Kongres pożarnictwa. Od dobrego projektu budynku po sprawną akcję ratunkową

kongres-pozarnictwa

23 lipca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się największe wydarzenia w branży ochrony przeciwpożarowej w Polsce – Ogólnopolski Kongres Pożarnictwa.

Tego wydarzenia nie powinni ominąć ani strażacy, ani ci powiązanych z branżą budowlaną czy energetyczną. Na wiedzy wyniesionej z kongresu skorzystają także przedstawiciele administracji samorządowej.

Wykłady

Zaplanowane wykłady koncentrować się będą na zagadnieniach związanych z ochroną przeciwpożarową i bezpieczeństwem energetycznym w budownictwie i przemyśle, a szczególnie zapobieganiu pożarom i awariom przemysłowym oraz prawidłowemu projektowaniu nowoczesnych obiektów budowlanych.

Warsztaty, porady, nowości

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa wiodących dostawców rozwiązań i systemów przeciwpożarowych. Nowością na kongresie będzie Strefa Praktyka, podczas której równolegle z konferencją prowadzone będą Warsztaty Techniczne. Uczestnicy będą mogli zasięgnąć także porad i konsultacji z zakresu prawa budowlanego, finansowania inwestycji oraz dobrych praktyk w zakresie projektowania i montażu systemów. Debiut podczas Kongresu Pożarnictwa będzie miał także projekt „Oko w oko z rzeczoznawcą”, podczas którego gremium rzeczoznawców wystąpi w innym niż dotychczas charakterze tj. Eksperta-Konsultanta, z którym goście Kongresu będą mogli spotkać się, wymienić doświadczenia, zasięgnąć opinii i porad. Polską premierę będzie miał długo oczekiwany przez architektów i projektantów program ArchiCAD 19 oraz Poradnik Projektowania Aranżacji Przestrzeni w Budynkach Biurowych. Sporo miejsca poświęconego będzie także technologii BIM (Building Information Modelling), która znacznie usprawnia procesy inwestycyjne. Dzięki niej unikniemy bowiem kłopotów z koordynacją międzybranżową w dokumentacji budowlanej.

 

Podczas kongresu nie zabraknie tematów dla instalatorów, elektroinstalatorów,  czy  projektantów i integratorów instalacji niskoprądowych. W programie pojawią się także zagadnienia związane z zapobieganiem awariom przemysłowym, przegrodom przeciwogniowym, wewnętrznym i zewnętrznym zespołom pompowym czy systemom hydrantowym. Wśród nowości pojawią się m.in. nowe technologie w zakresie zabezpieczenia kabli i przewodów, hybrydowe i zasysające systemy detekcji dymu i pożaru, nowości w systemie bezpieczeństwa pożarowego E-90, systemów zasilania gwarantowanego, obowiązków użytkownika w zakresie dozoru i utrzymania oświetlenia awaryjnego badań i symulacji detekcja gazów CO i LPG i sterowania wentylacją w garażach i parkingach.

Dla amatorów nowych technologii niekoniecznie związanych z pożarnictwem czekać będzie SOLOWHEEL – najmniejszy, ekologiczny i najwygodniejszy pojazdy osobisty jaki kiedykolwiek wynaleziono. Ten stabilizowany żyroskopowo elektryczny monocykl jest przeznaczony do stosowania wszędzie, gdzie można skorzystać z przenośnego pojazdu elektrycznego. Jest niezwykle kompaktowy, a jazda nim daje dużo frajdy. Podczas kongresu będzie możliwość wypróbowania go osobiście.

Mamy dla Was 50 zaproszeń

Na czytelników Gazety Powiatowej czeka 50 zaproszeń na Kongres Pożarnictwa. Odbierać je można od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00. Na udział w konferencji można zapisać się także wysyłając SMS pod nr  732 972 424 oraz  733 017 790 lub wysyłając e-mail na adres biuro@konferencjebranzowe.pl. Wysyłamy nazwę i adres firmy, imię i nazwisko uczestnika, nr telefonu, adres e-mail. Informacje na bieżąco na stronie kongrespozarnictwa.pl