Wszywka alkoholowa Gdynia jest środkiem pomagającym w leczeniu alkoholizmu

Wszywka alkoholowa Esperal powoduje nieprzyjemne dolegliwości po spożyciu alkoholu.

 

Osoby cierpiące na chorobę alkoholową często zastanawiają się jak rozpocząć z nią walkę? Początek tej drogi jaką jest leczenie uzależnienia od napojów alkoholowych może być wyjątkowo trudna. Z pomocą przychodzi awersyjna metoda leczenia alkoholizmu jaką jest wszywka alkoholowa Esperal. Jest to farmakologiczna metoda wspomagania kompleksowego leczenia alkoholizmu – występująca w postaci tabletek. Zabieg zaszycia alkoholowego nie jest bardzo inwazyjny, nie wymaga hospitalizacji, a sam lek działa do roku czasu! Sprawdź czym jest wszywka alkoholowa oraz dlaczego warto skorzystać z tej formy leczenia alkoholizmu.

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal to lek który jest wszywany pod skórę (w okolicach pośladka lub też łopatek) występujący w formie tabletek. Głównym składnikiem leku jest Disulfiram – czyli substancja, która bardzo skutecznie blokuje rozkładanie się alkoholu w organizmie. Co w konsekwencji skutkuje bardzo uciążliwymi dolegliwościami fizycznymi, wśród których można wymienić: duszności, nudności i wymioty, intensywny ból głowy czy nawet kołatanie serca i skoki ciśnienia. Objawy te mogą się utrzymywać nawet do 12 godzin po spożyciu alkoholu. Prowadzi to najczęściej do skrajnego wyczerpania organizmu. Chory na alkoholizm, który wie, lub też doświadczył podobnych dolegliwości nie ma ochoty więcej spożywać alkoholu. Wszywka alkoholowa spełnia swoje zadanie właśnie poprzez wywoływanie wstrętu, awersji do spożywania trunków wysokoprocentowych, gdyż ich spożycie kojarzy się alkoholikowi z nieprzyjemnościami, a nie jak wcześniej z przyjemnymi skojarzeniami. Co jest szczególnie ważne, to fakt, że w przypadku terapii Esperalem wystarczy nawet mała dawka alkoholu, by w ciągu kilku minut źle się poczuć.

Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego?

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal rozpoczyna się od rozmowy lekarza. Zastanawiając się jakie są przeciwwskazania, wśród najczęściej wymienianych można podać: nietrzeźwość w dniu wykonywania zaszycia (Pacjent musi być trzeźwy minimum 24 godziny przed wykonaniem zaszycia), nadwrażliwość na jakikolwiek aktywny składnik leku, niektóre choroby układu krążenia lub też niedawno przebyty zawał serca. Jeżeli Pacjent kwalifikuje się do zabiegu, podpisuje stosowne dokumenty (m.in. zgodę na zabieg zaszycia). Następnie lekarz podaje mu znieczulenie miejscowe (zabieg jest całkowicie bezbolesny) i nacina delikatnie skórę. W miejsce nacięcia wsuwa lek Esperal Gdynia i zaszywa skórę szwami, samoistnie się wchłaniającymi. Jeżeli zabieg jest wykonywany w specjalistycznym gabinecie, zajmującym się leczeniem awersyjnym Esperalem https://esperalgdansk.com/ mamy 100% pewność, że będzie on prawidłowo wykonany i nie grożą nam żadne powikłania po zabiegu. Blizna po implantacji jest niewidoczna, a rana bardzo szybko się goi i już w ciągu tygodnia skóra powinna być wygojona. 

Wszywka alkoholowa Esperal – wszycie i picie alkoholu

Skutki spożycia nawet niewielkiej ilości napojów alkoholowych po zabiegu zaszycia alkoholowego są naprawdę bardzo nieprzyjemne i pojawiają się już zaledwie po kilkunastu minutach od spożycia trunków wysokoprocentowych. Nieprzyjemne dolegliwości przypominają silne zatrucie alkoholem. A są to:

  • silny ból i zawroty głowy,
  • wzmożona potliwość,
  • niebezpieczne nagłe skoki ciśnienia, 
  • przyspieszenie akcji serca,
  • mdłości i wymioty,
  • uczucie duszności,
  • poczucie strachu i narastający lęk (głównie przed śmiercią),
  • zaczerwienienie twarzy,
  • nieprzyjemny posmak w ustach.

Chociaż niektóre z powyższych objawów do złudzenia przypominają zatrucie pokarmowe to objawy te są zdecydowanie bardziej natężone niż zwykły kac. Czas ich trwania również jest znacznie dłuższy. Mogą one trwać nawet do 12 godzin. Skrajnych przypadkach może dojść nie tylko do zagrożenia życia, lecz również i zdrowia. Pojawić się mogą: 

  • drgawki, 
  • zawału serca,
  • różnego rodzaju reakcje psychotyczne czy też zaburzenia neurologiczne. 

Nieprzyjemne doznania po spożyciu alkoholu z wszytym Esperalem mogą być naprawdę niebezpieczne. Dlatego Pacjent bezwzględnie musi przestrzegać całkowitą abstynencję od alkoholu. 

Wszywka alkoholowa Esperal cena

Ceny zabiegu zaszycia lekiem jakim jest wszywka alkoholowa Esperal najczęściej zależy od kilku podstawowych czynników. Pierwszym i właściwie podstawowym wyznacznikiem jest lokalizacja klinki, w której przeprowadzana jest usługa zaszycia alkoholowego. Zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal w tzw. renomowanej klinice, ulokowanej w centrum dużego miasta (np. Warszawy) na ogół generuje większe wydatki niż wszywka alkoholowa Esperal, którą zostanie wszyta w mniejszej miejscowości. Zróżnicowana cena zaszycia alkoholowego może też zależeć od dawki Esperalu.

Czy wszywka alkoholowa Esperal może nie zadziałać?

Każdy organizm jest inny. Wszywka alkoholowa jest lekiem. Już podczas wyboru zwykłych tabletek przeciwbólowych mamy dość silnie unormowane preferencje. Jedna tabletka działa na nas zdecydowanie lepiej, a inna słabiej. Podobnie może być z Esperalem. Jest to lek, który w zdecydowanej większości Pacjentów działa prawidłowo. Natomiast zdarzają się sytuacje, kiedy organizm uzależnionego odrzuci tabletkę z Esperalem. Jak możemy się zorientować, że wszywka alkoholowa się nie przyjęła? Przede wszystkim musimy obserwować gojenie się rany po zabiegu. Jeżeli z rany wycieka płyn surowiczy i goi się ona długo i w sposób nieprawidłowy, powinno nas to skłonić do wizyty u lekarza w celu sprawdzenia czy jest to wina nieprawidłowej pielęgnacji po zabiegu zaszycia alkoholowego, czy może zwyczajnie lek został odrzucony przez nas organizm. W takim wypadku będziemy zmuszeni zdecydować się na inną formę terapii antyalkoholowej. Okres gojenia się rany powinien wynosić około 7 do max 10 dni.

Jak należy postępować po zabiegu zaszycia alkoholowego?

  • Całkowicie zabronione jest spożywanie alkoholu w każdej postaci, (mowa tutaj również o artykułach spożywczych, np. ciastach lub cukierkach z likierem), 
  • Zabronione jest przyjmowanie leków z alkoholem, 
  • Osoba z wszytym Esperalem nie powinna również pić napojów fermentowanych z cukrem (soki, przetwory).

Wszywka alkoholowa Esperal i wsparcie psychologiczne

Lekarze specjaliści zawsze podkreślają, że wszywka alkoholowa Esperal powinna być połączona z różnego rodzaju psychoterapią lub też terapią w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień, terapią indywidualną albo chociażby spotkaniami w grupie Anonimowych Alkoholików. Połączenie wszywki alkoholowej z innymi formami terapii daje niesamowicie trwały efekt i chęć powrotu do normalnego trybu życia w trzeźwości na zawsze. Wszystkie wyżej wymienione rodzaje i formy terapii alkoholowej wpływają korzystnie na Pacjenta i przede wszystkim sprzyjają nowemu spojrzeniu na swoje dawne życie z nałogiem
i odnalezienie jego sensu w nowej odsłonie – czyli całkowitej abstynencji.