Lipcowe nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont

egmonot lipiec 2024

Kaczogród.
Korona Majów i inne historie z roku 1963,
tom 15

Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda

Objętość: 232 strony
Format: 170×260
Cena: 89,99

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z roku 1963. Barks był namiętnym czytelnikiem „National Geographic” i żywo interesował się archeologią, czego wyrazem jest tytułowa opowieść „Korona Majów”, w większości rozgrywająca się w ruinach prekolumbijskiego miasta na półwyspie Jukatan. W tomie znalazły się także cztery inne dłuższe historie, w tym dwie z motywem wyprawy. W opowieści „Z samego dna” kaczory udają się w morskie głębiny, a w „Złotym jaju” celem ich rejsu jest na poły baśniowa wyspa, z której Sknerus pragnie zabrać złotopióre gęsi znoszące złote jajka. Musi się jednak zmierzyć z nie byle jaką przeciwniczką – Magiką de Czar – która, podobnie jak w „Walce o monetę”, wykorzystuje przeciwko niemu całą swoją magiczną moc. Na dodatek pomagają jej Bracia Be, sprawiający kłopoty Sknerusowi także w komiksie „Lepkie pieniądze”. Tymczasem w nieco krótszych, dziesięciostronicowych opowieściach Donald – kaczor orkiestra – zwiedza Europę, kupuje ranczo, ujeżdża słonia, zostaje mistrzem fryzjerstwa, ratownikiem, kapitanem statku handlowego i pracownikiem wesołego miasteczka. A każda z tych przygód okraszona jest szczodrą dawką humoru charakterystycznego dla Carla Barksa. „Kaczogród” to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

 

 

Smerfy Komiks. Co to za Smerf?

Scenariusz: Tebo
Rysunki: Tebo
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 56 stron
Format: 216×285
Cena: 34,99

Komiks powstał z okazji 65. rocznicy powstania tej serii uwielbianej przez czytelników!
Pewnego dnia w wiosce niebieskich skrzatów pojawia się dziwny Smerf. Nie pamięta, kim jest ani jak się nazywa. Energiczna Smerfetka organizuje wyprawę w nieznane, aby rozwiązać zagadkę przybysza, który stracił pamięć. Śmiałków czekają mrożące krew w żyłach przygody, ale oczywiście nie zabraknie też śmiechu. Jak zwykle dotarcie do prawdy będzie trudne i niebezpieczne, jednak Smerfy wiedzą, że kiedy działają razem, nikt ich nie pokona!

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford używający pseudonimu Peyo. Od 2023 roku w kolekcji „Smerfy według…” popularni komiksiarze oddają hołd Peyo i jego bohaterom. Pierwszy album z tej linii wydawniczej napisał i narysował Tebo (Frédéric Thébault), francuski twórca specjalizujący się w opowieściach humorystycznych, który zyskał uznanie autorskimi seriami „Samson i Neon” oraz „Wrzaskun”, a także ilustracjami do cyklu „Kapitan Biceps” (scen. Zep).

 

 

Klasyczne baśnie Disneya. Kopciuszek

Scenariusz: Régis Maine, Alessandro Ferrari
Rysunki: Mario Cortés
Przekład: Marteusz Lis
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 170×260
Cena: 34,99

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści „Kopciuszek”! Dawno temu, za górami i za lasami, żyła sobie skromna i uczynna dziewczyna, która choć zaznała wiele cierpienia, chętnie pomagała innym i nie zrezygnowała z marzeń. Nazywano ją Kopciuszkiem. Gdy pewnego dnia ogłoszono, że w pałacu odbędzie się królewski bal, zamarzyła, żeby wziąć w nim udział. Zła macocha i zawistne przybrane siostry starały się jednak za wszelką cenę pokrzyżować Kopciuszkowi plany. Nie przypuszczały, że na pomoc dziewczynie przyjdą zwierzęta oraz pewna dobra wróżka… Komiks o tym, że dzięki życzliwości, pracowitości i wytrwałości można pokonać wszystkie przeszkody i trudy, nigdy nie należy tracić nadziei na odmianę losu i zwycięstwo dobra nad złem.

 

Frnck. Exodus, tom 8

Scenariusz: Olivier Bocquet
Rysunki: Brice Cossu
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99

Wciąż zero pizzy i internetu… Za to pojawia się meteoryt! Czyż prehistoria nie jest BENADZIEJNA?

Franck i inni ludzie uwięzieni w prehistorii poznają tajemnicę przybycia z przyszłości Anoukis, dawnej miłości Francisca. Jednak radość ze spotkania mąci fakt, że znajdują się w najbardziej niebezpiecznym momencie historii Ziemi – tuż przed uderzeniem meteorytu, który spowodował wyginięcie dinozaurów. Anoukis wie, jak ich uratować, ale muszą zdążyć dotrzeć do wulkanu. Czy uda im się uniknąć zagłady?

Autorem serii jest francuski scenarzysta komiksowy Olivier Bocquet („Spirou et fantasio”), a rysunki wykonał Brice Cossu („Paradis perdu”).

Sami. Gladiatorzy, tom 8

Scenariusz: Fabien Vehlmann
Rysunki: Bruno Gazzotti
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron
Format: 215×290
Cena: 34,99

Dalszy ciąg niezwykłej serii fantasy o dzieciach uwięzionych między światem żywych i umarłych. Zagubione w świecie Otchłani dzieci z Fortville w końcu poznają prawdę o tym, co je spotkało. Prawda ta okazuje się jeszcze gorsza od ich przewidywań. Bohaterowie zostają poddani okrutnym próbom, którym muszą sprostać SAMI…

Pierwszy tom serii otrzymał w 2007 roku nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii komiksów dla dzieci od 9 do 12 lat. W 2017 roku seria została zaadaptowana na film fabularny. Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”, „Soda”).

 

 

Giganci. Yatho, tom 6

Scenariusz: Lylian
Rysunki: Paul Drouin
Przekład: Nika Sztorc
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 72 strony
Format: 215×290
Cena: 34,99

Szósty, ostatni z pierwszego cyklu tom serii o dzieciach połączonych tajemniczą więzią z niezwykłymi gigantami. Calvin Crossland został zatrzymany przez władze, jednak gigant Alyphar nadal jest na wolności i nikt nie jest w stanie nad nim zapanować. Kontrolowane przez niego pozostałe giganty sieją zniszczenie na całej kuli ziemskiej. Do walki z nimi staje wojsko i jedyny ocalały z grupy dzieci połączonych z gigantami – Célestin i Tyrl. Udaje im się uwolnić pozostałe dzieci, lecz aby oststecznie pokonać Alyphara będą musieli poświęcić bardzo wiele.

Autorem scenariusza tej ekologiczno-apokaliptycznej serii jest Kanadyjczyk ukrywający się pod pseudonimem Lylian („Les Aventures débridées de Kenji le ninja”, „La Quête d’Ewilan”), a rysunki stworzył Francuz Paul Drouin.

Premiera 19 lipca 2024 r.

 

Kajko i Kokosz.
Szkoła latania. Wydanie urodzinowe!

Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Różni autorzy
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron
Format: 216×285
Cena: 59,99

Komiks „Kajko i Kokosz – Szkoła latania. Wydanie urodzinowe!” to specjalna i zupełnie wyjątkowa edycja z okazji 90. rocznicy urodzin jednego z najważniejszych autorów w historii polskiego komiksu, twórcy „Kajtka i Koka”, „Kajka i Kokosza”, „Gucka i Rocha”, „Bajek dla dorosłych” – Janusza Christy (1934–2008). Oto adaptacja jego najbardziej znanej klasycznej opowieści w wykonaniu kilkudziesięciu (sic!) polskich autorów komiksów różnych pokoleń. To unikalny na skalę światową projekt, opublikowany tylko w jednym wydaniu – na rocznicę. Każdą z 35 stron (a także i stronę tytułową) oryginalnego komiksu narysował inny polski twórca! Całkowicie w swoim stylu, ale z zachowaniem oryginalnej fabuły i wszystkich dialogów. Kolejni artyści przedstawili swoje interpretacje okładek kilku innych tomów „Kajka i Kokosza”. W rezultacie powstało dzieło niezwykłe. Fani Kajka i Kokosza oraz fani współczesnego polskiego komiksu będą mogli przeczytać kanoniczny tom serii w zupełnie nowy sposób.

To wydanie nie zastępuje „Szkoły latania” Janusza Christy, ale wierzymy, że stanie się intrygującym uzupełnieniem kolekcji każdego miłośnika historii obrazkowych.

UWAGA: Dodruków nie będzie!

Premiera 31 lipca 2024 r.

 

 

Strażniczka Małych Ludzi. Wróżkowy balsam, tom 1

Scenariusz: Carbone, Véronique Barrau
Rysunki: Charline Forns
Przekład: Ernest Kacperski
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron
Format: 216×285
Cena: 44,99

Kiedy Elina odwiedza swoją babcię Adelajdę w domu opieki, ta przekazuje wnuczce wielką nowinę. Elina zostanie strażniczką Małych Ludzi! Obrończynią magicznych istot, które dbają o równowagę w przyrodzie i zapewniają szczęście wszystkim mieszkańcom Ziemi. I właśnie teraz potrzebują pilnej pomocy! Dziewczynka musi postępować zgodnie z radami Adelajdy, żeby na własne oczy zobaczyć Lyama, Nelvinę i pozostałe magiczne istoty. Ale przede wszystkim czeka ją pełna niebezpieczeństw wyprawa w poszukiwaniu rusałki, która w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła gdzieś nad brzegami Jeziora Ptaków.

Adelajda powierza wnuczce swój największy sekret – recepturę na wróżkowy balsam. Elina wyrusza na misję do świata pełnego tajemnic i czarów. Musi ochronić magiczne istoty, a przy okazji znaleźć sposób, żeby mama nie dowiedziała się o jej nowych mocach…     Wspaniałe i ekscytujące przygody dla młodszych i starszych, inspirowane wierzeniami i legendami, dzięki którym można poznać cudowny i czarujący świat magicznych istot.

Scenariusz napisała znana polskiemu czytelnikowi autorka serii „Pozytywka”.

 

Komiksy są super! Fibi i Jednorożec.
Wirtualna nierzeczywistość,
tom 12

Scenariusz: Dana Simpson
Rysunki: Dana Simpson
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 176 stron
Format: 148×210
Cena: 49,99

Dwunasty tom mądrej i zabawnej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Marigold doskonale zdaje sobie sprawę, że jest stworzeniem magicznym, jednak ludziom trudno jest uwierzyć, że w nich także może tkwić coś magicznego. W tym albumie przyjaciółki odwiedzą muzeum nauki, przetestują wyjątkowe okulary, które pozwalają zobaczyć świat oczami jednorożca, i wspólnie zaprezentują się na szkolnej scenie. Dzięki wsparciu Marigold (oraz awaryjnej transfuzji gwiazdek) Fibi nauczy się pewności siebie, empatii i determinacji, a także… życia bez telefonu komórkowego!

Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This” i „Raine Dog”.