„Nauka jest jak niezmierne morze… Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz. Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować” – to słowa, które w tym roku były mottem ślubowania klas pierwszych w Gminnym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliszewie.
Ślubowanie gimnazjalistów
Zgodnie z tradycją naszej szkoły październik to miesiąc, w którym uczniowie klas pierwszych są oficjalnie przyjmowani do grona gimnazjalistów. W tym roku szkolnym uroczystość ślubowania odbyła się w październikowe idy. W obecności Dyrektora szkoły, wychowawców, nauczycieli, zaproszonych gości, rodziców oraz koleżanek i kolegów z innych klas nasi pierwszoklasiści złożyli obietnicę bycia dobrym uczniem, obywatelem i człowiekiem. Uczniowie potwierdzili słowa własnoręcznymi podpisami i przekazali rotę ślubowania dyrektorowi Mirosławowi Sieradzkiemu jako gwarancję ich przysięgi. Nowo przyjęci gimnazjaliści otrzymali akty pasowania potwierdzające ich przynależność do szkolnej braci. Miłym akcentem były upominki książkowe ufundowane dla pierwszaków przez wójta gminy Wieliszew Pawła Kownackiego i wręczone w jego imieniu przez Jacka Banaszka, Dyrektora Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych.
Lost-Zagubieni
Po oficjalnej części ślubowania zaprezentowana została inscenizacja, której kanwę stanowił amerykański serial przygodowy „Lost- Zagubieni”. Wydarzenia przedstawione w inscenizacji rozgrywają się na tajemniczej wyspie, gdzie uczniów – rozbitków dopadają „demony szkolnej przeszłości”. W ich role wcielili się: Jakub Twardo, Hubert Kaczyński, Artur Miller, Aleksandra Tańska, Paulina Mięgoć, Daniel Sierzbista, Mikołaj Prokopowicz, Martyna Affek, Maria Prokopowicz, Eryk Grudzień, Patryk Sowiński i Agnieszka Dyttus. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klas pierwszych i drugich, nad którymi czuwali Pan Łukasz Pocheć i Pani Katarzyna Ignaciuk.
Musical gimnazjalistów
Największe wrażenie wywarły na widzach sceny musicalowe, w których pierwszoklasistki dały popis swoich umiejętności wokalnych i tanecznych. Scena, w której uczniowie odnajdują dziennik uwag ze szkolnych lat pełen zabawnie sformułowanych wpisów nauczycieli, rozbawiła zgromadzoną publiczność. Całość zakończyła część nawiązująca do „Ody do młodości” Adama Mickiewicza oraz parafraza piosenki grupy Wilki, które były nie tylko refleksją nad szkolnym życiem każdego nowego ucznia, ale przede wszystkim wskazywały najważniejsze cele, jakie stoją przed każdym z nich.
Wszystkim nowo przyjętym gimnazjalistom serdecznie gratulujemy wspaniałej uroczystości i życzymy wielu sukcesów w szkole i w życiu osobistym!
Łukasz Pocheć