Sieć handlowa i centrum badawcze szansą na drogę w Jabłonnie

5204666e6852d.jpg

PAN sprzedała działki przy obwodnicy. Jej nabywcą został właściciel sieci Carrefour. Na kolejnej działce przy Zegrzyńskiej planowana jest budowa Centrum Badawczego PAN. Dzięki tym inwestycjom jest szansa, aby powstała droga łącząca Jabłonowski Bukowiec z trasą Legionowo – Warszawa.

 

W minionym roku zajmowaliśmy się petycją złożoną do Urzędu Gminy Jabłonna, w której mieszkańcy Bukowca prosili wójt o wykonanie drogi wyjazdowej z Jabłonowskiego Bukowca w kierunku Warszawy. Obecnie ulica Akademijna jest właściwie polnym duktem, ale też zastawiona jest betonowymi zaporami, które uniemożliwiają wjazd na Zegrzyńską.

 

Carrefour wzdłuż Zegrzyńskiej
Sytuacja zmienia się jednak, ponieważ atrakcyjne tereny na granicy Legionowa i Jabłonny mają już nowych właścicieli. Jak potwierdza rzecznik UG Jabłonna Michał Smoliński, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego gminy Jabłonna, części Północnej wsi Jabłonna, w planie znajduje się droga gminna oznaczona symbolem 1.KDD oraz droga 1.KDZ. Jest to połączenie z ulicą Szarych Szeregów. Bezpośrednio przy niej i wzdłuż ulicy Zegrzyńskiej znajdują się trzy działki, które zostały zakupione przez właściciela sieci Carrefour. Nie wiadomo jeszcze jednak, co dokładnie powstanie w tym miejscu, ponieważ gmina Jabłonna nie wydała jeszcze decyzji o warunkach zabudowy. Natomiast na działkach, które nie przylegają bezpośrednio do ulicy Zegrzyńskiej, gmina wydała dla PAN decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego na Centrum Badawcze.

 

Drogi dojazdowe
Urząd liczy, że przyszli inwestorzy, którzy będą budować na tych terenach, zapewnią dogodne rozwiązania komunikacyjne dla swoich klientów oraz przy okazji dla mieszkańców Bukowca. Czego nie mogli doprosić się mieszkańcy od gminy, wkrótce prawdopodobnie wykonają inwestorzy. Przypomnijmy. W 2012 roku petycję w sprawie budowy drogi podpisało ponad 60 osób. Ponieważ do czerwca 2012 roku mieszkańcy nie otrzymali na nią odpowiedzi, złożyli skargę do Rady Gminy Jabłonna na bezczynność wójta. Skarga ta została uznana za zasadną, jednak urzędnicy twierdzili, że nie ma możliwości wykonania asfaltowej nawierzchni czy utwardzenia dojazdu. Przyczyną tego był brak środków finansowych w budżecie. W ciągu najbliższych lat nie przewidywano żadnej możliwości połączenia DK 61 z Bukowcem Jabłonowskim.

 

Iwona Wymazał

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 13

  1. Carrefour i PAN – zawsze będzie kilkadziesiat miejsc pracy więcej 😉

  2. Urząd liczy, ha ha ha….

  3. okolica zaczyna się rozwijać, jak biedniejsze stany w USA: co skrzyżowanie to sklep wielkopowierzchniowy. Kto raz widział, jak wyglądają cale kwartały opuszczonych hal, w których miejsca pracy są opłacalne gorzej, niż federalny social, ten wie, o czym mowa. Kto raz widział upuszczone obok siebie Walmart, BestBuy i Barnes&Noble, ten na długo załapie – przestrzeń miejska nie może składać się tylko ze sklepów, bo to obraca się przeciw lokalnej gospodarce. Nie mam nic przeciwko dużym sieciom (sam korzystam), pod warunkiem, że duże sieci nie zdominują lokalnego rynku. Na świecie nazywa się to „zrównoważony rozwój” i są dziesiątki wyników badań wskazujących, że zrównoważony sposób oraz tzw. „walkable city” (ang: miasto dające się obsłużyć na piechotę) są lepsze dla mieszkańców oraz lokalnego rynku pracy. U nas, lokalnie, jest to pojęcie nieznane, bo też dzisiejsi samorządowcy są skupieni na wczorajszych ambicjach a nas zostawiają z problemami jutra. A szkoda.

  4. Fajnie, nie trzeba będzie na zakupy do Warszawy jeździć.

  5. i promocji będzie więcej…..

  6. Fajnie. Za 5 lat będziemy marzyć o wędlinie bez wstrzykiwanych roztworów soli, chlebie, co nie będzie gąbczastą masą o dacie przydatności 1 dzień i owocach, co nadal będą miały witaminy oprócz koloru. Najpierw otworzymy sklepy wielkopowierzchniowe na każdym skrzyżowaniu, potem będziemy żądali nieustannego castingu „kto da taniej” a na końcu będziemy zdziwieni, że we wszystkich tych sklepach będziemy kupować produkty „jedzeniopodobne”. Zarżnęliśmy już tak mleko, masła, słodycze, wędliny. Rżnijmy więc dalej, Francuzi tylko zrywają boki, widząc, jak kupujemy produkty, których oni nie chcą podawać swoim kotom. Ale za to nie trzeba będzie jeździć do Warszawy, faktycznie, będzie blisko 🙂 Jak będą pomidory z plastiku (made in Andaluzja) po 2,99 zł, to kto kupi od ogrodnika po 5 zeta na bazarze? Ale zaraz, zaraz, po co bazar? Przecież tam można apartamentów nawstawiać…

  7. A moim zdaniem szansą dla Jabłonny i to nie tylko na jedną nową drogę, nie jest kolejny sklep wielkopowierzchniowy ale podziękowanie MO i jej wiernym nocnikom.

  8. a co tam niech się tworzy center plaza BUDUJEMY KULT JEDNOSTKI

  9. Sklepy wielkopowierzchniowe w gminie Jabłonna powinny mieć kształt i wygląd szklarni (małopowierzchniowe natomiast oczywiście – tunelu foliowego).

  10. Sklepy w gminie Jabłonna powinny OBOWIąZKOWO kształtem przypominać szklarnie (te wielko-) i tunele foliowe (te małopowierzchniowe). Ku pamięci przejezdnych i napływowych…..

  11. Zajmuje się obsługą sklepów sieciowych ( hipermarkety). Klienci nauczyli się już kupować i nastały ciężkie czasy dla hipermarketów. Aktualnie wiodą prym supermarkety Lidl, Biedronka. To oni zabijają rodzimych kupców i lokalne sklepy. Jednak mamy już część świadomego społeczeństwa które selekcjonuje produkty. Kolejny aspekt to biedne społeczeństwo które nie stać na zakup zdrowych produktów.

  12. Żadna nowość, w centrali zakupowej Carrefour na Targowej od dawna się mówi o nowej lokalizacji w Jabłonnej. Pierwsze informacje o centrum handlowym pochodzą z 2007r. Podpisując kontrakt zawsze się chwalą jaki to nie posiadają progres wymieniając nowe lokalizacje, jak i że co kilka godzin na świecie jest otwierany supermarket. Jest to także związane z zakupem przez Auchan sieci Real. Carrefour broniąc się przed kryzysem sprzedał kilka sklepów z nietrafioną lokalizacją. Teraz starają się wybrnąć z umowy która została podpisana na 100 lat w galerii na Powstańców Śląskich.

  13. Rewelka,i Jabłonna będzie miała Galerianki. Nie trzeba będzie jechać do miasta na wagary.

Dodaj komentarz