Delfin Legionowo. Pływali w Pułtusku

Delfin-Pultusk

Zawodnicy Delfina Legionowo podczas zawodów w Pułtusku (fot. Delfin)

W minioną sobotę w Pułtusku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk. Zmagania zostały przeprowadzone na krótkim, 25-metrowym basenie. Na starcie nie mogło zabraknąć zawodników Delfina Legionowo.

Starty Delfina należy zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ legionowskim pływakom udało się poprawić wiele rekordów życiowych oraz sześć razy zająć miejsce na podium (razem zdobyli 2  złote medale, 2 srebrne i 2 brązowe). Miejsca te zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami oraz dyplomami.

UKS Delfin Legionowo reprezentowała siedmioosobowa grupa utalentowanych pływaków: Emilia Piaseczna, Franek Cierniak, Adam Jasiul, Mikołaj Lewandowski, Rafał Smoliński, Daniel Schulz i Filip Zabagło. Najlepiej zaprezentowała Emilia Piaseczna i najmłodszy z pływaków Filip Zabagło. Oboje zdobyli po jednym złotym i jednym srebrnym medalu.
Emilia zdobyła 1 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym (35.45) i 2 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym (35.71) w kategorii czternastolatek. Na najwyższym stopniu podium znalazł się Filip Zabagło za zwycięstwo na 100 metrów stylem grzbietowym (1:23.73) i na drugim stopniu za 50 metrów stylem motylkowym (41.62) w kategorii jedenastolatków.
Po jednym brązowym medalu za dystans 50 metrów stylem klasycznym zdobyli: Rafał Smoliński w kategorii trzynastolatków i Adam Jasiul (39.01) w kategorii czternastolatków.

Delfin Legionowo w klasyfikacji medalowej zajął 11 lokatę na 22 kluby, które zdobyły medale w zawodach (32 ekipy zgłosiły swoich zawodników).