Już 2 października ukaże się książka, która daje odpowiedzi na pytania, które często pojawiają się w dyskusji o ekologii i chreścijaństwie.
Czy Biblia mówi o wycinaniu lasów?
Skąd się wziął mit, że ekologia to lewacka mrzonka, z którą katolikom jest nie po drodze?
Po co papież zajmuje się zmianą klimatu?
Co zrobić z tezą, że człowiek jest koroną stworzenia i może do woli eksploatować planetę?
O. Stanisław Jaromi przekonuje, że chrześcijaństwo od zawsze było „zielone”. Pisze o idei kosmicznego braterstwa, grzechach ekologicznych i męczennikach Ziemi. Pokazuje też, że dylemat: albo interes człowieka, albo ochrona środowiska, jest nieporozumieniem. Świat jest naszym wspólnym domem – od nas zależy, czy będzie gościnny i przyjazny dla wszystkich.
Czyńcie sobie Ziemię kochaną!
Świat może być lepszy!
Stanisław Jaromi OFMConv – filozof i ekolog, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu (REFA), szef portalu www.swietostworzenia.pl, wieloletni delegat franciszkanów ds. sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia, w 2016 otrzymał tytuł Człowieka Roku Polskiej Ekologii. Boską Ziemię kończył pisać w dżungli amazońskiej na pograniczu Boliwii, Peru i Brazylii.
Ojciec Jaromi, najlepszy w Polsce specjalista od ekologii w katolicyzmie, walczy dzielnie na tym polu. Pomóż mu sprawić, by Ziemia była bardziej Boska a Kościół się zazielenił!
Szymon Hołownia