Paddington daje sobie radę i Paddington za granicą to kolejne części przygód niesfornego niedźwiadka, których nowe wydania pojawią się w Wydawnictwie Znak Emotikon jesienią. Zachęcamy, by tym razem zabrać Misia do przedszkola i wziąć udział w programie Czytanie ma moc.
Dlaczego tak bardzo kochamy Paddingtona?
Paddington to przyjaciel wszystkich – małych i dużych! Paddington to wielbiciel marmolady, dobrych manier i przygód. Opowieści o nim to klasyka literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu.
Seria już od ponad 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się najlepszym. I misiom, i dzieciom.
Paddington daje sobie radę
Codzienne obowiązki mogą być sporym wyzwaniem. Gdy państwo Brownowie zachorowali, a pani Bird wyjechała, Paddington musiał wziąć sprawy w swoje łapki. Wszystko jednak wymknęło się niedźwiadkowi spod kontroli… Kawa o smaku kapusty, przerośnięte kluski, powódź w pralni – a to nie koniec. Czy Paddington opanuje ten puchaty chaos, który wywołał?
Michael Bond, tłum. Aleksandra Kamińska
Paddington za granicą
Opowieść o misiu, który odkrywa, że ulubione łakocie mogą smakować równie dobrze w innym kraju
Co takiego musi się wydarzyć, żeby Paddington zamienił swój sfatygowany kapelusz na francuski beret? Wycieczka do Francji! Tylko czy niedźwiadki mają paszporty i mogą podróżować samolotem? Paddington udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych i nawet nad ogniskiem da się przygotować najbardziej wykwintnie danie kuchni francuskiej – ślimaki! Pod warunkiem, że włoży się w to dużo puchatego serca.
Michael Bond, tłum. Anna Pajek
Dlaczego zabieramy Paddingtona do przedszkola?
– Paddington to sprawdzona klasyka. Jesteśmy z niej dumni. Doceniliśmy również jego walory edukacyjne – mówi Maja Dobkowska. Na pytania Kariny Caban-Rusinek odpowiada koordynatorka programu „Czytanie ma moc”, którego twórcą jest wydawnictwo Znak Emotikon. Program, po sukcesie w szkołach podstawowych, trafia właśnie do przedszkoli.
Czym jest program „Czytanie ma moc”?
„Czytanie ma moc” to program edukacyjny dla dzieciaków znudzonych lekturami, którym chcemy pokazać, że czytanie to superprzygoda. Docieramy do nauczycieli, dostarczając im ambitne, przemyślane, ciekawe materiały edukacyjne stworzone w oparciu o nasze książki.
Dlaczego Znak Emotikon zdecydował się wyjść z programem do przedszkoli?
Po pierwsze dlatego, że wydajemy dużo książek dla młodszych dzieciaków i chcemy się nimi chwalić. Po drugie dlatego, że chcemy wychowywać małych czytelników, od małego kształtować postawę czytelniczą, która według nas opiera się na wyobraźni, empatii, ciekawości świata i krytycznym myśleniu.
Dlaczego przygody Paddingtona są najlepszymi książkami dla przedszkolaków?
Wybraliśmy Paddingtona, bo to sprawdzona klasyka, z której jesteśmy – jako wydawca – bardzo dumni. To książka fabularna z bohaterem – a dzieci bardzo to lubią, choć w samym programie mamy pozycje różnorodne, nie tylko fabularne. Doceniamy też walory edukacyjne. Mogliśmy skupić się w materiałach na poznawaniu Londynu i elementów kultury brytyjskiej, a także na wiedzy o … niedźwiedziach! Wiemy, że dzieci kochają zwierzątka, maskotki i przede wszystkim misie! No i w listopadzie przedszkola obchodzą Dzień Pluszowego Misia.
Jakie inne książki znalazły się w programie dla przedszkoli?
„Mój wieloryb”, którego autorem jest Benji Davies, „Wierszyki domowe” Michała Rusinka i „Jestem” Hanny Łupińskiej – po jednej na każdą porę roku. Więcej o programie na stronie: https://czytaniemamoc.pl/