mogą zrobić coś dla swoich rodzin, które narazili na hańbę i wstyd społeczny i ulżyć im psychicznie, a mianowicie zadośćuczynić osobom których domy bestialsko okradli i zwrócić skradzione przedmioty np. komputery, biżuterię oraz pieniądze itp. Tylko taka postawa jest zadośćuczynieniem w stosunku do okradzionych osób i cierpiących rodziców i rodzeństwa złodziei.
    I po wyjściu stosować się do 7 przykazania – NIE KRADNIJ.

  7. Straszne w tym wszystkim jest to, że okradali ludzi których znali osobiście sami lub ludzie Ci znali ich rodziców.
    Brak słów. Zero jakichkolwiek zasad i uczuć tylko dzika chęć posiadania nawet cudzych rzeczy.
    Straszne

  8. Teraz zaczekajmy na chwilę kiedy zwrócą okradzionym ich przedmioty lub równowartość w środkach finansowych. Na pewno ich matki również na to czekają, bo dopiero wtedy mogłyby tym ludziom spojrzeć w oczy, a nie uciekać przed nimi ze wstydu za haniebne czyny własnych synków.

  9. Obowiązek naprawiania wyrządzonego zła

    Przez nieuczciwe zagarnięcia cudzego mienia nikt nie staje się jego nowym właścicielem. Z tego powodu rzecz zdobyta nieuczciwie powinna wrócić do prawowitego właściciela. Dotyczy to przede wszystkim kradzieży. „Na mocy sprawiedliwości wymiennej naprawienie popełnionej niesprawiedliwości wymaga zwrotu skradzionego dobra jego właścicielowi.” (KKK 2412) „Ci, którzy w sposób bezpośredni lub pośredni zawładnęli rzeczą drugiego człowieka, są zobowiązani do jej zwrotu lub, jeśli ta rzecz zaginęła, oddania równowartości w naturze bądź w gotówce, a także owoców i korzyści, które mógłby z niej uzyskać w sposób uprawniony jej właściciel. Do zwrotu są również zobowiązani, odpowiednio do odpowiedzialności i zysku, wszyscy ci, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w kradzieży bądź z niej korzystali, wiedząc o niej, na przykład ci, którzy ją nakazali, w niej pomagali lub ją ukrywali.” (KKK 2412)

    Zwrot przywłaszczonej sobie własności bliźniego stanowi jeden ze znaków prawdziwego nawrócenia. Przykład takiej autentycznej przemiany życia dał Zacheusz, który obiecał Chrystusowi: „Jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie” (Łk 19,8).

Dodaj komentarz