Legion Legionowo. 22 punkty Michała Szcząchora

legion-la-basket_20

Legion Legionowo U-13 (fot. arch. GP/MM)

Dziewiąte spotkanie w sezonie 2015/2016 rozegrali koszykarze Legionu Legionowo – rocznik 2003. Podopieczni Tomasza Matysiaka podejmowali rówieśników z MKS-u Ząbki.

Spotkanie od początku układało się po myśli gospodarzy. Legion Legionowo narzucił swój styl i od początku prowadził w rywalizacji. W pierwszej kwarcie gospodarze wygrali 14:11. W drugiej zagrali zdecydowanie lepiej i znacznie powiększyli przewagę, schodząc na przerwę z wynikiem 33:21.

Wyrównana trzecia kwarta i znakomity finisz

Młodzi legionowscy koszykarze w trzecich dziesięciu minutach nieco spuścili z tomu. Dlatego też rywale z Ząbek toczyli w tej kwarcie zdecydowanie bardziej wyrównany pojedynek. Kwarta i tak zakończyła się zwycięstwem legionowian 19:18. Ostatnie dziesięć minut pojedynku to ponownie świetna gra koszykarzy z Legionowa. Tak jak w drugiej części gry, tak w i w czwartej byli zdecydowanie lepsi od rówieśników z Ząbek. Wygrali w niej 18:12 i całe spotkanie 70:51.

Legion Legionowo – MKS Ząbki 71:50 (14:11, 19:10, 19:18, 18:12)

Legion Legionowo: Michał Szcząchor – 22, Michał Senkowski – 13, Dominik Rozmus – 10, Janusz Ratowski – 9, Olaf Sławiński – 9, Krzysztof Litwiński – 7, Michał Kujawa, Damian Majewski, Kacper Głodkiewicz, Wiktor Szewczyk, Kacper Wróbel.