Wiele osób decyduje się na naukę do prawa jazdy właśnie w wakacje. Istnieje mnóstwo czynników, które sprzyjają takiej decyzji. Jeżeli i Ty zamierzasz zdawać w tym pod różnymi względami gorącym okresie, warto pamiętać o paru rzeczach, które ułatwią ten proces. W niniejszym artykule wskażemy pięć punktów, na które szczególnie trzeba zwrócić uwagę!
Skąd popularność kursu na prawo jazdy w wakacje?
Jeden z najpopularniejszych momentów na zdawanie prawa jazdy stanowią wakacje. Dzieje się tak, ponieważ do egzaminu na prawo jazdy podchodzi wiele młodych osób. Często jeszcze uczą się w szkołach ponadpodstawowych lub studiują na uczelniach wyższych. Należą więc do grupy, która latem wreszcie może znaleźć czas na odbywanie kursów oraz naukę. Również starsze osoby, które już pracują często urlop realizuje właśnie w okresie letnim. Do lipcowych i sierpniowych dat egzaminów zachęcają również zazwyczaj sprzyjające warunki atmosferyczne, pozbawione śniegów czy zdradliwych przymrozków.
Letni kurs na prawo jazdy to także długie dni, które zapewnią Ci ułatwioną widoczność na drogach. Obok odpowiedniej przyczepności, ma to wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa – kursanta, instruktora i pozostałych uczestników ruchu drogowego.
Wakacyjny kurs na prawo jazdy – o czym musisz pamiętać?
Poniżej przedstawiamy pięć rzeczy, które dobrze jest mieć na uwadze, decydując się na zdawanie prawa jazdy w wakacje.
- Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
Wakacje to niestety dla wielu kierowców czas beztroskich wyjazdów i brawury. Zwłaszcza osoby, które dopiero przygotowują się do zdania prawa jazdy, powinny być szczególnie ostrożne na drogach.
- Solidne przygotowanie
Sukces zdania prawa jazdy mieści się w solidnym przygotowaniu osoby kandydującej. Zamiast liczyć na fart, dokładnie przestudiuj zasady ruchu drogowego na egzamin teoretyczny. I analogicznie – gruntownie przygotuj się na egzamin praktyczny – praktyka (za kierownicą) czyni mistrza!
- Lepiej zapisać się wcześniej!
Z uwagi na popularność terminów wakacyjnych, wiele szkół nauki jazdy może być obleganych w tym okresie. Instruktorzy przygotowują nie tylko regularnych przyszłych kierowców, ale również prowadzą specjalistyczne kursy dla kierowców zawodowych. Dlatego, jeżeli chcesz mieć pewność, że będzie dla Ciebie miejsce, zapisz się z wyprzedzeniem.
- Odpowiednie obuwie
Wakacje to okres, kiedy nosi się lekkie sandały, klapki czy japonki. Pamiętaj, żeby na jazdę samochodem założyć lub przynieść na zmianę wygodne obuwie, które nie będzie się ślizgać i zapewni stabilność przy wciskaniu pedałów.
- Wypoczęty umysł o każdej porze roku!
Również w wakacje pamiętaj o zrelaksowaniu przed jazdą. Niewyspanie, zmęczenie nie będą Twoimi sojusznikami za kierownicą. Stąd dobrze jest przyjść na kurs po przespanej nocy i w pełni sił.
Gdzie zapisać się na kurs prawa jazdy?
Istnieje wiele szkół nauki jazdy, jednak nie wszystkie oferują pełen pakiet kategorii do opanowania. Jeżeli o nauce prowadzenia pojazdów myślisz przyszłościowo i już teraz wiesz, że nie zamierzasz poprzestać na zdaniu najpopularniejszej kategorii B, warto zapisać się do odpowiedniego centrum szkoleniowego, oferującego więcej opcji. Kursy Lektor to miejsce, gdzie znajdziesz instruktorów, przeszkalających do prowadzenia różnego rodzaju pojazdów, od motocykli do tramwajów, przez co możesz mieć pewność, że zawsze będziesz mieć możliwość dalszego szkolenia się. Profesjonalne podejście nauczycieli teoretyków i praktyków sprawi, że opanujesz zarówno prowadzenie pojazdu, jak i uczestnictwo w ruchu drogowym.
Popularnym rozwiązaniem staje się łączenie przyjemnego z pożytecznym i zdawanie prawa jazdy w skondensowanym, najczęściej dwutygodniowym trybie w atrakcyjnych zakątkach Polski. Górskie czy mazurskie miejscowości kuszą urokliwym klimatem oraz stosunkowo niedużym natężeniem ruchu drogowego, a więc przez to i wysoką zdawalnością.
Nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj wakacyjne terminy kursów teoretycznych i praktycznych. Wiele wakacyjnych ofert zarobkowych wymaga posiadania prawo jazdy, dlatego to ostatni dzwonek na podniesienie swoich kwalifikacji i zdobycie nowych umiejętności.