Zawodnicy Delfina w Grand Prix Ciechanowa

20191207_085338[1]

7 grudnia z okazji XXI lecia klubu MPKS ORKA odbył się Grand Prix Ciechanowa o Puchar Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. W zawodach uczestniczyli zawdonicy UKS „Delfin” Legionowo.

Na starcie pojawiło się 311 zawodników z 33 klubów. Zawody odbywały się w dwóch blokach, pierwszy rano i drugi popołudniu. UKS Delfin Legionowo, pod opieką trenera  Daniela Krepsa, reprezentowała 7 osobowa grupa zdolnych sportowców: Antonina Pietuch, Adam Łapacz, Tadeusz Tyczyński, Kozyra Adrian, Kozyra Krystian, Jakub Zieliński i Marcin Zieliński, która wywalczyła aż 10 medali.

Na wyróżnienie zasługuje Antonina Pietuch, która zdobyła 5 medali: 1 złoty na dystansie 100 m stylem grzbietowym (1:26.30) oraz 3 srebrne na dystansach: 50 m stylem grzbietowym (0:39.15), na 50 metrów stylem motylkowym (0:42.01) i na dystansie 100m stylem zmiennym ( 1:34.81) oraz 1 brązowy na 50 m stylem dowolnym(0:35.01), Tosia również w punktacji generalnej zajęła 2 miejsce wśród zawodniczek z rocznika 2010.

Kolejny młody zawodnik, który zasługuje na wyróżnienie to Adam Łapacz, zdobył 2 srebrne medale na 50 m stylem grzbietowym (0:41.89) i na 50 m stylem motylkowym (0:42.36) zajmując wysokie 4 miejsce w punktacji generalnej w roczniku 2009.

Po jednym medalu zdobyli: Krystian Kozyra brązowy na 50m stylem klasycznym ( 1:06.74), Marcin Zieliński również brązowy medal na 50 m stylem motylkowym (0:31.72) i jego starszy brat Jakub wywalczył srebrny medal na 50m stylem klasycznym ( 0:39.33). Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.