10 maja br. odbył się wernisaż malarza Stanisława Witolda Bieniasa. Autor podczas inauguracji wystawy swoich obrazów, zatytułowanej „Portrety” zaprezentował swój dotychczasowy artystyczny dorobek.
Otwarcie wystawy
Wystawę poświęconą twórczości Stanisława Witolda Bieniasa, oprócz samego mistrza uroczyście otworzyli prezydent Roman Smogorzewski oraz Andrzej Sobierajski, dyrektor legionowskiego Miejskiego Ośrodka Kultury (MOK). Goście prócz przygotowanego specjalnie na tę okazję poczęstunku, mogli oni nacieszyć swoje zmysły przede wszystkim twórczością cenionego w branży malarza Stanisława Witolda Bieniasa.
Tylko do 23 maja
Wystawa prac mistrza znajduje się w Galerii Sztuki, mieszczącej się w holu i na pierwszym piętrze legionowskiego Ratusza. Obrazy malarza można obejrzeć jeszcze do 23 maja br.
„Kobiety i dzieci” Bieniasa… na portretach
W twórczości malarskiej 66-letniego Stanisława Witolda Bieniasa zaznaczają się cztery podstawowe nurty tematyczne, poświęcone architekturze, kwiatom, pejzażom oraz portretom. Na obecnej wystawie prac malarza, w głównej mierze znajdują się obrazy o tematyce portreciarskiej, a dokładnie portrety różnych kobiet, także tych zaprzyjaźnionych z mistrzem oraz dzieci.
Architekt z malarską smykałką
66-letni Stanisław Witold Bienias, już podczas studiów na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej zorganizował wiele wystaw poświęconych swojej twórczości. Po skończeniu studiów zaś, całkowicie poświęcił się malarstwu, nie zapominając jednak o architekturze. W jego pracach wciąż pojawiają się tematy starej polskiej architektury na tle malowniczych pejzaży przedstawianych w różnych porach roku. W 1983r. ten doceniony również na świecie malarz otrzymał uprawnienia ministra kultury i sztuki w dziedzinie malarstwa sztalugowego, zaś od blisko 34 lat jest członkiem organizacji plastyków warszawskich.
Międzynarodowa kariera
Spośród kilkudziesięciu wystaw zorganizowanych, zarówno w Polsce, jak i za granicą na szczególną uwagę zasługują m. in. te zorganizowane w stołecznym klubie studenckim „Stodoła” w 1979r., w galerii „Stara Kordegarda” w warszawskich Łazienkach w 1986r., w pułtuskim „Domu Polonii” w 2003r., w ośrodku polonijnym w Toronto w Kanadzie w 1975r., w „Galerii Kungsgarden” w szwedzkim Goteborgu w 1981r., w „Galerii Arko” w brytyjskim Londynie, również w 1981r. oraz w „Salon International D’Art” we francuskim Paryżu w 2000r., gdzie nawet wyróżniono mistrza za najlepszą polską pracę.